Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Trailer ma navnadil, inak by som do toho asi nesiel. Cliche nad cliche, predvidave, s logickymi chybami, lacnymi drsne sa tvariacimi efektami a trapnymi postavami. Tento zaner uz velmi dlhu dobu nema co ponuknut a inak tomu neni ani v Gangster squad.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Celá unexpected journey je až moc expected. Skoro trojhodinová klasická rozprávka pre deti a fantasy nadšencov nám nezainteresovaným nemá okrem pekných záberov čo povedať a v roku 2013 už efekty nie sú vec, pre ktorú by každý druhý odpadával. Páčil sa mi Bilbo, tie polozúfalé výrazy tváre boli miestami celkom vtipné a ako jediná z postáv bol celkom zaujímavý. Možno si pozriem aj pokračovanie.

Argo (2012)

Posledne roky su tie Oscary, ze wtf?! Posledny film od Afflecka co vsetci grcali duhu bolo Mesto a to bolo tiez na styl, ze srsly?! Od Oscaroveho filmu by som cakal viac originality a hlavne nieco zaujimave, alebo aspon lepsie spracovanie. Film sa drzal klasickej zanrovej sablony, dopredu sa dalo vsetko predpovedat a jedine co akoze zaujalo bolo gradovanie napatia, inak obycajny sedy priemer sice s dobrym nametom, ale velmi slabo spracovany. A najviac trapna hlaska "Argo, fuck yourself".

Skyfall (2012)

No neviem, miestami som mal pocit ze pozeram Dark knight s Batmanom a miestami Harryho Pottera. Od zaciatku to slapalo dobre, az po fazu kedy sa dostali do Bondovej rodnej chatrče. Zaver uplny fail, epicky odflaknute, nechapem jak to mohol Mendes takto zakoncit. A tie dobre casti raz uplne ze wow a raz ze wtf. Strasne schyzofrenicka rezia podla mna, tu dobru chemiu niekde medzi riadkami podla mna ani neplanovali, len to tak nejak vyslo. Usi strasne rezali tie debilne dialogy, chcejuc byt silno nevsedne a inteligentne, ale ostavajuc stale pri tej pseudonadhladovej rovine. A vlastne celu polovicu filmu Bond riskuje zivot kvoli nejakej babke ktora nakoniec aj tak zomrie. Come on guys, 4 hviezdy by som mozno dal, lebo ma to celkom bavilo, ale za ten zaver nemozem ani len z ucty k zanru. Sory, kazdopadne zas nieco ine ako naposledy.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

No tak ak mam byt uprimny tak velmi precenene s kopou chyb. Nepochybne dobre natocene, silny zaver atd, ale neda sa povedat ze by som grcal duhu. Videl som uz daleko lepsie filmy, ktore ma bavili od prvej po poslednu sekundu. Kazdopadne patri k tym lepsim a 3 hviezdy by bola dehonestacia, lebo tie davam na nieco uplne ine :D

Nespoutaný Django (2012)

Tarantinove filmy zacinaju byt zanrom sami o sebe a ked nad tym rozmyslam tak aj vzdy boli. Django naplnil ocakavania avsak cakal som viacej gasp momentov, dost predvidave. Nastastie scenar neni to co film bytostne taha, ale naopak dialogy, herecke vykony, jedinecna rezia. Myslim, ze pri viacerych scenach je citit ze "toto je Tarantinova klasika". Chris Waltz a Dicaprio perfektni, soundtrack proste top, od country hovadin, cez klasiku az po Rick Rossa :D Kto je Tarantinovo pozitivny tak nech uteka do kina!

Tajemství Bible (2004) (seriál)

Strasne jednostranne, uzkoprse a natocene v style "takto to je". Argumenty mnohokrat su stavane na poverach "jedna babka povedala" a vobec nie su komplexne. Pre ludi nezainteresovanych, co Bibliu poznaju "len z telky" mozno nadhera ale pre tych co idu do hlbky je to na jeden velky facepalm. Cakal som viacej otvorenosti...

Bídníci (2012)

Fuuu, tak po par minutach, ze dobre zaujimave, ale mozu uz zacat rozpravat normalne, ale oni furt nic a nakoniec som sa musel zmierit s tym, ze to akoze 2 a pol hodiny budem muset vydrzat to vykrikovanie :D Ale nie, ja vobec nemusim muzikaly a uz vobec nie operu, ale toto bolo velmi dobre. Naozaj skvela rezia, Tom Hooper to uz ukazal aj minule pri Kralovej reci, naozaj, urobit film tohto zanru tak, ze to chyti za srdce aj antifanusika muzikalov, tak to naozaj chce kus schopnosti. Nechcem vidiet ani ten budget co mali k dispozicii, ale tak hollywood budiš, naozaj krasne spravene kostymi, exteriery, masky, vizual uplne tip top. Vyber hercov, no poviem vam, netusil som ze Volverine, Gladiator a Catwoman vedia takto spievat! Zrejme to neslo uplne live, ale aj tak velmi dobre, Jackman a Hathaway miestami uplne emotivne vykony. Mlade talenty tiez vynikajuco, tie deti co tam vybrali, boli cute :) Dufam ze to dostane nejake nominacie na Oscara buduci rok, lebo urcite si to zasluzi! Najviac zabil Sasha Baron Cohen, ked som videl jeho xicht v prvom zabere, takt toto je fakt moc :D

Země bez zákona (2012)

No po tom ake to ma hodnotenie a traileri som cakal oooomnoho viac, ale naozaj viac, velke sklamanie. Jednak to bolo fakt nudne, v roku 2012 natocit v tomto zanri film si vyzaduje dat do toho ovela viac ako len "based on true story", a jednak z traileru vie clovek asi vsetko dopredu, pribeh absolutne slaby a kto by to bol cakal taky zaver ze? Shia ani Tom Hardy su posledny herci vo vesmire ktorych by som ako reziser vybral do takych roli, naozaj zly vyber, zahrane v pohode. Caka som viac priestoru pre Oldmana a deputy cherif Rakes bol taky nasilu drsny, slizka hlava a nasilie dobreho zaporaka nerobi. Alergicky som na nesmrtelnost a 3 minutove krivkanie po postreleni, lebo sak ked vas postrelia tak v pohode krivate dalej. Onicom postavy, onicom vztahy, zapletka, jedine co bolo ok boli asi kostymy a neviem, prsia Forrestovej buchty napriklad, tolko k tomu mozem povedat.

The Far Cry Experience (2012) (seriál)

Lepsie promo na hru som este nevidel. Michael Mondo je skvely herec a postava Vaasa ma nabeh na to byt kultovou, asi naj zaporak v ramci PC hier. Takeho psychopata by som sa fakt bal stretnut.