dudo24

dudo24

okres Bratislava

3 body

• 21.1.2020  02:24
    ReLIFE (TV seriál) (2016)

Ignorujem všetku nerealistickosť, nelogickosť a možné psychologické a sociálne katastrofy takéhoto ReLife projektu. Snáď sa nenájde expert, ktorý by si anime kvôli tomu znechutil. Stredoškolské prostredie mám nesmierne rád. Postavy boli špecifické a každá vytvárala situácie s vlastným skvelým humorom. Najviac som sa bavil na všetkých vekom spojených problémoch hlavnej postavy a na priveľmi racionálnom a emočne vzdialenom správaní Hishiro Chizuru. Seriál má v sebe aj veľmi dobre spracovanú drámu aj romantiku. Dej je jednoduchý a priamočiary, ale celé je to veľmi príjemné. Trinástu epizódu by sme kľudne mohli brať ako posledný diel, je to pekný koniec. Sú avšak ešte štyri OVA epizódy, ktoré sú priamym pokračovaním v ničom sa nelíšiace v štýle od hlavných epizód. Len teda s ďalším viac uzavretejším koncom a intenzívnejšími dramatickými a romantickými prvkami. Hodnotenie pre tieto štyri časti platí to isté, lebo je to bezpodmienečne súčasť k celému príbehu. Naozaj som sa veľmi bavil a myslím, že určite príde repríza o nejaký rok.

• 18.1.2020  17:57
    Šinsekai jori (TV seriál) (2012)

Narazil som na nejakú chybu v simulácii, ktorú obývame. Stáva sa všeobecne, že nejaký veľmi dobre hodnotený seriál alebo film na mňa zapôsobí iba priemerne. Alebo naopak, že z priemerne hodnoteného seriálu si zoberiem skvelý zážitok. Ale ako sa môže stať, že seriál aj na myanimelist.net hodnotený dosť vysoko 8.41, je pre mňa to najhoršie anime, čo som doposiaľ videl? Môžem vylúčiť aj to, že som mal nejakú momentálnu zlú náladu, lebo som to pozeral s ešte jedným človekom, ktorý vyústil do rovnakého názoru na seriál ako ja. Začalo to fakt dobre. Na prvý pohľad skoro až utopický svet avšak so skrytým dystopickým tajomstvom, ktoré skupina spolužiakov náhodne objavila. Lenže radosť netrvala dlho lebo táto dejová linka bola rýchlo opustená. Dostávame sa k prvému problému, skákanie a opúšťanie dejových liniek. Dva alebo tri krát sa skočilo o roky dopredu a nie len, že bolo zahodené to čo sa riešilo, ale dokonca aj niektoré postavy. Áno, predsa len tieto rokmi oddelené obdobia mali „tajného“ spoločného menovateľa. Zádrheľ bol v tom, že ma to vôbec netrápilo a spomedzi všetkého, čo sa tam dialo to bola tá najnudnejšia myšlienka na rozvíjanie. Ďalší problém bolo idiotské správanie postáv a absurdná hlavná myšlienka fungovania tejto spoločnosti. Nie som človek, ktorý hľadá logické chyby v príbehoch, ale tu som hľadať nemusel, tá stupidita bila do očí. Ja rozumiem, čo sa snažil autor predlohy alebo tvorcovia seriálu vytvoriť, ale vytvorili to zle, nefunkčne, nelogicky. Taká subjektívna, ale obrovská vada, pre mňa bolo to, že veľká časť seriálu sa sústreďovala okolo tých na pohľad nechutných, uši drásajúcich, personifikovaných hlodavcov. Bál som sa, že mi začnú krvácať oči, každý krát, keď sa tam objavili. Aby nastali ešte väčšie nekonzistencie, tak na zhruba dve epizódy anime zmenilo trošku žáner na dosť silený a neprirodzený Yaoi a Yuri. Myšlienky na záver. Naozaj som chcel aby sa mi to páčilo, ale nedalo sa. S bolesťou som to dopozeral lebo stále som čakal nejakú zázračnú otočku k lepšiemu, kvôli vysokému hodnoteniu. Nič také neprišlo, takže som absolútne zmätený z ostatných ľudí. Pripomínam, že aj môj anonymný spoločník so mnou zdieľal moju nechuť. Rád by som dal varovanie, že vám odumrie časť mozgu keď si to pozriete, ale viditeľne som v menšine, takže pozrite to a ak v tom nájdete potešenie, tak super! Čo ale je nevyvrátiteľné, či sa vám to bude páčiť alebo nie, nečakajte nič sofistikované. Aj keď celý príbeh má latentnú filozofickú myšlienku, žiadna hlboká psychológia postáv ani filozofia tu nie sú. Nechce sa mi už veľmi sa rozpisovať, ale ešte nejaké konkrétne veci z vrchu hlavy. ***SPOILER*** Celá základná myšlienka zbavovania sa potenciálne chybných detí nedávala zmysel. To, že sa z niekoho stal prízrak bolo veľmi zriedkavé a teda miesto toho aby sa raz za pár rokov alebo dokonca desaťročí, keď takáto situácia nastane, niekto obetoval a zabil tento prízrak a tým pádom aj seba, tak radšej boli spokojný všetci s tým, že si nechám pre istotu zabiť vlastné deti. Prišiel prízrak a každý vedel, že nemajú kam utiecť a zomrú, ale nikto na neho ani len nestiahol ruku, lebo by zomrel, čože? Okej, bola to hlúposť a preto som si myslel, že všetky epizódy budú smerovať revolučne a inovačne, že táto skupina kamarátov sa postaví proti zlému systému. Ale nič sa nezmenilo. V poslednej epizóde ich spoločnosť fungovala presne tak isto ako v prvej. Štvala ma aj hlúposť všetkých ľudí. Aj kvôli tomu, že možnosť sebaobetovania v tak či tak istej smrti bola nimi opomenutá, ale aj používanie ich nadprirodzených síl nemalo rozum a konzistenciu. Arogantne celý čas tvrdili, že jeden človek dokáže odrovnať celý klan neľudí, ale keď zomierali v desiatkach, tak stále nikto z nich nekonal. Však jeden sa mal postaviť a vypáliť celý les a bolo by po probléme, presne tak ako vypálili to pole pred nemocnicou. Hlúpe, neprirodzené správanie. ***END SPOILER***

• 26.12.2019  05:46
    Kanon (TV seriál) (2006)

Jediný problém tohto anime je zhruba prvých desať epizód. Má to dva dôvody. Prvý je, že sa tu skoro nič nedeje. Je tu dejová linka s Makoto s veľmi zaujímavým konceptom, ale pre mňa nudným a málo prepojeným spracovaním. Druhý dôvod sú postavy. Hlavná postava Yuuichi tu zohráva úlohu “otca“, ktorý stále niekoho poučuje, až moc nasilu pretláča svoje životné ideológie na iných a intonuje ako keby hovoril s desať ročnými ľuďmi. Lenže drvivá väčšina vedľajších postáv sa naozaj správalo a vyjadrovalo ako nesvojprávni štvrtáci na základnej škole. A aj keď boli rozumné výnimky, tak k nim mal Yuuichi podobný prístup. To spôsobilo, že sa postavy nevedeli charakterizovať, vyjadriť samé seba. Potom okolo jedenástej epizódy začala zmena. Yuuichi sa začal správať k ostatným viac rovnocenne a vedľajšie postavy sa začali konečne vyvíjať. Zlom prišiel v pätnástej epizóde, kde sa nie len začal rozuzlovať príbeh, ale aj spracovanie ma úplne dostalo a v takomto duchu to úspešne pokračovalo až do konca seriálu. A teraz niečo pozitívne. Sneh! Celá animácia bola neskutočne krásna. Bola to nekonečná snehová nádhera. Urobilo to strašne veľa do atmosféry. Páčili sa mi mysteriózne prvky, osudy postáv, to vlastné niečo, ktoré mal Yuuichi s každou postavou. Ten príbeh, to spracovanie, tie emócie. Naozaj po pätnástej epizóde je všetko skvelé. Úvodná znelka bola úžasná, pozeral som každý krát. Hodnotiť musím nejako priemerovo. Za tie prvé časti by som dal tri hviezdy a za ten zvyšok kľudne päť, tak výsledne dávam štyri hviezdy. Počkám nejaký čas a pozriem si tú pôvodnú verziu tohto seriálu z roku 2002, tak ako to viacerí odporúčajú. Stará verzia je o jedenásť epizód kratšia a možno to bude práve ten recept ktorý som hľadal. A ešte raz aby som zdôraznil: SNEH!

