Veřejní nepřátelé (2009)

Fakt, fakt boží (dychberoucí Marion Cotiliard)...ale tá kamera....toto nie je dokument o filme.... Iba preto nie 5 hviezdičiek :(

Dokonalý trik (2006)

Tento film je Dokonalý trik: v napätí, v scenári, v obsadení....ale komu sa nepáčia kúzelníci ani Ch. Bale a H. Jackman, tak si povie, že je to somarina. Ale pre tých ostaných je to film na viac ako jedno pozretie. Každopádne oplatí sa pozerať aj o jednej v noci :)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Čo k tomu napísať? Proste tento film musíte vidieť, zažiť, a potom si ho pozrieť znova a znova, aby ste si ho užili so všetkými svojimi vtipmi, žartíkmi a tými najgrotesknejšími scénami aké si len viete predstaviť a tým zvláštnym pocitom keď zrazu všetko do seba zapadne.

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Takže najskôr: super atmosféra, ktorú som doteraz nevidela v žiadnom slovenskom filme. Dáva vyniknúť charakteru postavy M. Igondu. Ten postupný prechod Cypriána od surovca po pokorného človeka až mrazí. Režisérka sa veľmi dobre pohrala s časom, čo filmu prospelo. Nerada to píšem, lebo film je super, ale najväčšou chybou sú diery v scenári. Niektoré postavy sa stratia, len tak sa vyparia (napr. mních Lukáša Latináka). Alebo spackaný koniec, keď sa im asi zvýšil chlapec, tak z neho spravili Cypriánovho syna, hoci to ani časovo nesedí, ani divák nedostal žiadny náznak. No aj tak sú vo filme momenty, ktoré diváka prekvapia a strhnú jeho pozornosť. Celkový dojem: veľké slovenské prekvapenie. Marko Igonda sa nezdá, ale hraje to výborne a navyše príjemné gregoriánske chorály.