• Krátkometrážní

50/50 (2011)

Přestože téma není nejveselejší, 50/50 je pohodový film plný života. Joseph Gordon-Levitt stále dokazuje, že je opravdu dobrým hercem. Stejně tak i obsazení zbylých postav se nadmíru povedlo a mezi herci skvěle funguje chemie, takže emoce jsou uvěřitelné. Příběh je sice celkem předvídatelný, ale to mi nevadilo. Pokud chcete zhlédnout film o rakovině, který vám zaručeně zvedne náladu, tohle je správná volba. 5*

96 hodin: Odplata (2012)

Velká škoda. Na sequel skvělého Taken jsem se opravdu těšil. Bohužel, Taken 2 je velké zklamání. Zápletka je sice velmi prostá a očekávatelná, ale nad tím bych přimhouřil oko. Hlavním nedostatkem filmu je rozhodně scénář. Film i chování hlavních postav je občas nelogické a dialogy působí hloupě a nepřirozeně. Čekali byste, že film bude zachraňovat alespoň dobrá akce... Ne, díky naprosto chaotickému střihu a kameře nevidíte z akce prakticky nic a nevíte, co se děje. V celku nemá Taken 2 snad nic, v čem by vynikal. Je to prostě jen lehce podprůměrný akční film, který sázel na úspěch svého předchůdce.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Liam Neeson se už potřetí vydává chránit svou rodinu a zároveň tak činí už podruhé pod tvůrčími křídly Oliviera Megatona. Ano, bohužel je tomu tak. Ale oproti druhému dílu, který byl jako jednička přes kopírák (akorát ve všem horší) se alespoň dočkáme relativně originálního scénáře. Například technicky řečeno tady k žádnému únosu nedojde. To je celkem vítaná změna, protože točit potřetí to samé by asi nedopadlo dobře. Tady ale bohužel většina pozitiv končí, protože dialogy a herecké výkony jsou průměrné a akční scény, kterých ve filmu moc není, jsou úspěšně zabity roztřesenou kamerou a zběsilým střihem. Dávám slabé 3*, ale jen kvůli tomu, že mi to přišlo přecijen o trochu méně stupidní, než Taken 2.