• 15.12.2019  23:55
    Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2016)

Seriál mi spôsobil nostalgiu za bezstarostným detstvom aj keď v prípade hlavnej postavy to bolo ďaleko od bezstarostného. Bolo veľmi zaujímavé sledovať počínanie dospelého traumatizovaného človeka v tele svojho mladšieho ja a jeho údel vyriešiť zložitý drsný kriminálny prípad s obmedzenými možnosťami dieťaťa, dávno zabudnutými spomienkami a s nutnou opatrnosťou aby reťazovou reakciou nespôsobil neskôr katastrofu. Našli sa tu rôzne žánrové prvky a všetky spolu krásne sedeli. Spokojný som aj so zakončením. Jediné, čo by som chcel vytknúť, čo je aj dôvod, prečo nedávam plný počet je, že to mohlo byť ešte viac zamotanejšie. Myslím si, že si určite dám v budúcnosti druhé kolo. Úvodná znelka ma síce moc nezaujala ale koncová znelka bola dosť obstojná.

• 15.12.2019  22:55
    Serial Experiments: Lain (TV seriál) (1998)

Ach jaj. Prvých osem epizód by som ohodnotil štyrmi hviezdami. Seriál používa veľmi atraktívne vizuálne prvky a strih sprevádzaný atmosférickými zvukovými efektami. Dej bol neskutočne zaujímavý a aj napriek tomu, že sa len viac a viac rozvetvoval a zamotával, držalo si to nejakú konzistenciu. Potom prišiel zvrat a celé sa to rozpadlo na zmes nenadväzujúcich pasáží z ktorých veľa bolo dosť nudných. Pridávali sa ďalšie dejové linky ktoré buď nemali pointu, neboli ničím podopreté a nakoniec aj nevysvetlené. Ku koncu sa to snažili nejako rozumne zakončiť a padli tam aj kvalitné myšlienky. Už na tom ale nejako nezáležalo, pretože keď začnem variť sviečkovú na smotane, v strede varenia omáčky stratím recept, snažím sa ju nejako naslepo dochutiť, zistím však, že som to celé pokazil a neviem čo ďalej a nakoniec sa rozhodnem, že omáčku vyhodím a k mäsu spravím smotanovo syrovú omáčku, tak sa zamotám, stratím pointu a zabudnem, že čo som touto vetou chcel povedať – presne ako tento seriál. Čiže v skratke, super začiatok, super psycho-mystery prvky, veľmi zaujímavý dej s veľa otázkami, potom chaos a nuda a nakoniec pár dobrých myšlienok bez kontextu. Výsledné hodnotenie je teda dve hviezdy.

• 24.11.2019  04:37
    91 Days (TV seriál) (2016)

Páčilo sa mi to, solídny príbeh a postavy s neskutočne zamotanými intrigami. Nemám seriálu čo vytknúť. Môj problém je v mafiánskej tematike z prohibičného obdobia, že to jednoducho nie je moja šálka. Čo sa týka celkového spracovania, tak si myslím, že to je veľmi slušné. Ale tak nechám teda hodnotenie na silných troch hviezdach. Chcel by som ešte pochváliť vynikajúcu úvodnú znelku.

