Rychle a zběsile 8 (2017) odpad!

Naozaj velmi zle, vobec to nie je moderna akcna zabava ktoru nastolil restart serie v piatom dieli, nie je to ani cool ani wow, proste stupidita najhrubsieho zrna, uz nas maju asi za uplnych debilov. Uz siedmy diel to mal nahnute, ale tento osmy celu seriu uplne utopil.

Čára (2017)

Z dlhodobeho hladiska nadpriemerny pocin, ale stale tam je citit tu slovensku kinematografiu, kedy proste dialogy nemaju drive a je to cele spomalene. Cenim vizual a atmosku, ale trochu mi vadilo, ze kamera sa snazila co najmenej strihov, ale vobec to nevyzera cool, skor ma to vytaca. Mastalir v hlavnej ulohe nie je zly, ale urcite by sa tam hodilo x inych lepsich hercov, kedze Mastalir hra pomaly v kazdom filme tu istu ulohu.

Vetřelec: Covenant (2017)

Dosť veľké sklamanie, ale niet sa čo diviť, Votrelec 30 rokov od zrodu série nemá okrem survival naháňačky pred votrelcom čo viac ponúknuť, aj keď sa snaží akosi vysvetliť svoj zrod, bohužiaľ pre mňa absolútne nezaujímavým spôsobom. Je to celé taký vývar všetkého predošlého a vezie sa na značke z 80. rokov. Ešte aj tá Danielsová čo má byť akože Ripleyová ... ach....

Únos (2017)

Pokial chceme hodnoti tento film po takym tym csfd sposobom po kvalitativnej stranke tak opat zas a raz ani tento krat slovenska megaprodukcia neprekrocila tien nasej kinematografie a vyzera presne ako vsetky ostatne slovenske filmy, ktore idu do distribucie von. Recenzie to strasne prehajpovali, no bohuzial chyba tomu akakolvek slubovana drsnost a ako vsetky ostatne slovenske filmy, chyba tomu nejaky drive a tempo co by som od tzv. politickeho trileru naozaj viac cakal. Nasli sa ale aj svetle momenty ako scena znasilnenia napriklad. Kasting v hornej polovici tvoreny Kramarom, Ondrikom, Heribanom, to bolo asi najhorsie co som kedy videl. Dalsie neokukane tvare nicim extra neprekvapili, snad asi jedina ta Remiasova matka super vykon.

Příchozí (2016)

Dost mi to pripomenulo Interstellar, ktory bol trosku viac premakany, ale to vobec nevadi lebo ide naozaj o uplnu bombu! Vymakana filmarina, Vilenueve je moj novy oblubeny reziser, lebo na co siahne to je vysoko pozeratelne. Este raz chvalim asi po vsetkych strankach a davam 5*.

Spojenci (2016)

Nadstandardna drama, s dobrou atmosferou, v zavere naozaj celkom emotivna. Ale ten Brad Pitt mi tam nesedi, celu svoju karieru ma jednu a tu istu tvar vo vsetkych filmoch, obcas trochu zakrivi mimicke svaly a that's all.

Smrt ve tmě (2016)

Ani drobne nelogickosti mi nezabranili v tom dat po dlhej dobe 5* kedze toto je naozaj za poslednu dobu najlepsi napinak aky som videl.

John Wick (2014)

Zo začiatku fantastická chladná atmosféra, poctivá akčná práca bez donebavolajúcich hlúpostí (John Wick nie je ten typ akčného hrdinu, čo len rozdáva rany občas niečo schytá a sám je dobre doriadený), postupne gradácia bitiek a akcie a bohužiaľ v závere to celé nejak slabne a vyjde to nejak do stratena. Keanu Reeves má štýl aj po päťdesiatke, stále hrá veľmi dobre a táto rola mu sadla ako riť na šerbel. John Wick do sveta dieru neurobí, ale na druhej strane ani zbytočne nenudí. Oproti zvyšku akčných snímkov je to mierny nadpriemer.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Na film ma ukecala frajerka (sam by som si to nepozrel) a po pol hodine zaspala, no musim uznat, ze aj sam som sa dobre zabavil a cenim tento sympaticky animak styrmi hviezdami. Celkom pozeratelna, jednoducha zabavka :)

Snowden (2016)

Film sa snaží poukázať na otázku medzi ochranou bezpečnosti a práva na súkromie, avšak veľmi .... ale skutočne nezaujímavým spôsobom. Keďže väčšina aj tak pozná Snowdenov príbeh, celý čas vieme čo bude nasledovať a pokiaľ to mal byť insight do detailov Snowdenovho príbehu, tak dalo sa to urobiť ďaleko lepšie (viď Narcos, kde napriek predvídavosti je dej mimoriadne záživný). Celé to malo byť skrátené na maximálne hodinu ako úvod a začať sa to malo pri leaknutí toho rozhovoru. Celkovo som očakával ďaleko viac.