Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Poslední recenze (144)

plakát

Hrdinové ohně (2017) 

Režisér Kosinski si vybral zajímavou látku, resp. osudy elitního hasičského sboru na motivy skutečné události, což bývá divácky velice vděčné téma. Film má na běžné poměry dost dlouhou stopáž, ale Kosinski tento prostor vyplňuje výborně. Od začátku vykresluje charaktery jednotlivých členů sboru a postupem času a po několika mezilidských klopýtnutích, nechává vzniknout fantastické partě, která táhne za jeden provaz, utvoří rodinu a divák věří, že jeden za druhého dají ruku do ohně. Parádně je vykreslováno také např. vzájemné soužití lídra hasičského sboru Erika a jeho manželky. Především povaha (herecký výkon) Jennifer Conelly je kolikrát velmi bouřlivá, a prostě ji chcete ve vypjatých situacích vidět více a více. Společně s dalšími představiteli hlavních postav Joshem Brolinem a Milesem Tellerem je to vskutku herecký koncert! Vizuál filmu je taktéž líbivý, stejně jako kamera a efekty žhnoucího pekla. Až se mi zapalovaly „lejtka“, když jsem měl nutkání utíkat před ohněm společně s nimi. Pospolitost, soudržnost a lidskost, kterou Kosinski tak pracně celou dobu buduje, dostane „kudlu“ do zad v závěrečném dějství. Ale jasně, on za to nemohl. Závěr je totiž brutálně emocionální a diváka vzhledem k předchozímu průběhu dostane! Závěr? Jedná se pravděpodobně o nejlepší drama roku 2017. Film, až na pár hluchých míst, nemá slabinu a těží z výborných hereckých výkonů, vizuálu, a emocí, které z diváka vydoluje. Cíleně, ale bez patosu. Závěrečné titulky pak zaslouží jediné slovo - RESPEKT! P. S. Nejvíce si film užijete, aniž byste předem zjišťovali jakékoli informace o skutečných událostech…

plakát

Jurský svět: Zánik říše (2018) 

Další pokračování dinosauří dynastie si vzhledem k finančně i kvalitativně povedenému Jurskému světu na sebe upletlo bič. Namlsaný divák očekával minimálně stejně zábavnou podívanou jako minule, ale to se bohužel nenaplnilo. Pořád je to převážně dynamická jízda s perfektním vizuálem, který J. A. Bayona prostě umí, některé scény jsou díky dokonalé kompozici obrazu a zvuku velkolepé a někdy až s hororovými prvky. Ostatně, s nekonečným finančním polštářem se očekával vizuál filmu na špičkové úrovni. Ale na to, jaký kult pro fanoušky tato sága představuje je to prostě málo. Největším problémem je předvídatelný, mnohokrát již přefiltrovaný scénář. Úvodní 5-ti minutové intro je zajímavé, stejně jako scény z ostrova. Nicméně jakmile se děj filmu přesune do civilizace, poutavost se postupně vytrácí a opakuje se pouze hra „kočky s myší“. Chris Pratt občas sice prohodí nějaký vtípek, některá scéna může i dojímat, ale je jich jako šafránu. Zpočátku jsem ocenil i některé scény jako poctu předchozím dílům, ale ty už film nevytrhnou. Závěr? Další pokračování Jurského světa již pozvolna ztrácí dech. Je to sice stále akční rež a skoro to nenudí, čili jako letní blockbuster do kina zřejmě ideální, ale jste-li věrný fanoušek dinosauří dynastie, chcete rozhodně víc.

plakát

Prvotní vztek (2018) 

Po úvodních 20 minutách slibný rozjezd s klasickým budováním atmosféry, ale jakmile se do popředí dostane ústřední gore vyvražďovač - Predátor Kong a kolem toho takové to "mysteriózno", všechno jde do kytek. Když si vzpomenu, jak začal opakovaně vykukovat z po-za-stromu, tak jsem se musel až smát. Vypadalo to jako z nějaké "rozpravky". Závěr? Hodnocení zaslouží pouze úvodních pár minut filmu a koukatelná blondýnka. Ale jinak platí, že všechny postavy a jejich dialogy jsou hloupě napsané i zahrané. Kdyby byl film vedený v žánru "komedie", tak by dopadl ještě dobře, ale zřejmě je to myšleno vážně, bohužel!

Poslední hodnocení (2 704)

Toc Toc (2017)

21.06.2021

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

20.06.2021

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Magnetismus (2020) (epizoda) (E07)

20.06.2021

Ženská pomsta (2020)

16.06.2021

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Termodynamika (2020) (epizoda) (E06)

13.06.2021

Bludné kruhy (2020) (TV seriál)

13.06.2021

Bludné kruhy - Epizoda 6 (2020) (epizoda) (E06)

13.06.2021

Bludné kruhy - Epizoda 5 (2020) (epizoda) (E05)

13.06.2021

Láska a příšery (2020)

12.06.2021

Reklama

Reklama

Reklama