Kniha džunglí (2016)

Konečně žádná klasicky animovaná tuctovka! Jen škoda, že CGI tvoří i krajinu za denního světla, protože v ten moment to i v roce 2016 ve spojení se zvířaty vypadá trochu uměle a přesvíceně. Jinak klobouk dole, ale stejně si myslím, že ač se už spoustu let tvrdí, jak je možné natočit realisticky prakticky cokoliv, na klasickou animatroniku bych se díval raději, leč je mi jasné, že konkrétně u tohohle filmu by to nebylo v lidských silách natočit. Podívejte se jak parádně vypadají i po letech Vetřelci SE od Jamese Camerona... Alespoň se na plátna vrátila klasika a nejen děti se podívaj na starou školu, jen v moderním povedeném hávu.

Orel Eddie (2016)

Takovej nevtíravej film, kde exceluje výborná Jackmanova bunda alias placatka tvrdýho. Role mu ušitá na míru. Ačkoliv se filmy tohoto typu obvykle nevyvarují různých klišé a hlavní postava je tak trochu exot, blb, místy působící až příliš komicky, zde se to celkem daří a Eddiemu (respektive Michaelovi) nelze jinak, než tak nějak přát a vytvořit si během sledování filmu (a i po jeho konci) pozitivní náladu.

Pojedeme k moři (2014)

Jakkoli se jedná o zajímavé filmařské dílo, jde spíše o film pro fajnšmekry a bez jasné cílové skupiny diváků. Je to snaha Jiřího Mádla o invenci, cílenou filmařinu bez větších se zamyšlení nad některými nelogičnostmi děje a pořád určitou originalitu (alespoň já jiný obdobný český film neznám). Tím na sebe především upozorňuje do budoucna, herci hrají "autenticky" ve svých rolích a film působí režisérsky velmi dobře zvládnutý. Já se víceméně nenudil a byl i trochu zvědavý, co nám rodiče tají. Ale já už nejsem dítě školou povinné a vlastní caparty taky nemám, takže si ani nedovedu představit, že by film byl určený někomu jinému, než filmových zvědavcůn, kritikům, distributorům a dalším lidem, jenž budou režisérovy v budoucnu předkládat pracovní nabídky na stůl, protože škatulka "dětský" nebo "rodinný" mi na film vůbec nesedí.

Marťan (2015)

Vlk se nažral a koza zůstala celá aneb jak tentokrát Ridley Scott vsadil na jistotu, nic nevymýšlel a natočil film jako od Walta Disneyho s vylepšeným vizuálem. Film je opravdu i přes svoje vážné téma neuvěřitelně pozitivní, hlavní postava sympatická a ... konec tak nějak dopředu čitelný. Děj tak nějak plyne, divák se baví, ale schází tomu moment překvapení a nějaký wow efekt.

John Wick (2014)

Bavilo mě to. S přirovnáním k Maxi Payneovi celkem souhlasím, už jen tím, že i on ztratil manželku a stejně jako on se i John Wick rozhodne zkoncovat s každým, kdo se mu v cestě za pomstou chce postavit do cesty. Možná tomu chybí ještě trochu lepší podkreslení atmosféry, ohavnější záporáci a více emocí, ale...ne zas tak moc a v rámci poslední tvorby Keanu Reevese je to zlatej důl.

Úsvit planety opic (2014)

Já jsem spokojen. Úsvit je trochu jiný než Zrození, ale pořád tu máme technicky nadstandardní film s několika očekávanými, leč trefnými (zrada - opice se staly obrazem samotných lidí), dojemnými (Cézarův návrat "domů", jeho vztah s rodinou) a akčními momenty, které jsou opravdu na vysoké úrovni (tanková scéna + závěrečné zúčtování s Cobou). Samozřejmě nám film do opičího vesmíru nepřinesl nic nového, ale páradně zaplňuje mezery, které chyběly původní sérii), škoda, že triky v úvodu působí více digitálně, zvlášť, když druhá polovina je po této stránce naprosto úchvatná. Poctivých 80%.

Zrcadla (2008)

Celkem originální počin, byl jsem spokojen. Film sice začíná jako standardní klišé (bývalý detektiv alkoholik), ale postupem času kvalita filmu graduje a ač nejsou některé souvislosti o původním démonovi, jenž se do zrcadel dostal, jasné, filmu to vůbec nevadí a já byl spokojen i s hereckým obsazením v podobě pro mě nepochopitelně málo obsazovaného Kiefera Sutherlanda.