• 21.11.2019  01:18

Zábavné dobrodružstvo do kráľovstva mačiek. Možno až trochu moc urýchlené. Hlavná postava sa ešte nestihla v novom svete ani usadiť a už sa všetko začalo rúcať. Myslím, že sa to dalo natiahnuť o pätnásť minút a urobiť jej návštevu menej čierno bielu. Celkovo som sa ale veľmi bavil.

• 20.11.2019  00:45

Toto je presne jedna z klasických Ghibli receptúr. Idylické prostredie, príjemná atmosféra a trochu fantastiky. Príbeh viac menej nulový, ale pocity uvoľnenia a mentálnej očisty na vysokej úrovni.

• 20.11.2019  00:40
    Porco Rosso (1992)

Veľmi dobrý mix drámy, akcie, komédie a romantiky v krásnom prostredí Jadranského mora. Nie som si istý, že prečo bolo vybraté zrovna prasa – myslím si, že by bolo sympatickejšie nejaké iné humanoidné zviera – ale nebol tam z tohto pohľadu nakoniec problém neschopnosti stotožniť sa s hlavnou postavou, čoho som sa obával pred pozretím. Najobľúbenejšia postava je jednoznačne Fio so svojimi skvelými technickými schopnosťami, neústupčivosťou a odvahou. Veľmi pekná pieseň v záverečných kreditoch. Úplný koniec by som ale radšej spravil inak. Keby bolo ukázané viacej, tak si myslím, že by to pridalo do emócií, ktoré by to celé krásne ukončili.

• 16.11.2019  20:40

Bolo to fajn. Milé, ale až moc jednoduché. Jemná existenciálna kríza bola dobrá zápletka. Len to mohli viac rozviť.

• 5.11.2019  02:03

Miestami možno zdĺhavé. Premýšľanie hlavnej postavy bolo nekonzistentné a nemalo nejaký jasný smer. Ale o tom to presne bolo. O hľadaní seba samého a usporadúvaní svojej mysle a spomienok. Pre mňa celý film spravil až úplný koniec. Dosť ma to dostalo. Bolo to neskutočne krásne vo svojej unikátnej podstate.

• 1.11.2019  21:57

Pre mňa, jeden z najlepšie spracovaných životopisných filmov. Skvelá kombinácia reality a fikcie, ktorá premieňala inak bežne možno nudné pasáže zo života na scény plné energie a drámy. Bol som kompletne vtiahnutý do trpkého príbehu jedného osudového stretnutia a jeho následkov, tak ako v retrospektívnej dejovej linke, tak v tej rámcovej. Dve pasáže boli neskutočne dobré. Asi ich nie som schopný poriadne opísať, ale bolo to v oboch prípadoch zostrihanie jedného veľmi intenzívneho kontinuálneho pohybu z viacerých rôznych scén so skvelou hudbou. Filmu by som vytkol zasadenie dvoch rámcových postáv do každej retrospektívy. Bolo to, pre mňa, niečo nové, nebolo to zlé, ale skôr mi to kazilo atmosféru ako by mi to dávalo nejakú pridanú hodnotu. Inak som naozaj spokojný. Zatiaľ dám hodnotenie na štyri hviezdy, ale je možné, že v budúcnosti pôjde vyššie.

• 19.10.2019  00:37
    Ad Astra (2019)

Je to jedna veľká filozofia života s trochou psychológie. Myslím si, že ak sa človek zamýšľa nad existenciou, tak si nájde svoje v tomto filme. Veľmi sa mi páčila zobrazená technológia budúcnosti, že nebola prestrelená, ale držala sa na uveriteľnej úrovni. Ďalej veľký plus za krásny vizuál a úžasného Brad Pitta. Jedna z najlepších scén bola podľa mňa naháňačka na mesiaci. Celý zážitok z tejto scény totiž znásoboval skvelý zvuk. Boli vo filme prípady keď sa nešlo podľa fyziky a skutočnosti vesmíru, ale to prepáčim. Vadilo mi málinko celé rozuzlenie zápletky. ***SPOILER*** Bol by som oveľa radšej, keby rozhovory na stanici projektu Lima boli iba v hlave hlavného hrdinu. Reálne stretnutie z mäsa a kostí, mi až tak nezapadalo do celej atmosféry filmu. ***END SPOILER*** Hodnotím štyrmi hviezdami, ale uvidíme, po ďalšom pozretí možno zvýšim.

