Fatima (2020)

Na úrovni nedeľného televízneho filmu. Keď už to fantasy ;) išlo do kín, mohli sa pohrať viac s efektmi. Psychológia postáv nula bodov. Aj trošku dramatizácie by nezaškodilo v scenári. Dal by som dve hviezdičky, ale od začiatku ma iritovali tie sektárske úsmevy komparzu v dave.

Home Before Dark (2020) (seriál)

Prvú sériu som si pozrel celú zo zotrvačnosti a z druhej som už nedokázal dopozerať ani prvú časť. Hlavná postava je vykreslená katastrofálne, až irituje, jej arogancia a egocentrizmus mi liezli na nervy od samého počiatku. O to viac sú ďalšie postavy (detské, tínedžerské, dospelé) len jej kulisou. Problém celého seriálu tkvie v tom, že je síce remeselne zručne natočený, zrejme mal byť rodinný, ale jeho cieľovkou je naozaj iba deväť-desaťročné dieťa.

Kočičky (2020)

Fascinuje ma to moralizovanie okolo filmu a koľko ľudí mu vôbec neporozumelo, pričom je úplne jasné, že jeho témou je práve smutná realita, ktorou je hypersexualizácia detí. Hlavné postavy len opakujú to, čo vidia v klipoch na internete. Za mňa veľmi citlivá sonda do duše dieťaťa. Zároveň sociálna výpoveď o dnešnej spoločnosti.

Outsider (2020) (seriál)

Vynikajúci začiatok, ale posledné tri časti strácali dych.

The Boy Behind the Door (2020)

Film je učebnicovou ukážkou toho, čo sa stane, keď postavám totálne chýba logika konania. Hviezdička za kameru a prostredie.

The Good Lord Bird (2020) (seriál)

Geniálne spracovanie historických udalostí, ktoré predchádzali americkej občianskej vojne - bez pátosu a zároveň s veľkou mierou nadsádzky.

The Stand (2020) (seriál)

Veľké sklamanie.

Dětská hra (2019)

Ani horor, ani komédia, ale scenáristicko-herecká tragédia. Hviezdička za výpravu.

Evil (2019) (seriál)

Pozerateľné asi len vo chvíli, keď momentálne nebežia iné a kvalitnejšie seriály. Ale tiež iba niekoľko častí prvej série. Potom ide do popredia už len chaotický scenár, seriál nikam poriadne nasmeruje, hoci sa snaží, niektoré epizódy sú vcelku vtipné, ale iné zase trápne.

Malé ženy (2019)

Veľmi mi prekážali prestrihy medzi dvomi obdobiami a zrýchlenie scén, ktoré narúšajú plynulosť filmu.