Warrior (2011)

Tleskám Tommymu... ani po druhé projekci, jsem mu nepřestal fandit.. Jeho problémy byly opravdové, narozdíl od bráchy, který nechce se svými dítky bydlet v blbém bytě (chudák) ale ve fajnovém domečku a chce také ukázat už střízlivému tátovi, že je lepší... Díky neuvěřitelné dávce štěstí se mu to podařilo, ale já budu stále doufat, že v dalším promítání už Tommy vyhraje a ukáže učítelíčkovi, kam patří!

First Ascent (2010) (seriál)

6 napínavých dílů o zdolávání něčeho nemožného pro nás, běžné smrtelníky. Alone on the wall, byl skvěle zvolený první díl, který udělal z Honnolda hvězdu. Díl o Deanu Potterovi a jeho "padání do létání" byl také skvělý. Nechyběl ani smutný díl, kde jsem nemohl uvěřit, že chlápci pod tou lavinou opravdu zůstali a také dojemný, kde udělal borec prvovýstup pro svoji mrtvou manželku, kterou tam i rozprášil. Nicméně dva zbývající díly - o malé šikmooké a kriplovi na stěně, mě moc nebavily, ale stále je to za 5!.

Reel Rock Film Tour (2010) (seriál)

Každý rok přijde s výběrem těch nejlepších lezeckých snímků ze všech krajů světa. Pro milovníky lezení jasná volba.

Robot Chicken: Star Wars Episode III (2010) (TV film)

Nejlepší parodie na star wars jakou jsem viděl (ano lepší než family guy). Nezapomenutelné momenty, u kterých se s kámošem válíme pod stolem ještě teď po několikátém shlédnutí. Pro fanoušky sw povinnost, pro ostatní nepochopitelný díl robot chicken. Píšu sem komentář za všechny tři, ale trojka je nejlepší, víc času tomu rozhodně neuškodilo.

The Swiss Machine (2010)

Název jiného filmu snad nebyl více trefný než jak je u tohoto. Ueli Steck je opravdu "Swiss Machine" v pravém slova smyslu. Pomalu bez přestávky vybíhá ty největší hory bez jištění jen se svými cepíny a mačkami. Když nemáte zrovna otevřenou pusu z toho jak nemůžete uvěřit, že se Ueli během výstupu snad ani nezastaví, tak ji máte otevřenou kvůli nádherným scenériím vysokohorských krajin.

Top Gear: Apokalypsa (2010)

Jak v tom nejedou tři tak je to najednou celé slabší. Vypadá to jako pokus o vydělání pár drobáků, ale myslím, že oni si mohou librovkama zatápět...

TRON: Legacy 3D (2010)

První film, kde jsem nejdříve znal nazpaměť soundtrack.. A byl jsem s ním nadšen i co se týče barevného provedení. Film nebyl nikterak výjímečný, ale jako kulisa ke skvělé hudbě to nemělo chybu. Spousta barev, nějaké ty emoce a a jakýsi náznak mírně komplikovaného příběhu.Olívie Wildeová kóča jako vždy a nějaké ucho, které jako hlavní hrdina nebylo úplně marné... Za Daft Punk bych dal 5, za film asi 3. Proto volím průměr.

Rychlí a zběsilí (2009)

Zápletka byla pěkná jen jsem úplně nepochopil tu jízdu pro hlavního záporáka. Kamionem je dovezou do mexika, nic jim nenaloží, řeknou jim ať jedou přes hranice zpátky do Ameriky a když to zvládnou tak je chtějí pozabíjet? Pro fanoušky série je to návrat po tokijském driftování asi k lepšímu, ale pořád je tam mnoho věcí které doladit. Jako všechny díly je to odpočinkový film, který si na nic nehraje.

Sám ve stěně (2009)

Dílo ze série First Ascent, které Alexovi opravdu odstartovalo jeho kariéru. Pozorujete jak celý výstup na majestátní Half Dome probíhá v klidu a svižně, až na jeden moment, který je dle mě nejsilnějším momentem celého snímku. Alex se na chvíli "zasekne" a dívá se dolů, mluví o krátké chvíli strachu, kterou měl - asi první a poslední. Protože se jedná o jeho první film, je to hodně o jeho životě a také o tom co dělal před tím, než se vydal zdolat Half Dome bez jištění. Je fajn, že se nejedná o žádného nadšence, který musí vylézt první poslední, ale o trochu praštěného "týpka", který si žije svůj sen v malé dodávce.

Strážci - Watchmen (2009)

Dvě hvězdičky za to, že jsem vydržel nešťastnou náhodou Ultimate cut. 3,5 (slovy třiapůl!!!) hodiny nicneříkajícího tlachání, hrozných kostýmů, příšerných postav, nekonečných flashbacků přecházejících do dalších nekonečných flashbacků a modrý superhrdina s čouhajícím dindonem. Komiksová vložka, kterou jsem bohužel nepochopil, mi celý film naznačovala, že tohle opravdu není pro mě.