• 19.10.2019  00:14
    Paprika (2006)

Wow, po Perfect Blue ďalšie kvalitné psycho od režiséra Satoshi Kon. Skvelý koncept pohrávania sa so snami. Problém ktorý som s filmom mal, bolo odbočenie od psychológie a filozofie v poslednej tretine stopáže a sústredenie sa na fantazmagorickú akciu – podľa mňa celkom škoda. Prijal by som aj, lepšie rozvinúť postavu Papriky, to mi tam chýbalo. Ale inak naozaj dobrý film.

• 14.10.2019  00:45
    Perfect Blue (1998)

Po dlhom váhaní som sa k tomu nakoniec dostal a dobre som urobil. Psychologický triler ako sa patrí. Skvelá gradácia od najskôr obyčajného filmu cez občasné mindfuck scény až po úplné psycho a rozuzlenie na záver.

• 13.10.2019  02:20

Jediným negatívnym, čím tento film trpí je nedostatočné rozuzlenia všetkých zápletiek. Inak sa mi celý film neskutočne páčil. Dôvodom bolo zasadenie vo svete plnom krásnych prírodných a urbanistických scenérií, bol to naozaj veľmi príjemný vizuálny zážitok. Druhá vec bola ponechanie vysvetlení postáv aj príbehu iba v čiastočných medziach na začiatku filmu. Dosť mi sedí takéto neúplné rozprávanie, kde sa informácie ako všetko funguje a do seba zapadá, dostávajú k divákovi postupne a až na konci sa všetko spojí do veľkého finále. Tu bolo teda vyvrcholenie dosť vlažné, ale zvyšok ktorý k nemu viedol stál za to. Napriek tomu pekný príbeh, sympatické charaktery, krásny vizuál a veľmi dobrá hudba. Dávam slabé štyri hviezdy.

• 4.10.2019  03:26

Jednoduchá príjemná prvoplánová rozprávka mierená asi na mladšie publikum, ale zase nie na tých úplne najmenších. Veľmi pekný príbeh s načrtnutými existenciálnymi otázkami, ktorými postavy prechádzali. Škoda, že neboli všetky elementy vo filme viac rozvinuté, ale chápem, že vtedy bol štandard inde. Je mi záhadou, ako som sa mohol dozvedieť o existencii tohto diela iba teraz.

• 20.9.2019  02:47
    Júri!!! on ICE (TV seriál) (2016)

Nedostatok, ktorý som v seriály videl, je slabá hĺbka. Všetky stránky síce spolu veľmi dobre fungovali, ale boli iba nahrubo načrtnuté. Chcel som vedieť viac o motiváciách a mentálnom stave postáv a chcel som ešte viac spojiť ich vzťahy. Takisto mohli byť detailnejšie ukázané tréningy a techniky krasokorčuľovania. Bromance medzi hlavnými postavami sa držala na úrovni, nebola násilná a sedelo to tam. Po dopozeraní ma celkom teraz láka ísť si pozrieť nejaké reálne videá z krasokorčuliarskych súťaží. Hodnotím silnými troma hviezdami.

• 14.9.2019  01:19
    Vzdálenější než vesmír (TV seriál) (2018)

Páčilo sa mi to. Pekný príbeh o rastúcich kamarátstvach s netradičnou zápletkou. Prevládala komediálna stránka s občasnými emočne vypätými časťami. Bolo to veľmi pokojné a pohodové a to bol možno aj problém. V seriály nebolo nič, čo by ma nebavilo alebo čo by mi nebolo pochuti. Potreboval som avšak asi niečo viac. Možno keby viacej rozvinuli históriu postáv alebo viac retrospektívne riešili hlavný príbeh s mamou. Dávam teda hodnotenie na tri hviezdy.

