• Thriller

Převrat (2015)

Mně to přišlo bez nápadu, nudné, natahované a těžce uvěřitelné. Tady to borci kosili po stovkách a jeden americký hrdina s dvěma dětma v náručí procházel bojovou vřavou bez jediného šrámu. Nenechte se vysmát pitomci.

Vánoční horor (2015)

V tomhle filmu se skákalo jako koza z pole na pole. Pardon. Krampus ze sklepa do školy ze školy do obchoďáku a přes kostel zpátky. Prostě totální chaos. No a ti elfové? Nebyli to spíše hobitové? Já to docela považuji za ztrátu drahocenného času.

Dárek (2015)

První půlka mi přišla, že už tady všechno bylo a že se bude opakovat no -cáté home invasion, možná expolation. Druhá půlka mě i přes zvraty fakt nebavila a posouval jsem to rychle kupředu. Ovšem závěr stojí opravdu za to a to bylo - alespoň pro mě - totální novum. Takže si to dám ještě jednou odnova. Ale ta lekačka !!!! Do pytle to mi fakt zatrnulo.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Po slušném rozjezdu se bohužel dostaví slaboduchý a neúnosně strastiplný a zdlouhavý odvar, který fakt hodně nudí. Jsem byl strašně zvědavý jak to Ridley zvládne s mořem "které se rozestoupilo" ale i tady docela propad. Jediné co snad stálo za to byly dvě akční scény, Jedna na začátek a jedna nakonec. Jinak mezi tím apokalyptické prázdno a útrapy v pravdě biblických rozměrů. Ale i tak oproti NEO to byl notný kus vpřed.

Spectre (2015)

Prostě Bond. Vše ve standardu jak má být a ten standard je hodně vysoko. Nejsem fanda Bonda, ale nebyl to vyloženě ztracený čas.

Pošli to dál (2000) odpad!

Tak mně se tedy zmanipulovat nepodařilo ani náhodou. Jelikož mám vrozenou averzi na spisovatele typu Paolo Coelho a spol, tak i tento film považuji za dílo pro onanisty. Prostě tam naflákat kýče a patosu až ten hrnec sraček na plotně přeteče, ale že to smrdí to už nikomu nevadí. Hlavně že si ty tlusté maminy od plotny s natáčkami ve vlasech popotahují v jednom kuse nudli u nosu.

Plačící muž (2014)

Hektolitry krve a super akční scény už asi nikomu tepovku nad 200 nezvednou. To tady bylo požehnaně, ale nějak vymizelo napětí a dějová linka. Prostě borec přijede z Njů Jorku do Koeryiii a tam to začne prostě kosit hlava nehlava. No oni se tak trochu kosi navzájem a jelikož vypadaj všichni tak ňák stejně tak jsem se v tom ztratil. Za ztrátu času to ovšem fakt nepovažuji.

1944: Přinuceni k boji (2015)

Jsem prostě fanda válečných filmů co popisují tu druhou světovou a navíc pocházejí z východní části Evropy. Tou Estonsko bezesporu je. Každopádně mé první setkání s tématem, kdy Estonci po boku německého wehrmachtu bojovali proto Rudé armádě za svoji zem, anektovanou bývalý SSSR. Film vnáší hodně světla do nedávné historie, je špičkově natočený a děj vynikající.

Circle (2015) odpad!

Pointa nulová. Nulový děj. Napětí nulové jenom nuda na sto procent. Absolutně opět nechápu, proč se tyto filmy, ze kterých si člověk kromě naprosto ztraceného času nic neodnese točí a proč do nich někdo dává prachy - tady zjevně absolutní minimum. Je pak totálně jedno jestli to je minimalistický nebo maximalistický film. Byla to prostě neuvěřitelná srágora bez sebemenší pointy.

Špión (2015)

Mezi všemi parodiemi na špionážní filmy od Johny English po Adélu, které ještě nevečeřela se tento kousek vyjímá fakticky královsky. Sice mě vadil těžkotonážní fekální humor a na hlavní tlustokožku Melissu McCarthy jsem byl pak lehce alergický, ale i tak velmi povedený kousek. Koneckonců je to asi komedie a ta se nesmí brát příliš vážně.