Red (2010)

Prostě a jednoduše pohodovka. Když je chuť jen vypnout a nechat se nenáročně zabavit, tak tahle sestava ani na chvilku nezklame.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Prostě pecka... Akční stránka tady funguje jen jako doplněk k parádní linii hlášek, sebeironie a parodie toho, co tyhle frajery udělalo slavnými. Každá hláška nebo náznak scény ze známých osmdesátkových snímků mi z mozkovny vytáhly vzpomínky, kdy jsem jako smrad číhal po nocích RTL, PRO7 apod., případně naháněl po všech kamarádech desetkrát zkopírovanou VHS, jen abych ten další akčňák viděl. Pekelně povedená pocta této éře, u které mě hodně potěšilo, jak si ze sebe "dědci" umí udělat prdel...

Prometheus (2012)

Těšil jsem se, fakt jsem se těšil. A po odchodu z kina vůbec nejsem tak zklamanej jako většina lidí. Jasně, u některých dialogů a ne moc logických scén sice jsem zatnul zuby, ale spousta povedených scén (hlavně self-císařský řez si budu dlouho pamatovat) i kvalitní atmosféra to kompenzují víc než dobře. Jako celek je Prometheus rozhodně nadprůměrnou sci-fi podívanou. Vyserte se na srovnávání s Vetřelcem, to je prostě jiná liga, a užijte si Ridleyho návrat k žánru jako to lepší, co se v současném sci-fi na plátně objevilo.

Všude dobře, proč být doma (2009)

I když v některých pasážích plyne pomalu, tak jde o pohodovku, u které se člověk usměje. Bezkonkurenčně nejvíc je "cuntsucker" scéna a body navíc za hodně povedenou hudbu.