• 6.9.2019  01:21
    Violet Evergarden (TV seriál) (2018)

Autor predlohy musel byť naozaj v zlom psychickom stave, keď to písal. Po pár epizódach sa totiž seriál zmení na sériu tých najsmutnejších príbehov. Je to taký emočný náklad – asi najväčší aký som pri anime seriály zažil—, že môžem zabudnúť na pozitívne myšlienky v tento deň. Postava Violet – poškvrnená nevinnosť, veľká moc, poznačená minulosťou, snaží sa objaviť, čo to znamená žiť – nie je nový koncept, ale mám ho neskutočne rád. Naozaj krásny a dramatický príbeh, ktorý ma určite chytil za dušu. To platí aj pre hlavný aj pre všetky vedľajšie príbehy. Posledné epizódy sa trochu vychýlili od predošlej štruktúry. Odbehli od zameriavania sa čisto na Violet a neboli až tak silné, ale aj tak si zachovali dobrý štandard. Animácia je krásna a hudba tiež. OVA epizóda: Táto OVA epizóda je o desať minút dlhšia ako by musela byť a stráca tým trochu dynamiku. V polovici sa avšak rozbehne a vojde do typického tempa normálnych epizód. Dej je časovo zasadený medzi štvrtú a piatu epizódu a dopĺňa tak nevysvetlený – aj keď nie až tak možno podstatný – pokrok vo violetiných písacích skúsenostiach. Myslím, že je úplne vhodné pozrieť si túto epizódu medzi spomenutými dielmi aj pri prvom pozeraní seriálu. poznámka: Poskytnutý obsah ma totálne zmiatol. Spolu s apatickosťou a mechanickými rukami hlavnej postavy mi dal presvedčenie, že Violet má byť nejaký android. V druhej epizóde mi však táto myšlienka bola narušená, tak som si pozrel obsahy na iných stránkach aby som si to vyjasnil. Ak je aktuálny obsah preklad, tak si nemyslím, že je presný. Ak je to originálna kompozícia, tak by sa mala podľa môjho názoru upraviť.

• 4.9.2019  21:40

Hlavná postava Sakuta je neskutočný borec. Len tak ho niečo nerozhodí, páli mu to, veľa krát je o krok vpred v riešení situácií, vie ako dostať človeka s ktorým konverzuje do úzkych a do rozpakov a nachádza sa v tom období života, kedy aj šliapnutie na nohu od pekného dievčaťa sa dá zobrať ako niečo sexuálne. V jeho okolí sa udeje postupne päť mysterióznofyzikálnych javov pre ktoré, kvôli každého mentálnej pohode, sa snaží nájsť príčinu a riešenie. Páčilo sa mi, že každá záhada dávala nejaký psychologický a logický zmysel, že sa to riadilo nejakými pravidlami a nebolo to iba všelijako náhodné. Veľmi ma bavili aj vedľajšie postavy, najlepšie bolo hláškovanie Sakutovej sestry Kaede a apatická Futaba vo svojom chemickom labáku. Bolo tu snáď všetko – napätie, humor, dráma, romantika, emócie. Ako bonus, dosť sa mi páčili aj úvodná aj kreditová znelka. Pokračovanie vo forme filmu je už na svete, teraz len počkať kým to vydajú v nejakej diskovej forme. Snáď sa dočkáme aj druhej série niekedy. edit (08.3.2020): Videné druhý krát. Nič to nestratilo, zaslúžených päť hviezd. Jeden z mojich top seriálov.

• 31.8.2019  05:55

Veľmi uspokojivé a osviežujúce. Po ťažkej druhej sérii je tu odľahčená OVA epizóda plná humoru, načrtnutej romantiky a bezproblémového deja, kde je všetko idylicky tak ako to má byť. Určite to stojí za pozretie.

