• Thriller

Pryč od pece (2013)

Skvělí herci, vynikající kamera, jedinečně zachycená atmosféra ekonomicky zakoušeného Braddocku. To vše by si zasloužilo mnohem lepší scénář...

Život Adèle (2013)

Tři hodiny téměř nesleze z plátna a věříte jí každý pohyb tváře. Moje herečka roku se jmenuje Adèle Exarchopoulos.

Děti moje (2011)

Tahle báchorka u mně vůbec nefunguje. Těžko uvěřit, že někdo, kdo napsal a natočil tak nápaditý a vtipný film, jakým je Election, napsal a natočil něco tak nepřesvědčivého, nedomrlého a nevtipného. Dvě hvězdy za Roberta Forstera a osvěžující havajský kontext. Jinak mě film nechal emocionálně naprosto chladným. Nejpřeceňovanější film roku 2011.

Ženy sobě (2011)

Až na naprosto zbytečnou blicí scénu jde o opravdu vtipnou komedii. Kristen Wiig je spolu s Tinou Fey asi nejvtipnější komediální herečkou dneška.

Černá labuť (2010)

Chytré, napínavé, sexy, strhující. Žádný záběr zde není navíc. