Shaft (2019)

Dobra oddychovka.

Špatné vychování (2019)

Jackman to celé utiahol, o tom niet pochýb. Story z prostredia škôl je rovnako aplikovatelna v našom prostredí aj do zdravotníctva, súdnictva či verejnej správy. Spre-nevera je lákadlom všade. Mne akosi prekážali neprijemne nasvetlené ksichty, nie moc sympatickych ostatných hercov. 63% na čsfd mi príde mierne podhodnotené aj preto som sa rozhodol potiahnuť Bad Education štyrmi hviezdičkami trošku vyššie.

Ant-Man a Wasp (2018)

Jednotke som dal plny pocet hviezd, lebo som sa na tom prijemne zabavil. Dvojke by som mal dat asi tiez plny pocet, ale nemozem. Uz to je prevarene. Zabavne to je, coz o to, ale to je tak vsetko.Nic moc nove wasp nepriniesla. Akurat asi len najrodinnejsi film z portfolia MCU ☺

Bohemian Rhapsody (2018)

Z filmovej stránky veľmi dobre zrežírované a nepochybne si herci zaslúžia pochvalu. No herci, herec, jeden...MALEK, ostatní moc hrať nemuseli, bo stvárnenie Freddieho Mercuryho bolo to, čo každého zaujímalo, tam sa hladali dokonalosti a chyby. A tu prichádzam k problému. Ja som sa s Rami Malekom nevedel prvú polovicu filmu vôbec stotožniť. Pôsobil choro, vychudnuto a zženštile. A tak na mňa v skutočnosti líder Kvínov nepôsobil. Ale viem pochopiť, že dokonalý klon takého exota je tažké nájsť. Ďaľšie veci (ktoré som sa teda dozvedel až po filme), mi tiež trochu vadili, a to sú filmárske zmeny oproti skutočnosti, chronológia niektorých udalostí a prekrútené fakty. V globále je snímok veľmi dobrý, ale má svoje muchy. Edit: Po týždni zvyšujeme zo 4 na 5*. Edit2: po 2 tyzdnoch si manzelka ulietava na Queen/Best Off, a ja dufam, ze Bohemian Raphsody zozne Oscarove cenu.Zaslúžene! Film 2018!

Creed II (2018)

Filmove klise, scenaristicky predvidatelne, hereckye vykony, no dajme tomu, ze priemerne. 3 hviezdy su s prizmurenym ockom.

První člověk (2018)

Odporucil by som Firstmana? 🤔 ehm..asi moc nie, predsalen trosku zbytocnej vaty, a pomale tempo, ale zase filmarsky velmi pekne dobovo a asi aj emocne trafene. Firstman asi skonci v prachu dejin, v mesacnom prachu zabudnutia na hardiskoch a DVD nosicoch.

Rampage Ničitelé (2018)

Cokolvek s Dwayne Johnsonom by som dal kuknut aj svojmu 3- rocnemu synovi. Neskodna zabavka! Pre zmenu tentokrat roz*ebavali Chicago. Taka rodinna Godzila, PacificRim ci podobne mestske demolicne filmy.

Čára (2017)

Vzhladom na skvosti slovenskej kinematografie po r.1990, je toto vrcholna uroven!

Hrdinové ohně (2017)

POZOR SPOILER Dávame 4/5, ale keby tam tí nebohí hasiči nezahučali, tak by to hodnotenie išlo dole. Dialógy boli miestami slaboduché a herecké výkony, okrem Brolina, priemerné.