• 30.8.2019  22:22

Citeľná zmena oproti prvej sérií. Postavy prešli vývojom – niektoré dosť veľkým – vzťahy sa posunuli napred a už to neboli iba reakcie na náhodné okolité dianie. Seriál nabral emócie a serióznu hlavnú dejovú líniu, kde sa hlavné postavy snažia vyriešiť ako budú ďalej fungovať a že čo vlastne chcú. Pribudla jedna vedľajšia postava, ktorá dostávala dosť priestoru a takisto sme hlbšie spoznali už niektoré známe z prvej série. Humoru je menej, ale stále je kvalitný. Som neskutočne spokojný, celý seriál sa hýbe vpred a ja sa neviem dočkať, ako sa to všetko vyvinie v tretej sérii, ktorá by mala vyjsť budúci rok.

• 28.8.2019  02:04

Na takej istej úrovni ako ostatné epizódy prvej série. Učiteľka Hiratsuka tu dostala celkom veľký priestor, s čím som spokojný. Nie je k tomu viac čo dodať. Kopírujem hodnotenie.

• 28.8.2019  00:24

Videná prvá séria. Hlavná postava neustále produkujúca nihilisticko-cynické hlášky, má nulový záujem začleniť sa do spoločnosti a často prichádza do intelektuálnych potýčok so svojou sociopatickou klubovou kolegyňou, ktorá nevynechá žiadnu príležitosť, veľmi kvalitnou rétorikou, vyjadriť svoju oprávnenú nadradenosť nad ostatnými. Za mňa určite áno. Epizódy sledujú nesúvisiace udalosti zo školského prostredia, nerieši sa žiadny hlavný príbeh. Jediné nadväznosti medzi epizódami je vývoj postáv a ich vzťahov. Väčšina postáv je dosť zaujímavá a niečím špecifická, takže sa určite nenudím pri ich interakciách. Učiteľka Shizuka Hiratsuka si ma dosť získala. Humor bol skvelý a takisto som sa vždy neskutočne smial keď sa každý chalan pri pohľade na dievčenského Saiku zamiloval. Dosť mi tieto konkrétne scény pripomenuli Ouran High School. Aj keď v seriály nie sú skoro žiadne emócie, ktoré by mi dovolili viac všetko precítiť, postavy mi tak neskutočne sadli, že nemôžem nehodnotiť piatimi hviezdami. Fakt super. Yukino Yukinoshita je môj nový životný idol.

• 26.8.2019  20:40

Patrí to podľa mňa určite do celku, ale nič to nezamieša, nič prevratné to až tak nie je. Ide skôr len o také pohodové príjemné ukončenie seriálu. Tak isto ako prvé zakončenie, páčilo sa mi to, ale viem si predstaviť aj inú alternatívu. V nasledujúcej pasáži by predostrel môj pohľad na to ako by som to radšej ukončil. ***SPOILER*** Veľmi mi bolo ľúto toho, že Yukki a Yuno v treťom svete neskončia spolu. A aj keby som prekusol to, že spolu nie sú, tak som nevidel potom význam toho, prečo sa boh Yukki držal bokom, nešťastný v druhom svete. Moja verzia by bola taká, že Yukki a Yuno sú spolu v treťom svete. Riešením tých vízií čo prišli, by sa ešte starý boh tretieho sveta a poloboh Deviatka dozvedeli, že to má čo dočinenia s väznenou Murmur z prvého sveta. Vtedy by zistili, že existuje ten červený amulet so spomienkami Yuno z druhého sveta, ktorý Murmur vytvorila keď Yuno z prvého sveta umierala. Potom by tento amulet zobrali k bohovi Yukkimu v druhom svete a on by vytvoril ľudskú bytosť ktorej by dal tieto spomienky. Nebol by to síce ten istý človek, lebo jej originálnu dušu a osobnosť by vzkriesiť nevedel, ale bola by to aspoň čiastočná Yuno. Pamätala by si silné emócie k Yukkimu a to by stačilo aby spolu mohli fungovať. Boh Yukki by sa dostal z existenciálnej krízy a mohol by tvoriť svet. Čiže oba žijúce páry Yuno a Yukki by skončili spolu, tak ako to bolo súdené. ***END SPOILER***

