• Krátkometrážní

Tenkrát v Mexiku (2003)

Tento snímek je ze všeho nejvíc o mstě a vraždách, pak o Mexiku a až nakonec, bohužel, o ději, který místy připomíná totální chaos... Jediná pozitivní věc na filmu je Johnny Depp!

The Comb (1990)

Na díle The Comb je zajímavé výtvarné zpracování - je originální, v něčem snad i revoluční. Za zmínku stojí určitě i hudba, jemnou kytaru střídají ostré zvuky (třískání kovu, vrzání apod.)... je velmi kontrastní. Nejsem si sice úplně jistá, co má tento krátký animovaný film představovat, ale celkem na mě zapůsobil. A to byl podle mě cíl... vyvolat emoce, dojmy, a ne divákovi naservírovat plýtký příběh s banální zápletkou. Zajímavější je o tom, na co se díváme přemýšlet a ne jen tupě čumět, ne?

The Commitments (1991)

"Jsem černej a jsem na to hrdej!" Film s duší, co jiného dodat? Byl to úžasný jak filmový, tak hudební zážitek. Celou dobu jsem se moc bavila. "Ukousnu ti koule a udělám si z nich naušnice!" nebo "Potřebuješ ještě něco? - Mámě by se líbil budík, co uvaří šálek čaje." Nenašla jsem jediný nudný okamžik.

The Mongreloid (1978)

Ne a ne a ne... Krátké snímky od George Kuchare mi nic neříkají.

The Pink Phink (1964)

Růžový panter obtěžuje natěrače, který na modro natírá stěny, dveře, schodiště atd. Panterovi se to nelíbí a vše přetírá na růžovo. Je velmi vynalézavý a v konečné fázi je růžový nejen dům;)

The World of Stainboy (2000) (seriál)

6 burtonovských flashových příhod mě teda moc neoslnilo... je to bezpochyby zajímavé dílo, ale je to slabota... akorát tak pro nadšence divných sci-fi příhod.

The 3 Rs (2011)

Nebýt to Lynch, tak to tady všichni zodpadujou... Jednička za hlubokou mysteriózní atmosféru. Nicméně na mě tahle minuta působila asi tak, jak když si veverka v Happy Tree Friends škrabkou na brambory likvidovala ruce.

Tiché světlo (2007)

Opravdu výjimečný snímek! Když uvaděč v kině prozradil několik atributů jako je absence hudby, příliš dlouhé záběry, herci amatéři, neemotivní dialogy, tak jsem to chtěla zabalit. Ale byla by to škoda. Vše mělo své opodstatnění. Kamera je syrová, naturalistická, jako celý snímek, a moc nádherná. Těžko k něčemu přirovnávat, myslím, že jsem neviděla nic originálnějšího. Řekla bych, že je skoro nutné vše vidět na velkém plátně. Sedět doma u malinké obrazovky notebooku, asi bych se unudila a film spláchla... Jak píše AngelAngie hranice mezi úchvatnou výjimečností a odpadem není zas tak tlustá.

Tintinova dobrodružství (2011)

Technicky vysoko postavený film, triky jsou perfektní, grafika věrohodná a expozice nápadité. Ve velkolepém Tintinově světě se ale bohužel odehrává příběh bez humoru a překvapení. Podívaná nebyla nikterak strhující, ani napínavá. Již od samého začátku je předesláno, kudy povede dějová linka a ta se z vašich očekávání ani o chlup nevychýlí. Sympatie s hlavním hrdinou se také nedostavily. Věřím, že podívaná uchvátí především děti, pro mě bohužel dost všední příběh s předvídatelným vývojem.

Tip a Tap (1971) (seriál)

Dokonalý, nejmilejší a snad i nejlepší večerníček!!!