Útěk do divočiny (2007)

No Sean Penn sa opäť nezaprel a vybral si tému a príbeh na filmovanie nádherných kulís a panorámat ako stvorený . Fantastické zábery prírody,hôr a jazier diváka sprevádzajú vlastne pocelú dobu a to poskytuje vizuálne úžasný estetický pôžitok. Naozaj som mal chuť vybrať sa na miesta, na ktorých sa nakrúcalo a po ktorých putoval hlavný hrdina, lebo pojem divočina tam dáva skutočne iný význam. Povedal by som význam domova. S Emilom Hirschom ako hlavným hrdinom som nemal problém sa skamarátiť v priebehu prvých 10tich minút a potom som sa už kludne nechal unášať rozprávaním príbehu o jednom mladom človeku plnom ilúzií a optimizmu a nádeje v lepší svet. Po prvom zhliadnutí som síce mal pocit, že sa trochu prepískol celkový čas filmu, ale keď sa na to pozriem odstupom času išiel by som do tých 148 minút opäť.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Tak toto je fakt prepálená minutáž! Dalo sa to urobiť na tisíc iných spôsobov, ale takto je to proste nuda! K úcte k filmárskej práci dej nepretáčam ale...ale dnes som po 1hod 45min už musel dej posunúť bližsie ku koncu! A je pravda že posledných 20minút bolo ako tak priemerných. Taký "frajer" ako Jassie James si zaslúžil určite lepšiu westernovú prestrelku. Bársjaký iný "spaghetty western" vypovie o svojom hrdinovi viacej ako tento nekonečný film!

Alpha Dog (2006)

"Pojď projdeš se mnou peklem!" ako podtitulok to moc nevystihuje..skôr by som dal "Pojď užime si 3dni a pak se to všechno zkurví!".. 4 hviezdy za Hirscha, Timberlakea, Yelchina a Willisa. Príbeh(scenár) tiež dost dobrý.. Výtku mám však ,ako už niekto podotkol, k preafektovanej Sharon na konci a k posledným asi 20tim minútam filmu, ktoré už boli podľa mňa navyše a už otravovali.

Dokonalý trik (2006)

Mal som tú smolu(alebo šťastie),že som videl v priebehu pár dní dva kúzelnícke príbehy a mohol ich teda porovnat, Dokonalý trik verzus Iluzionista. Iluzionista1x fantastický výkon Edwarda Nortona, 1x príbeh dostatočne napínavý,zamotaný a tajuplný na celých 104 minút, 1x perfektné rozuzlenie a pocit dokonalého vysvetlenia celej hádanky.Dokonalý trik 2x super výkony Jackman a Bale+prekvapenie David Bowie, 2x zapeklite premyslené, dokonale záhadné a prepracované osobnosti a príbehy, 2x vyvrcholenie, po ktorom som si ešte celé titulky nechal chodiť zimomriavky po tele. Výsledok jasný, dva sú tentokrát viac ako jeden takže Dokonalý trik=Dokonalý zážitok. Plný počet!

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Jako nebyť Michael Jai Whitea tak ma ten film unudí k smrti, našťastie je to obrovský sympaťák a ničoho sa nebojí tak si zaslúžil moje povzbudzovanie. Ostatné všetko naokolo však bolo tak predvídateľné a šablónovité, že až. Tákýchto príbehov už boli natočených stovky, tak nechápem to celkové hodnotenie!

Potomci lidí (2006)

No ja neviem. Vás to fakt bavilo? Veď tam nebola štipka napätia, vierohodnosti či aspoň vtipu! A že sci-fi, thriller dokonca dráma, to ťažko. Kďe,čo ako, prečo? Úvod, jadro, záver- zápletka, rozuzlenie. Z boha nič! To si má divák vycucať s prsta? Pre mňa veľké sklamanie. A prirovnania k filmu Ja, Legenda, nie sú na mieste, bo tam bol aspoň do polovice filmu jeden sympatický hrdina so psom.

Životy těch druhých (2006)

Nebudem hodnotiť hviezdičkami, bo som ten film nedopozeral, zaspával som pri tom, nudilo ma to, prišlo mi to hrozne inscenačné..no čo už...Hold, asi nie každy film, vo výbere 200 najlepších mi musí sadnúť.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Môj prvý kontakt s Butlerom! Je to proste borec, ten jeho face, "THIS IS SPARTA" parádne zarevané :) Tvorcovia filmu aj herci(kaskadéri) sa posnažili a urobili z komiksového základu veľmi efektnú vizuálnu show. Radosť pozerať!!!!

Domino (2005)

Na mňa to už bolo moc preplácané a prestrihané. Vo filme nenájdete jeden záber dlhší ako 20 sekúnd už som z toho dostával padúcnicu. Herecké obsadenie je na jednotku, ale tá Keira Knightley, och,tak tá by ma nepresvedčila ani keby mal film 10 hodín. Pre niekoho možno, pre mňa však nie :(

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Venované všetkým kuchárom a pomocníkom, čašníkom a barmanom. Títo sa v tomto určite uvidia! A bude to pre nich fakt zábavná sonda do ich (väčšinou) otravnej práce. Dovolím si tvrdiť, že pre nich a teraz už aj pre mňa sa vo filme skrýva aj hlbšie posolstvo a nie len žilnatá koža z kuraťa na 100 spôsobov. Ps: 6 mesiacov pred filmom, som zmenil zamestnanie a zamestnal sa v kuchyni!!