Addamsova rodina (1991)

Hohooo, tohle je věc pro mě. Snímek o ujeté rodince, která je při bližším prozkoumání normálnější a funkčnější než většina na první pohled obyčejných a bezproblémových rodin, spolehlivě pobaví svým černým humorem a výraznou stylizací.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Skvělé propojení světů středověkého japonska, zvláštní retro science-fiction a rapových melodií. Afro samurai je temná, výrazně stylizovaná a krvavá jízda, která chytne a nepustí. Skvělé postavy, děj sem tam oživen flashbacky, které perfektně rozkrývají minulost a motivace mnohých postav. Profesionální dabing hereckých hvězd už je jenom taková lahůdka na konec.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Začátek první série je značně nevyrovnaný, naštěstí se pak věci pohnou správným směrem a druhá série už jeden od začátku na plné pecky. Nečekejte nic hlubokého, ale postavy jsou sympatické a příběh se hezky prolíná s marvelovskými filmy, takže pro fanouška komiksů jasná volba :)

Alenka v říši divů (2010)

Vizuálně naprosto nádherné, přesto emocionálně poněkud vyprázdněné. Od Burtona bych čekal asi více morbidního humoru a svébytné ujetosti. Všechna ta prostředí a postavy byly sice krásně udělané a navržené, ale trochu z nich čněla sterilita způsobená jejich vznikem v počítači, čekal jsem něco víc "hmatatelnějšího". Celkově to ale byla krásná pohádka a brblat nad tím, že z Burtona není cítit Burton, asi nemá moc smysl. Naprosto mě ale okouzlila Anne Hathaway jako Bílá Královna, stejně tak Danny Elfman, jehož hudba naprosto odpovídá celkové atmosféře filmu, její zasněnosti a imaginaci.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Neškodná zábava, která s knižní předlohou už nemá vůbec nic společného. Alenka je tak trochu sobecká a pro záchranu přítele neváhá ohrozit celý svět. Pokud tohle překousnete, dostanete poměrně slušný rodinný film s pěknými triky a skvělým Sashou Baronem Cohenem.

Aligátor II (1991) odpad!

Kombinace číslovky "2" a "Mutace" přímo v názvu filmu nikdy nevěstí nic dobrého.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Taková blbůstka, no. Ali G má skoro geniální momenty, ale zároveň se člověk nezbaví dojmu, že se kouká na naprostou pitomost. Cohenovi víc sedí polodokumentární styl, který přišel s Boratem a Brunem

Alois Nebel (2011)

Atmosféra moc pěkná, zpracování se povedlo, jen scénář mohl být lépe napsaný, Současných 70% procent je podle mě adekvátní.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Akční scény jsou super, bohužel výplně mezi nimi fungují o poznání méně. Peter Parker je mimo kostým na facku a přeměna Harryho Osborna působí hrozně uspěchaně. Klidně mohli vystřihnout jednu ukoktanou konverzaci na téma rozejít se/nerozejít, a když už by měli v ruce nůžky, klidně mohli poslat na zem střižny scénu s letadly skoro na konci. 2 a půl hodiny je prostě zbytečně moc. I když jsem nad hodnocením dlouho váhal, vlastně převládají pozitivní pocity. Garfield je sympaťák a Emma Stone je roztomilá až běda, takže nakonec slušné tři hvězdy.