Křižovatka smrti (1998)

Som trochu sklamaný. Nenadchol ma hlavne výkon Chana, zdá sa mi, že Tucker mal oveľa viac priestoru a dali mu do úst fakt dobré hlášky, takže svojho parťáka zatienil a ťahal to celé. Príbeh je úplne tuctový. Ničím neprekvapí. Akčný / Komedia / Thriller / Krimi? Dajme tomu, že z prvých dvoch žánrov tam čosi bolo no z thrilleru či krimi? Asi ťažko.

Pokémon: První film (1998)

Tento film je sklamaním po pribehovej stránke aj po stránke vhodnosti pre detského diváka. Väčšina filmu sa odohráva v ponurom svete a myšlienkach zapor nej postavy (Meowth Two), zápasenie medzi pokemonmi nemá zmysel a je skôr zobrazené ako utrpenie. Veľa negatívnych myšlienok, nezmyselného násilia a absencia humoru tento animák uplne diskvalifikuje. Neodporúčam pre deti!

Hurá za Kájou! (1997) (seriál)

Animácia je na tomto seriály veľmi zvláštna či uz výberom farieb alebo neustálym snovým okrajom obrazu. Čo je ale prínosom, to je tempo, príjemné pre detského diváka, takisto zvolené témy, ktoré otvárajú a odpovedajú na otázky malého diváka. Čo je čo? Prečo sa niečo môže a niečo nie? Citlivo vysvetľuje vztahy medzi deťmi. Či objasňuje prečo sa chodí lekárovi do múzea či ako sa správať na ihrisku. Poučné a vhodné pre deti od 3-10 rokov.

Jackie Brown (1997)

V skratke: Skvelí herci, sympatická hlavná hrdinka, klasická režisérska zápletka, zrelé a civilné dialógy, perfektný soundtrack, moc príjemný filmový zážitok!

Princezna Mononoke (1997)

Určite skvelé, príbeh, animácia, hĺbka témy. No pár dní pred tým som videl Zámek v oblacích,a ten bol podľa môjho názoru špička anime, a laťku mi nastavil tak vysoko, že sa ju nepodarilo preskočiť ani princeznej Mononoke spolu s vlkmi. Vrelo však odporúčam!! Edit: po takmer 10rokoch rovnako vrelo odporucam, zvysujem zo 4* na 5*. A davam do svojej rozpravkovej TOP TEN 🙂

Život je krásný (1997)

Náš prvý kontakt s Begninim. A boli sme milo prekvapený! Prvá polovica filmu je typicky taliansky hravá, čarovná a pekne komicky podšitá. Druhá časť zase vážna, pochmúrná,emotívna hrajúca na city. Dva zážitky v jednom peknom balení. Ešte som sa s takouto kombináciou plnohodnotných žánrov nestretol, preto oceňujem piatimi hviezdami. Ps: Prichystať vreckovku!

Den nezávislosti (1996)

Na tomto som bol v kine ako 14-ročný hormón a musím povedať, že vtedy mi vyrazil dych, celé týždne som len mlel o tom, že to každí musí vidieť a že najlepšie efekty na svete a že najlepší herec Will Smith prichádza na scénu a bla bla bla....no nakoniec to bolo prvý aj posledný krát čo som ho videl, hehe :D Neviem ako by som sa už dnes postavil k tomu hodnoteniu, ale vem to čert. Jednoducho na TÚ dobu, pre mňa- superfilm s veľkým S!

Vřískot (1996)

Keby som nevidel najprv Scary Movie tak by som sa možno aj trošku bál, no takto po takej vydarenej paródii som sa už moc nezabával. Ale za ten ošial a masku vraha si to aspoň tie 3hviezdy zaslúži.

Kids (1995)

Na tomto filme som strávil pubertu. Skate, sex, drogy, alkohol. Life is easy. VHS prekolovala medzi nami na sídlisku snáď stovky kilometrov. Pekne surovo realisticky bez pozlátky naservírované, tak ako sa patrí. Nemám s tým problém dať plný počet.

Sedm (1995)

Jeden z najmrazivejších thrillerov, čo som kedy videl! Trojica hercov Brad Pitt, Morgan Freeman, Kevin Spacey si zaslúžia absolutórium! Totálne desivá atmosféra, večne upršané počasie, temné kulisy, geniálne šialený vrah..mráz behá po chrbte a keď na konci konečne vyjde slnko, máte pocit, že už si môžete vydychnúť a v kľude sa dočkáte titulkov. Omyl! Finále zaklincuje každého!