Království - Série 2 (1997) (série)

Ještě o trochu ostřejší a útrpně humornější. Po shlédnutí této druhé série Vám na obrazovce nezůstane šplíchanec umělé krve jako po jedničce, ale pomalu se potápějící ... .... nooo, však uvidíte :-D

Království (1994) (seriál)

Tohle uděláte na jeden zátah !!! Opravdu ostrý seriál. Při přehrávání si ale každý musí dát pozor, aby mu na obrazovce nezůstal šplíchanec umělé krve :-)

Phenomena (1985)

Vizuální stránka je u tohoto snímku velmi dobrá, hudební podtext bohužel né vždy dobře sedící (1 - 2x ta píseň vyloženě nesedla), přestože mám rád heavy. To úplně nejslabší je bohužel scénář, který nezachrání ani dobře obsazení herci.

Dokonalý trik (2006)

NO, tak to vypadá, že se Christopher Nolan zařadí mezi mé oblíbené režiséry, od kterých očekávám skvělé filmy. Téměř dokonalý snímek s dějem na hranici překombinování a s popisným závěrem, který byl však nutný, né proto aby divák pochopil děj, ale aby celý příběh vyzněl jako obrovská životní tragédie obou soupeřů.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Co k tomu dodat?! Herecké výkony ponechám raději bez komentáře. Scénář byl podprůměrbéčko. Režie velmi a velmi samoúčelná. Tohle prostě nelze ocenit lépe. 2,5*

Henry: Portrét masového vraha (1986)

Když si ti dva "sympaťáci" pořídí svou první videokameru a nadšeně natáčí Home video, snímek dostává nádech snuff movie. Celý snímek je protkán velmi tíživou atmosférou, kterou podporuje dobře zvolená hudba. Atmosféra a hudba, to jediné lze označit jako good, ostatní je bad. Ve srovnání s obdobným snímkem Angst působí Henry jako amatérské béčko pro kutily. 3,5*

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Trochu absurdní a trochu cynické, hlavně ale špatně uvěřitelné chování snad všech postav. Na onu slabou uvěřitelnost to bylo málo absurdní, takže z toho mám dosti rozporuplné pocity. Chvíli tak a chvíli onak. Mělo to být buď reálné, nebo absurdní. Bohužel ani jedno. Musím si však přiznat, že v době vzniku to asi nemohlo být tak absurdní, jak bych si představoval.

Johnny English (2003)

Kdepak. Toto bylo hlavně trapné, dámy a pánové.

Rosemary má děťátko (1968)

Horor to snad ani není. Celé to na mě působilo spíše jako bizardní drama. Režie je výborná, ale snad největší problém vidím v hudbě, jejíž působivost mi strašně scházela.

Svědek obžaloby (1957)

Billy Wilder tímto snímkem prokázal mimořádný smysl pro humor. Celé je to především komedie, tak jsem to alespoň vnímal. Na dobu vzniku má tento snímek mimořádně záživný průběh, má spád. Velkou předností jsou také velmi "akční" dialogy, rychlé a trefné. Veškerý humor je postavený na krásně a svérázně vykreslených postavách. Na závěr sice přišla dosti překombinovaná pointa, ale protože to byla komedie, tak to rád odpouštím.