Star Trek: Discovery - Léthé (2017) (epizoda)

Bohužel, jak jsem se obával, minulá epizoda byla spíše vyjímka a tahle je naopak ta nejhorší. Snaha přiblížit se více TOSce je hrozná. Bez té zbytečné omáčky (zejména odkopávání a tlusté Tilly) by epizoda vydala sotva na 10 minut. "Sarekovi" zcela chybí charizma Marka Lenarda a sotva tam hledat nějakou podobnost.

Farma zvířat (1954)

Geniální Orwellova alegorie komunismu. Samozřejmě většina hodnocení patří jemu, místo tvůrcům. Film byl spolufinancován CIA. Film mě donutil si přečíst předlohu, resp poslechnout výbornou audioknihu. Je škoda, že ten film docela zkrátili. CIA ale ani nemusela předlohu nijak přibarvovat, tedy až na úplný konec a snahu o happy-end. Pro nás, kteří si tou historií prošli, to má ještě silnější dojem.

Neúplatní (1987)

Tak ještě jedna z mála klasik, která mi dlouho unikala. Rozhodně (opět) stálo za to úplně vynechat český dabing a počkat si na originál. Po úvodu od Morriconeho následovaným de Nirem je začátek trochu slabší. Ale jakmile se na scéně objeví Connery a strhne pozornost plně na sebe, tak to je už jízda kdy jsem ani na moment nezapochyboval o plném počtu, ani při dost zbytečném konci na střeše. Ten opravdu ční nad všemi ostatními, kromě krátkých "skečů" de Nirova Caponeho. Za vrchol nepovažuju shody, ale zátah u mostu (nepočítám akčního účetního, ale spíš výslech na konci). Ty scéna na schodech je také výborná, ale trochu nevím zda se mám u toho smát, když to působí jako parodie na Potěmkin (a to včetně námořníků), navíc ještě jednou zparodovaná Drebinem, za což samozřejmě tenhle film nemůže. Costner není špatný, ale je hodně ve stínu Conneryho a de Nira a tak na úrovni Andy Garcii. Connery za byl náležitě odměněn (i když vedlejší postava jen trochu s přimhouřením oka). Nutno dodat, že forma rozhodně vítězí nad obsahem. 92%

M*A*S*H - Vojín Charles Jehně (1974) (epizoda)

Ještě v první sérii dal Radar přednost jehněti před sexem. Ale dejme tomu že tehdá nevěděl, jak takové živé jehně vypadá.

M*A*S*H - Jaro (1974) (epizoda)

Neopakují se s tím neodolatelným Radarem už trochu? Bez Henryho s Klingerem (opět) by to nebylo ani na ty 4. Funny thing, war. Never have so many suffered so much, so, so few could be so happy

Star Trek: Discovery - Zvol si svá muka (2017) (epizoda)

Z prvních 5 dílů rozhodně nejlepší epizoda, ačkoli teda pořád žádná sláva. Prospělo upozadění Martin-Green a "Klingoni" konečně mluví anglicky. Ten co si tam hrál na Mudda byl teda originálu hodně vzdálený, ale protentokrát za to hodnocení srážet nebudu. Ani za zbytečně přehnané násilí.

Star Trek: Discovery - Bytost, nebo zbraň (2017) (epizoda)

Kdyby tuhle epizodu sloučili s tou předchozí a vystříhali zcela zbytečné scény "Klingonů" s titulkama, tak by by to nebylo zas tak špatné. Ale tohle už se dostává na hranici koukatelnosti, nad kterou to drží pouze Lorca, Saru a částečně Stamets. Zajímavá parafráze na navigátory Duny, ale to jak je ovládají mě teda rozhodně nenadchlo.

Rick a Morty - Rick Potion #9 (2014) (epizoda)

Už bych dal asi "jen" za 4, ale ta potitulková scéna rozhodla. Takhle by to ve Sliders nevyřešili. Jsem rád že sleduju originál, Rodent that mates for life dává rozhodně větší smysl

M*A*S*H - Generál za úsvitu (1974) (epizoda)

Vítej Harry. Ne, o sezonu později bych ho nepoznal. Musím říct, že tady byl o něco zábavnější.