Yellowjackets - Příchod zkázy (2022) (epizoda)

Ukázalo sa, že moja teória bola nesprávna; Adam nie je Travisov mladší brat... Adam je mŕtvy. Všetko sa to tak nejako stalo a potom sme sa dozvedeli, že to bol vlastne Jeff, kto vydieral. Hoci som to nečakal, neprekvapilo ma to. Bolo to preto, že spôsob, akým to bolo urobené, nebol z tých, ktoré mali byť veľkým odhalením, on sa priznal a ona povedala nejaké veci, potom povedala, že niekoho priamo zavraždila. Veľké situácie, antiklimatické reakcie. Celú sezónu sa rozprávalo o vydieraní, takže som chcel viac, keď sme popri rozprávaní o afére zistili, kto to robí. Keď to Jeff zistí, tak sa s tým tak nejako vyrovná. Veľmi nedotiahnuté. Ďalší príbeh tejto epizódy sleduje divočinu, kde sú všetci náhodou zdrogovaní. Tu sa epizóda trochu zvrtne. Celý čas som čakal na náznaky ich prepadu do šialenstva a vy mi hovoríte, že všetci išli na drogový výlet, ktorý ukázal ich pravú povahu, hádam? Prostredníctvom tejto epizódy sa naďalej ukazuje zbytočná sexuálna tematika v tomto seriáli a na naháňačku okolo Travisa nie sú žiadne stávky, pretože vieme, že prežije, ale toto bol divný drogový trip, naháňačka, ktorá ho mala zožrať, pričom na jej čele bola Lottie so svojimi zmätočnými nadprirodzenými schopnosťami. Zdalo sa mi to trochu uponáhľané a po tom, čo drogy vyprchajú, či sa vrátia k tomu, že sú sami sebou. Zdá sa, že tento seriál nechce napredovať vo svojom rozprávaní. Len tam dáva situácie, ktoré treba prejsť a skončiť na začiatku. Výrazne to však zvýšilo tempo seriálu, na ktoré som čakal, takže to veľmi oceňujem. Bolo príjemné vidieť naše postavy usmievať sa a smiať sa predtým, ako sa stane nevyhnutná šialenosť. Celkovo ma táto epizóda viac rozplakala, ako šokovala niečím, ale zvýšila tempo, ktoré seriál potreboval, a mala na začiatku feel good momenty. P. S. Jackie je medzi udalosťami tejto epizódy stále šialene malicherná. Ak si dobre pamätám, v úvode sezóny zomrelo dievča (pravdepodobne Jackie) a okolo nich bol sneh. Do konca sezóny im zostáva ešte jedna epizóda. Radšej nech sneží.

Yellowjackets - Sic Transit Gloria Mundi (2022) (epizoda)

Takýto seriál tu nebol od prvej série Lost. Je originálny a svieži. Nielenže vám záleží na postavách mladých i starších, ale každou epizódou sa dostávate ďalej a ďalej do záhady, ktorá sa odhalí až na konci.

Bílý lotos - Lotosoví žrouti (2021) (epizoda)

Krásna a hlboká epizóda, ktorá skúma psychologické spodné vrstvy väčšiny postáv, s veľmi dobrým zmysluplným herectvom a množstvom skrytých posolstiev. Zatiaľ je to viac charakterová štúdia ako čistá dráma a to je osviežujúce. Pomalý vývoj, nádherné scenérie a hlboké zamyslenie.

Bílý lotos - Nový den (2021) (epizoda)

Stále sa snažím prísť na to, čo je zmyslom tohto predstavenia. Je to komédia, dráma alebo horor? Ale myslím si, že sa to slušne rozbehlo. Postavy sú väčšinou zaujímavé, okrem Shanea, ktorý je príšerný. Alexandra Daddario je jednoducho úžasná. Teším sa, kam to dotiahnu. Len dúfam, že to nebude pomalé spaľovanie po celú dobu.

Bílý lotos - Tajemné opice (2021) (epizoda)

Tón tejto epizódy bol veľmi zábavný. Rôzne príbehy sa začínajú prelínať a je z nich cítiť záhadu, ktorá čaká na svoje uskutočnenie. Nie som si istý, akým smerom sa uberáme, ale ja si túto jazdu užívam.

Bílý lotos - Změna konverzace (2021) (epizoda)

Vlečúca sa vývojová epizóda v dobrom slova zmysle s peknými interakciami medzi postavami a vyliatou väčšou "špinou". Kumulovanie tempa pre veľké "boje", pravdepodobne v ďalšej epizóde s prívalmi "vody". Shane a Armond sa čoskoro dostanú do súboja na život a na smrť!

Co děláme v temnotách - Gail (2021) (epizoda)

Na tom, že Nandor chce žiť život konvenčného muža, je niečo smutné. Je zamilovaný do Gail, ale je to neopätovaná láska (okrem trochy zábavy). Chce stálosť. Ona chce, aby veci zostali také, aké sú. Vlastne sa mi vlkolaci páčia. Sú vykreslení ako stereotypné psy. Naháňajú autá, vrčia, keď sa k nim priblížia pri jedle, aportujú veci. V tejto epizóde je málo nadväzností, vrátane rekonštrukcie džalopy. Okrem vizuálnych gagov nemá tento prvok žiadny zmysel. Páčilo sa mi aj Nadžino úsilie o aktualizáciu webovej stránky. Má všetky slová, ale ani trochu nerozumie svetu počítačov.

Co děláme v temnotách - Kasino (2021) (epizoda)

Ako hráčovi sa mi tu páčilo veľa vecí, ale vrcholom musí byť posadnutosť výherným automatom Teória veľkého tresku a potom tvrdenie, že skutočný televízny seriál zodpovedá výhernému automatu.

Co děláme v temnotách - Plášť duplikace (2021) (epizoda)

Naozaj Nandor vytiahol Drakea "povedala, že je lesbička, ja som povedal, že ja tiež"? Každopádne tento seriál je skvelý a páčia sa mi všetky tie malé nitky, ktoré v tejto sezóne vidíme, s upírskou radou a tými, ktorí s ňou nesúhlasia, ako aj celý ten dráždivý "prvý upír". Celkovo dobrý nápad dať týmto chlapcom prácu na pracovisku s kopou čudných drobností, a nie ich len držať v dome ďalšiu sezónu.

Co děláme v temnotách - Sbohem (2021) (epizoda)

Uvedomil som si, že som už dlho nevidel Davida Crossa ani Donala Loguea v žiadnej úlohe. Táto epizóda konečne vysvetľuje ich absenciu. Koniec koncov, Čo robíme v tieni JE dokumentárny film, však? Nie je to dôvod, prečo vždy vysvetľujú seba a nové udalosti priamo štábu? Okrem toho, že táto epizóda je informatívna o kariérnych oblúkoch týchto dvoch skvelých hercov, patrí aj k najvtipnejším epizódam seriálu. Výborne zvládnuté.