Áno, šéfe! (2011) (pořad)

Budem sa opakovať, ale Polreich je len jeden. Pozeratelné to určite je, ale predchodca nasadil latku veeelmi vysoko.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Niektore filmy maju vela strihu, hercov, dialogov, scenerii a napriek tomu sa aj 90 minutovy film vlecie a divak len caka kedy to uz skonci. Tu hraju vseho vsudy 3, slovom traja herci (ale v realite vlastne len jeden), "dialogov" do 10, strihu cca 100 a ako sceneria posluzila jedna velka snehova plan, ale ani neviem ako mi tych 97 minut ubehlo. To je znamenie dobreho filmu. Posledny zaber si mohol reziser odpustit, ale inak posobivy film a na velkom platne o to viac.

Arthur a Minimojové (2006)

Priemerný film pre deti, ale na Vodní deti, kde je tiež použitý klasický hraný film s animovaným to napriek modernejším efektom tie dve hviezdy stráca. Ešte jednu dávam dole za sklamanie menom Luc Besson.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Tento film určený hlavne pre menších divákov je minimálne rovnako zábavný ako predošlý Asterix s Clavierom. Vyzdvyhnúť musím výkon Jamela Debbouze a rovnako jeho výborný dabing Richarda Stankeho.

Atlas mraků (2012)

Keď Tarantino natočil prelomový Pulp Fiction, kde spojil tri príbehy, tak to pár ľudí v kine nezvládlo a po niekoľkých minútach opustilo projekciu. Z filmu je teraz kult. V Atlase mrakov sa prelína príbehov šesť. Z kina nikto neodchádza a po projekcii ľudia sedia a len pomaly sa hrnú z kina. Či z filmu bude kult ukáže až čas. Atlas mrakov nie je prvoplánový film. A je možnè,že ani druho a treťo plánový. Pozerá sa na to výborne, natočenè je to veľmi zručne. Divák nie je zmätení a v deji sa s prehľadom orientuje, čomu napomáha aj to, že v niektorých príbehoch hrajú rovnaký herci (aj keď maskovaní - v zverečných titulkách si môžete overiť svoju bystrosť). Je pravda, že sa film potrebuje v divákovi uležať a naservírovať si ho ešte aspoň raz. Ale to je vlastne dobre, pretože už tento znak je dôkazom kvalitnèho filmu. Napriek všetkèmu mu do dokonalosti čosi chýba a tým je sila emócie, ktorú v divákovi vyvolá. Paradoxne aj vďaka tomu, ale tento snímok odolá zubu času. 85%

Avengers: Infinity War (2018)

Dávam plný počet, pretože nikdy by som neveril, že pocítim pri marvelovkách, čo i len za mak z pocitov ako strach, ľútosť, súcit, obavu v súvislosti s postavami navlečenými v prapodivných kostýmoch, strielajúcich čokoľvek farebné a znova a znova donemlátom ožívajúcich. Tomuto kúsku sa to podarilo s bonusom navyše, keď ma prinútil zamyslieť sa nad konaním záporaka, o ktorého by som na niekde na obrázku ani nezakopol. Z vedľajšej postavy je hlavný hrdina a z hlavných hrdinov sú vedľajšie postavy. Veľa paradoxov pokope a ono to navyše aj funguje.

AZ-kvíz (1997) (pořad)

V podstate klasická kvízová štandartka s príjemnou moderátorkou, kde sa raz začas objavia aj zaujmavý, občas úplne chytrý ale občas úplne dutý súťažiaci. Čo by som osobne určite zmenil je finálová pyramída, na niečo zmysluplnejšie.

Až na krev (2007)

Daniel Day-Lewis nehral. On bol Danielom Plainviewom. Človekom, ktorý v žilách nemá krv, ale ropu. Bol ním od nechtov, až po špičky fúzov. Ráno, na obed, večer, v spánku. Nadľudský herecký výkon. Špinavý a nekompromisný. Smelo by som prirovnal film ku klasike "Vtedy na západe". Po technickej stránke dokonalosť sama. Od kamery, kostýmy, réžiu, strih, hudbu.... Môj čiste osobný mínus filmu je v postave kazateľa, v absencii štipky čohokoľvek pozitívneho v príbehu a v nepochopení podstaty životnej nenávisti Daniela Plainviewa. Ťažko stráviteľný film. PS: Američania už dávno nemajú pevnú formulku úspešného filmu a tento snímok je toho jasným dôkazom. 80%

Až na Severní pól (2015)

Pekný dobrodružný príbeh, ktorý dospelých vtiahne do detstva a deti do sveta dospelých. Nechce poučovať ani vysielať nejaké silné posolstva. Stoji na výbornom scenári, ktorý ešte vyzdvihuje jednoduchá, ale zručná animácia a filmárčina v jednom. Vyspelé dialógy, ktoré nie sú jednoduché (infantilné) ani komplikované (intelektuálne). Sú vlastne presne vhodné, pre príbeh určený deťom aj dospelým. Ladí tu úplne všetko aj so zaujmavou a príjemnou hudbou. A vôbec nechýbajú živý herci. Len by to celé kazili. V podstate tu nie je čo vytknúť. Dokonalé.

Banánový Joe (1982)

Tak ja som sa na tomto filme príjemne bavil. Úplne som sa trhal smiechom, pri naháňačke nákladných áut, keď tieto jeden po druhom havarovali a tie samotné búračky boli "natočené" s jedným a tým istým bielym angličákom hoci sa ani jedno z tých áut na ten angličák nepodobalo ani náhodou a už vôbec nebolo biele. Paródia na byrokraciu (ak je také niečo vôbec možné) mala tiež niečo do seba, rovnako ako Dorianna. Dávam 3 hviezdy a teda 55%, pretože som sa bavil a nad nejakými filmárskymi "prkotinami" sa nemá pri takýchto filmoch význam zamýšľať. Ak si niekto chce pozrieť Bud Spencera sólo, tak odporúčam môjho obľúbeného Miliónového chrobáka, alebo snáď ešte lepší, ale o to menej známy snímok Lo chiamavano Bulldozer s výborným hudobným doprovodom.