Star Trek: Hluboký vesmír devět - Dotek múzy (1996) (epizoda)

Příšerná epizoda, asi nejhorší z prvních 4 sérií, ještě horší než průzkumník Jake. Ta baba (nemyslím Lwaxanu, i když ...) si zasloužila phaserem za svou otravnost už po pár minutách. Jednu horko těžko za Oda, ačkoli tu částečně kopíruje Picarda. Bohužel, v páté sérii ta kvalita bude padat takhle hluboko ještě častěji.

Cesta do neznáma - Série 4 (1998) (série)

Poté, co Fox seriál zničil a ukončil, rozhodl se jiný kanál (Syfy), že mrtvolu ještě vyhrabe a znovu znásilní. Jako nosným motivem imitace seriálu se měli stát Kromaggové. Jenže tihle nemají s těmi původními prakticky nic společného. Vypadají úplně jinak, chovají se jak nejklišoidnější esesáci, nosí jim podobné uniformy, prohání se v humvee a mluví hrozně drsně. Ano, skutečně mluví, a to i mezi sebou, na telepatii asi zapomněli, zato umí myšlenkami léčit okamžitě těžká zranění. Všechny epizody s nima jsou naprosto otřesné. Není divu, že se jim na to vykašlal další herec - Sabrina Lloyd. Ovšem jen tak zabít její postavu nebo dokonce nechat v nějaké realitě (mohla být královnou britského impéria) by bylo moc jednoduché. Autoři si museli ukojit svojí sadistickou úchylku, takže dopadne ještě hůř než Arturo. Ovšem, tahle série má i druhou, menší, lepší stránku (bez Fake-Kromaggů). V pár dílech to vypadá, že se snaží vrátit seriál zpět před špatnou třetí sérii. Trochu se vrací nadsázka a té pomáhá i Colin, ovšem jen v pár dílech, než se vyčerpá a pak už je jen druhý Mallory. Maggie taky poněkud uklidnili a zaplácli tím díru po Wade, občas to vypadá, že čte její scénář a těch rádobydrsných momentů má daleko míň než v třetí sérii. Ale co naplat, Wuhrer je daleko horší herečka než Sabrina Lloyd a svými silikony to nezachrání.

Cesta do neznáma - Série 2 (1996) (série)

Druhá série je o něco delší a dalo by se říct, že počet skvělých dílů zůstává a přibývají průměrné díly. Stále ale jasně za 4*. Poslední epizody jsou už náznak, že něco se seriálem není v pořádku. V původním formátu jsou jen první dvě série.

Cesta do neznáma - Série 1 (1995) (série)

První série Sliders je prostě výtečná, a srovnatelná s nejlepšími seriály. Plno zajímavých nápadů a spousta odlehčení. Jedinou slabinou je nevyrovnaná čtveřice hlavních postav, které jasně dominuje profesor Arturo a občas mu zdatně sekunduje Rembrant, bohužel Q-ball a Wade jsou spíše průměrní. Byl jsem na vážkách mezi 4 a 5*, rozhodl poslední díl. Seriál měl nakročeno stát se kultem, ovšem pak následoval čím dál rychlejší pád až do absolutního odpadu.

Cesta do neznáma - Prorok (2000) (epizoda) odpad!

Hledání nejhlubšího dna konečně končí. Tvůrci už věděli, že kanál Sci Fi seriál zařízne, i tak nechali konec otevřený, aby snad na nátlak fanoušků seriál mohl pokračovat. No řekl bych, že dostali tak tři, možná čtyři dopisy. Kdyby to pokračovalo, tak by oznámili že Rembrant skočil do drtičky odpadu a nahradil by ho 19-letý gangsta rapper. Upřímně, oni ten seriál zařízli v momentě kdy to koupili po třetí sérii, poté co byl už zaříznutý Foxem. Ale jsem moc rád, že už mi dál nebude nic hýbat žlučí u večeře. Bohužel zvědavost byla vždy silnější.

Z deníku Sherlocka Holmese - Šplhající muž (1991) (epizoda)

Tahle předloha je bohužel slabší a její úpravy to snad ještě zhoršili. Navíc je tu úplně vymazáno silné napojení na Prahu a Čechy. Zachraňuje to jen Brett a poslední představení Jeavonse jako Lestrada v seriálu (ještě se objeví ve filmu).

The Grand Tour - Sea to Unsalty Sea (2019) (epizoda)

Pěkný cestopis, s trochou politické příchutě, tentokrát bez zbytečných kravin. Ani mě nepřekvapilo, že jim na té rovince pro F1 uzavřeli dopravu.

Cesta do neznáma - Rekviem (1999) (epizoda) odpad!

Naprosto nechutné a debilní, jeden z důvodů proč si celá série nezaslouží ani jednu hvězdu. BTW Krom recyklovaných záběrů Wade, Sabrina Lloyd to není, jen hlas.