Prometheus (2012)

so.....PROMETHEUS has a landing. U mě 87%, první třetina filmu úžasný, náběh na stovku. Věci na vytknutí bylo určitě slabé zaměření na postavy, málo vykreslené charaktery. A že by si to některé opravdu zasloužily, jako např. kapitán Promethea, jeho dva piloti i geologove. Z toho mála se opravdu snažily ze sebe něco dostat. Theron plochá, až na jeden moment. Naopak Rapace a Fasbender no problem. Android David mi dosti připomínal Jude Lawa v artifical intelligence a.i...vám ne? ;) prostě atmosféru prvních tří vetřelců to nemá, ale to je prostě tak trochu jiná písnička. Není to ani horor ani moc akční záležitost, ale nádherné obrazy a tajemnost "stvořitelů" a návaznosti na alieny to u mě vyrovnávají!! Samozřejmě konec totálně otevřený k pokračování, které by mi rozhodně do budoucna nevadilo :) jen bych ho tedy prosil výměnou místo jak teď epicky mohutné, tak mohutné hororově a akčně. Též se Ridley nevyhnul pár vykrádaček z původního aliena, ale to budiž prominuto momentální filmový módě :) . Dal bych za 4 * ale IMAX to převážil na 5! I když tedy maximum z toho taky nevytáhli!! PS: samozřejmě se velice těším na blu-rey director's cut, kde doufám alespoň v půlhodinový přídavek který ještě trochu víc ukojí alienovskou legendu !!