• 26.8.2019  20:05
    Mirai nikki (TV seriál) (2011)

Veľmi sa mi to páčilo. Po celý čas som bol držaný v napätí, lebo naozaj som nevedel predpokladať, ani čo sa deje s postavou Yuno, ani ktorá z postáv hrá akú psychologickú hru. Ešte do toho aj vcelku neobmedzené možnosti mechaniky sveta, fakt sa mohlo stať hocičo. Keďže každá z postáv disponovala inou schopnosťou, tak sa stále dialo niečo iné a dej sa nedostal do nejakej monotónnosti. Veľká sila seriálu bola určite drsnosť a krutosť, ktoré zintenzívňovali emócie, empatiu k postavám a nepredpovedateľnosť. Aj trochu erotiky, ktorá bola prítomná, ešte pridávala k surovej naturalistickej atmosfére. Yuno sa jednoznačne stala pre mňa ikonickou postavou a s radosťou by som prijal všeobecnú absurditu a podvolil sa jej želaniam :D Veľmi som bol spokojný aj s vývojom postavy Yukki aj s vývojom jeho vzťahu k Yuno. Moja najobľúbenejšia postava je ale Deviatka, ktorej príbeh – aj keď veľmi stručný – , jej premena a jej charakter ma dostali najviac. Bolo určite veľa možností ako to celé ukončiť a viem si predstaviť aj iné alternatívy, ale myslím si, že to zvládli dobre. Na seriál je naviazaná aj jedna OVA epizóda, Redial, ktorá podľa mňa určite patrí do celku, aj keď je to už len taký vlažný dobeh.

• 19.8.2019  03:26

Neskutočné okno do konca šesťdesiatych rokov. Okrem starých áut, hudby a iných rekvizít sa stretneme aj s veľa reálnymi osobnosťami z tých časov. Toto chcem zvýrazniť, že naozaj skvelé vyobrazenie doby. Film mal skoro nulový príbeh, aj keď si myslím, že mi ušlo veľa referencií, čo sa týka Mansona a možno aj iné. To som však nevidel ako problém, pretože dialógy postáv v Tarantinových filmoch sú z veľkej časti to, čo robí jeho filmy tak skvelými. V tomto prípade som ale v rozhovoroch a monológoch nenašiel takú kvalitu. Takže mám zmiešané pocity. Je to síce skvele zvládnutý originálny film s mega hercami, tak ako sa na Tarantina patrí, ale okrem náhľadu do minulosti, som tam až tak veľa zaujímavého nenašiel. Skúsim si doštudovať informácie k historickým referenciám a skúsim to pozrieť znovu, že či v tom nájdem viac.

• 6.8.2019  03:22
    22. míle (2018)

Nechápem to nízke hodnotenie. Drsná dynamická jazda nabitá palebnou akciou a bitkami. Jednoznačne kvantitatívne prevyšovala streľba, výbuchy a krv nad príbehom, ale tento pomer veľmi dobre sedel. Dobrý herci a podľa mňa veľmi kvalitný koniec. Realistické, nerealistické, logické, nelogické – bola to pecka.

• 5.8.2019  03:34

Fuh, ja som dosť spokojný. Akčné scény mi prišli dosť realistické s kvalitnou hudbou. Celé to malo taký Sicario nádych. Ani chvíľu som sa nenudil, či sa riešil prípad, lúpež alebo rozvíjanie postáv – aj keď ukazovať Nickov (Butler) a Ensonov (50 Cent) osobný život bola absolútna zbytočnosť. Koniec bol podľa mňa dosť mega. Jediný nedostatok tohto filmu je celkom veľká prvoplánovosť a naivita celej lúpeže. Všetka príprava sa tvárila veľmi profesionálne, čo bolo super, ale tá exekúcia sa ani zďaleka nechytala na kaliber Ocean’s Eleven.