Život podle Dana (2007)

Skvělá hlavní postava, perfektní celé obsazení a celkově příjemná komorní romantická komedie. Co víc dodat?

Super 8 (2011)

Skvělý rodinný film a Abramsova pocta Spielbergovi. Celkově je to zábavné, strhující a prostě dobré.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Ačkoliv je děj po chvíli celkem snadno předvídatelný, během sledování si to člověk ani neuvědomí. Abrams je v tuhle chvíli špička na poli sci-fi a při sledování jeho filmů si připadám jako malý kluk, kterému se konečně splnili jeho sny(i když je to jen na filmovém plátně). Oba Star Treky zvládl dokonale, nezbývá než doufat, že se povede i jeho Star Wars.

Patrola (2012)

Dokonalá úvodní scéna mě hned vtáhla do děje, který nebyl vyhrocený nějakou velkou zápletkou, ale spíš mi trochu připomínal Hurt Locker, jako takovou sondu do každodenního života policajtů v sociálně vyhroceném předměstí. Rozhodně zaujme svou formou, kdy se často střídají záběry z různých kamer, i když mi místy moc nešlo do hlavy, proč mají kameru úplně všichni. Ale hlavně je tu ústřední dvojice, která je jak dokonale napsaná, tak zahraná.

Warrior (2011)

Správný sportovní film, který vás vtáhne do svého lehce předvídatelného děje svými výraznými postavami(které jsou perfektně zahrané), silnými emocemi a tak akorát dávkou klišé.

Fighter (2010)

Klasický sportovní film, i když tentokrát spíš o pošahané rodince a dalších lidech okolo Mickyho než o boxu. Ale hlavně je tu úžasný Christian Bale, dokonalá perla v moři mírného nadprůměru.

Muž z oceli (2013)

Tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Na jednu stranu se mi moc líbí originální zpracování počátků Supermanova příběhu, tedy zmapování Kryptonu a Clarkovo vyrovnávání se se svojí odlišnost, a Henry Cavill byl také moc dobrá volba. Ale jinak je to pro mě celkem zklamání, hlavně ty přemrštěné bojové scény (které jsou všechny stejné, hlavně proletět vším, co pak spadne a ideálně i vybouchne) doplněné pořádnou dávkou amerického nacionalismu.

Prokletý ostrov (2010)

Mám moc rád takovéhle mysteriózní detektivky, kde se hezky pozvolna odhaluje nějaká strašlivá záhada. Tady navíc s perfektním obsazením DiCapria, Ruffala a Kingsleyho. Největší předností tohoto filmu je ale to, jak se vám dokáže dokonale dostat pod kůži a pořádně nahlodat mozek..... S takhle těžkou hlavou jsem nešel spát už hodně dlouho, ale byl to zážitek, na který jen tak nezapomenu.

Rebelka (2012)

Celková atmosféra, tvořená keltským stylem, krásnou hudbou a dokonalou animací, je moc povedená. Na druhou stranu mi přijde, že trochu pokulhává příběhová stránka filmu, která je chvilkami trochu moc neoriginální, jindy se snaží zase být až moc originální, což působí poněkud zmateně. Prostě je to moc krásná pohádka, ale nemůžu si pomoct, čekal jsem víc.

Útěk ze Sibiře (2010)

Možná to není úplně dramaticky vypjaté, ale nuda bych tomu rozhodně neříkal. Líbí se mi odfláknutí samotného útěku, protože to šetří čas, který by se ztratil zbytečnou akcí. Jinak bych si určitě některé scény představoval trochu jinak, celkově bych dal víc důraz na samotný způsob přežití, na druhou stranu použitý styl dá více vyniknout psychologickým profilům jednotlivých postav. Pak je tu herecká etuda především Colina Farella v roli polopsychopatického Rusa, kterému jsou ovšem ostatní představitelé v patách. Konec je možná trochu patetický, ale krásně ukazuje, jak nehorázně dlouhou dobu musel Janusz čekat, aby se opět shledal se svou ženou. Čili není to dokonalý film, ale kolem a kolem je to kvalitně odvyprávěný a hlavně velmi silný příběh.