Evil (2019) (seriál)

Pozerateľné asi len vo chvíli, keď momentálne nebežia iné a kvalitnejšie seriály. Ale tiež iba niekoľko častí prvej série. Potom ide do popredia už len chaotický scenár, seriál nikam poriadne nasmeruje, hoci sa snaží, niektoré epizódy sú vcelku vtipné, ale iné zase trápne.

Voyeuři (2021)

Prvá takmer poldruha hodina filmu na štyri hviezdičky, od druhej smrti veľmi zlé spracovanie, ale úplný záver bol vtipný.

Phantasm (1979)

Tri hviezdičky za nostalgiu a atmosféru.

The Boy Behind the Door (2020)

Film je učebnicovou ukážkou toho, čo sa stane, keď postavám totálne chýba logika konania. Hviezdička za kameru a prostredie.

Home Before Dark (2020) (seriál)

Prvú sériu som si pozrel celú zo zotrvačnosti a z druhej som už nedokázal dopozerať ani prvú časť. Hlavná postava je vykreslená katastrofálne, až irituje, jej arogancia a egocentrizmus mi liezli na nervy od samého počiatku. O to viac sú ďalšie postavy (detské, tínedžerské, dospelé) len jej kulisou. Problém celého seriálu tkvie v tom, že je síce remeselne zručne natočený, zrejme mal byť rodinný, ale jeho cieľovkou je naozaj iba deväť-desaťročné dieťa.

Země na scestí (2019) odpad!

Málokedy sa mi stáva, že by som nedopozeral film, ale v tomto prípade zlý scenár dopĺňajú ešte horšie herecké výkony a nezachránia ho ani megalomanské efekty, ktoré - naopak - iba podčiarkujú celkovú povrchnosť tejto katastrofálnej adaptácie Liou Cch’-sinovej novely.

Boj se Satanem (2015)

Nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu, keďže ide o vynikajúcu sondu do poľskej zaostalosti. Niektorí zrejme nehodnotia samotný dokument, ale katolícku cirkev. 😂

The Stand (2020) (seriál)

Veľké sklamanie.

The Good Lord Bird (2020) (seriál)

Geniálne spracovanie historických udalostí, ktoré predchádzali americkej občianskej vojne - bez pátosu a zároveň s veľkou mierou nadsádzky.

Tajemný příběh z Ameriky (1995) (seriál)

Pamätám si zopár častí z polovice deväťdesiatych rokov a práve nostalgická spomienka na ne ma zlákala, aby som si pozrel celý seriál doma počas pandémie korony. No potenciál v ňom bol, avšak scenár bol nesúrodý, s logickým chybami a ani herecké výkony neboli bohviečo. Nečudujem sa, že skončil po prvej sérii.

Časové pásmo bylo změněno