Strýc (1996)

"You know, life can only be understood backwards. But we have to live it forward."

Tajnosti a lži (1996)

Dokonalost po všech stránkách. Brenda Blethyn vám vyrazí dech. Nemám slov.

Život v sedmém nebi (1996)

Naprosto nečekaná pecka! Doporučuju všem milovníkům jemnýho a trochu ujetýho humoru. Sam Rockwell válí a Catherine Keener jako bloncka taky překvapila.

Casino (1995)

Nejlepší gangsterka všech dob. Casino předčil už jen Kundun, ale to je jaksi jiný téma.

Květ mého tajemství (1995)

Neskutečně silnej a emotivní zážitek. Srdce každý ženský musí při sledování tohohle filmu plesat. Orientace neorientace, je těžko uvěřitelný, že dokáže chlap popsat tak pravdivě ženský emoce a dostat je tak reálně na plátno. Klobouk dolů i před Marisou Paredes, která je tak přesvědčivá, že se jí muselo po každý stopce z role obtížně přepínat do vlastní hlavy.

Mrtvý muž (1995)

Ze všech věcí, který jsem od Jarmushe viděla, je tohle pro mě největší hádanka. Jsou tam skvělý a vtipný místa, hlavně scény s indiánem, ale celkově to vyznělo jaksi do prázdna, nezanechalo to ve mně žádnej pocit, kromě jedný otázky: co to, kurwa, bylo? No, asi to natočil sám pro sebe.

Nelítostný souboj (1995)

Je to kvalitní gangsterka, na který je úplně nejlepší fakt, že celej film nevíte, komu držet palce a vlastně je střídavě držíte tomu, kdo zrovna na toho druhýho trochu ztrácí. Jeden nakonec vyhraje, což je dobře, ale ten konec s podanou pacinou mi trochu vadil a celý dílo u mě malinko shodil. Jenže vono by se to nestalo, nebejt toho, že už to pár scén předtím nastartoval patetickej rozhovor v bufáči. No a pak se mi taky nezdá, že by tak profi frajer zapomněl na Weingra, poněvadž já na něj myslela celej film.

Ed Wood (1994)

Už po několikátý se potvrdilo, že já a Burton najdeme společnou řeč málokdy. Takže když mě ani po hodině jeho Ed Wood nezačal bavit, můžu jen suše konstatovat, že už ho prostě nikdy nedodívám. Není to špatnej film, není ani dobrej, je mi úplně ukradenej.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Zcela jistě je na týhle Tarantinově ukecaný onanii nejlepší Travolta a na záda mu dejchá Harvey Keitel. Pokud ale hodnotim celek, je to prostě jen přeceňovaná, průměrně zábavná gangsterka, u který se vinou dialogů, táhnoucích se jak smrad v lese, nudě nevyhnete. Zřejmě sledovatelný jen se zapálenym brkem v koutku.

Arizona Dream (1993)

Tohle byl takovej úlet, že jsem si málem divením se ukroutila hlavu:) Mně tyhle záležitosti moc nesedí, i když kdo ví, třeba jen neumím docenit genialitu tohohle díla.