Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (93)

plakát

Agatha Christie's Poirot - Dobrodružství claphamské kuchařky (1989) (epizoda) 

Jelikož sama původní povídka je jedním ze slabších výtvorů Agathy Christie tak logicky vzato ani filmové zpracování neoplývá tak dokonalou atmosférou a naprosto bezúhonou genialitou na jakou jsem u pozdějších Poirotů zvyklá. Nicméně těchto padesát minut bylo tak dokonalým koncentrátem Hercula Poirota, od nablýskaných lakýrek přes "mastnou skvrnku na obleku, která mi dělá starosti" až po "Já nejsem nějaký Francouz já jsem nějaký Belgičan", že nemůžu jít pod čtyři hvezdičky i kdybych chtěla. Ostatně to už by musel být průser abych byla schopná dát tomuhle rozkošnému, samolibému mužíčkovi v podání naprosto brilantního Davida Sucheta nižší hodnocení :D

plakát

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda) 

Jo jo. Právě tady jsem v osmi letech objevila toho geniálního, rozkošně namyšleného mužíčka s vejčitou hlavou a obřím knírem, který úzkostlivě našlapuje na přírodních cestičkách (když je donucen tak nedůstojnou cestu zvolit),který je BELGIČAN a má nepochopitelnou zálibu v bylinkových čajích. Já ho zbožňuju... Co se prasátek týče myslím že je to opravdu jeden z nejlepších Poirotů a z nejlépe zfilmovaných Poirotů. Je nejenom geniální a dramatický jako vždy, ale je i jímavý a tak nějak... krásný.

plakát

Agatha Christie's Poirot - Rhodský trojúhelník (1989) (epizoda) 

Opravdu hodně slabý díl. Je sice pravda že je docela zajímávé vidět Poirota v jiném než Londýnském prostředí, ale zápletka byla neobyčejně nudná a plochá. Možná kdyby bylo rozuzlení alespoň trochu škoující nebo kdyby provedení vraždy oplívalo nějakým důvtipem dalo by se z tohoto jednoduchého příběhu něco vytěžit. Dokonce chyběly i obvyklé narážky na Poirotovu extravaganci, které mě osobně dokážou vytáhnout i poměrně prostý příběh z průměru.

plakát

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda) 

Strhující... dokonce jsem si říkala že by některé úpravy prospěly i samotné adaptaci. Asi nemá smysl vyjmenovávat všechny klady filmu takže mám jenom dvě poznámky. Za prvé: Atmosféra byla opravdu vyšroubovaná na maximum a tvůrci vytřískali z celé situace vlaku uvízlého v sněhové závěji úplně všechno. (Přerušení proudu a vody bylo geniální. Není nad to pozorovat Poirota sedíc zachumlaného a ozářeného pouze svíčkami jak vynáší pravdu na povrch.) Za druhé: Opět se musím sklonit nad hereckým uměním Davida Sucheta. Asi nikdy nezapomenu na jeho tvář při posledním záběru, v které se tak dokonale odrážel vnitřní konflikt, který Poirot prožíval. Takže nejvěčích pět hvěz co jsem kdy dala kterému Poirotovi.

plakát

Agatha Christie's Poirot - Vražda v ulici Mews (1989) (epizoda) 

Tenhle díl je vážně dobrý a kvalitou se blíží dokonce i klasickým celovečerňákům. Atmosféra byla o hodně lepší než předchozí díl a naštěstí zde nechybělo Poirotovo typické "odhalení" zločinu (i když v tomhle případě se tak úplně o zločin nejednalo) místo zadržení vraha na poslední chvíly. Myslím že právě situace, kdy Poirot sezve všechny aktéry do jedné místnosti a pomocí rozmáchlých gest, lesku v očích a uvážlivým střídáním intonace hlasu, zpracovává diváka, dokáže celý film vygradovat víc než policejní honičky a deště kulek.

plakát

Alenka v říši divů (2010) 

Ach jo... Čekala jsem mnohem víc. Myslela jsem že to bude pohádka pro dospělé pojatá drsně, Burtonovsky a ona to byla jenom pohádka. Dokud nepřišel Johnny vlastně jsem se nudila. Nebýt jeho a ještě Heleny B. Carter nevím, nevím. A závěrečná bitva nuda. Zklamání.

plakát

Anděl Páně (2005) 

Budu malinko jako kafemlejnek (dobře tak malinko víc), ale znovu musím zopakovat po tolika uživatelých, že je to jedna z nejlpších pohádek poslední doby, s vynikajícím Ivanem Trojenem, která stoprocentně zabaví děti a ani dospělí se u ní nebudou rozhodně nudit a to se nedějě zrovna denodeně.

plakát

Báječný hotel Marigold (2011) 

Je to docela milý film a to především díky bezvadnému hereckému obsazení, sympatickému poselství a občasnému britskému humoru. Dokážu si představit, že ho spousta lidí vezme, prostě tak jak je, ale já jsem se nedokázala zbavit (přibližně od dvacáté minuty) pocitu, že se dívám na indicko-britskou telenovelu. Dialogy, ve kterých se sobě postavy navzájem svěřovaly, působily většinou zoufale nepřirozeně a vůbec všechna ta dramatičnost a množství životních převratů, problémů a dilemat, působila sama o sobě lacině. Báječný hotel Marigold sice docela příjěmně prošumí, ale problém je v tom, že ho prostě musíte nechat prošumět, nebo vás bude celou dobu otravovat ta nepříjemná pachuť telenovely a to mi vadí.

plakát

Beetlejuice (1988) 

??? Já jsem to asi nepochopila. Zaprvé, ''šli dva a prostřední upad'' je asi tak stokrát vtipnější než celý film, za druhé všechny ty duchařské teorie mají tak fatální trhliny, že o ně zakopáváte na každém kroku, za třetí je to absolutně o ničem a je to nuda. Tak dobře já chápu, že mladý Burton nemůže být dokonalý, ale tohle? Ach jo...