Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Tak dobří herci a tak špatné divadlo. Nemůžu si pomoc, ale většinu filmu jsem se nudil. Plytké a nezáživné. Copak se životem máme všichni jenom propíchat jako veverky?

Nevědomí (2013)

Jedna hvězda za vizuální stránku a druhá za Olgu Kurylenko. Filmem z USA to páchne od samého počátku. Efekty jsou pěkné, ale obzvláště plachý bych z nich byl tak v deseti letech. V Cinestaru bylo cca 20 lidí (nával jako vždy) - což o kvalitě také něco vypovídá. Jakmile na scénu vypadne z temnoty Morgan Freeman (stará vojna), který snad už hraje úplně ve všem.... Toma Cruise jsem vždy považoval za dobrého herce, ale pokud pobíhá s nějakým kulákem po plátně dvě hodiny a žvaní po americku... S Tronem se nedá vůbec srovnat!!!

Nevím nic, ale řeknu všechno (1973)

Film se vymyká z běžných Richardovek. Děj je hodně zaměřený na sociální problematiku - vztah zaměstnavatel versus zaměstnanec. Není možná tak vtipný jako některé pozdější komedie Pierra Richarda, ale občas jsem se zakousával smíchy do polštáře. Domnívám se, že by měl být lépe hodnocen.

Neztrácejme půdu pod nohama (2012) (TV film)

Krátký dokument o významu půdy pro lidstvo. Sympatický mi přišel hlavně názor zemědělce. Kvalitní záležitost, doporučuji!

Nová šichta (2020)

Tenhle dokument se prostě vymyká. Sice bych měl řadu výhrad, ale téma je v rámci žánru vyjímečné. Občas se člověk i zasměje. Odráží se v dokumentu hodně z této doby a hlavní představitel je prostě borec, kterému bych přál ať ho robota baví a je spokojený. Hrdina kapitalistické práce jak zní podtitul práce Saši Uhlové. A za Ostravsko dávám čtvrtou hvězdu.

Oběti Vikingů (2020) (TV film)

Velice kvalitní, místy hraný dokument, který je postavený jak na literárních, tak na archeologických pramenech. Nejmodernější metody DNA, letecká archeologie, sondy do půdy apod. jsou rovněž zastoupeny. Hodně se mluví o otroctví v tehdejší společnosti. Odborníci na dané téma pocházejí z různých částí Evropy. Koho zajímají Vikingové tak rozhodně zde nešlápne vedle...

Obří mosty (2006) (TV film)

Moc pěkný a vyčerpávající dokument, pro stavaře lahůdka. Jen jsem z toho byl v závěru trochu špatný, že někde spojí most 16km dlouhý dva státy přes vodu za cca 9 let a u nás za dvojnásobný čas nejsou schopní postavit ani jednu kvalitní dálnici. No co už, budu jezdit na kole i nadále...

Odcházení (2011)

Film má silnou myšlenku a pokud ji divák nechápe nebo nechce chápat, tak bohužel... Abrhámův výkon excelentní jako vždy, i ostatní herci hrají dobře. Jako divadelní hra jistě lepší. K Havlovi mám kupu připomínek a nejsem žádný jeho fanoušek, ale toto se mu povedlo.

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál)

Oliver Stone je levičák a sympatizant Fidela Castra. To je nutno napsat ihned na úvod. V deseti dílech seriálu představuje mnohdy velice zajímavá fakta a hypotézy. Rozhodně tento seriál stojí za zhlédnutí. Osobně jako historik musím tak z 90% s výkladem souhlasit. Podpora militarismu, války, vojenských chunt, humanitárních bombardování, genocidy aj. to je politika USA ve 20. století. Vnucování USA hodnot celému světu je čím dál okázalejší. Domnívám se, že úspěch USA už je v posledních letech postavený čistě na podpoře zvyšování výdajů na zbrojení, které udržuje jakž takž ekonomiku v běhu. Občas mi v dokumentu přišlo, že si některé postavy (Gorbačov, Wallace, částečně Obama aj.) autor příliš idealizuje. Hlavním aktérem je přeci čím dál více finanční kapitál (IBM, Goldman Sachs, J: P. Morgan atd. atp.). Hlavní ideou je zisk, vše ostatní o čem melou politici (demokracie, liberální hodnoty, svoboda, boj proti terorizmu) je jen zástěrkou. Když je něčeho ve slovníku příliš, tak to prostě smrdí od hlavy až k patě... To, že seriál vidělo zatím málo lidí přičítám tomu, že naše veřejnoprávní tv strčila opět kvalitní dokument do časového pásma, kdy si většina populace nechá zdát o růžových ponících. Pokud nechcete zabřednout ve stále stejné ideologii a mýtech a zajímáte se o alternativní výklady historie, protože historie jeden výklad nikdy nenabízí, tento dokument je určen právě vám !!!!!!

Ong-bak (2003)

Po dějové stránce slabší film. To je ovšem jediné mínus. Tony Jaa představuje ve filmu to nejlepší z akrobacie i bojových umění. Jeden z nejlepších akčních filmů, které jsem kdy viděl. Kam se hrabe Segal, Norris nebo Van Damme.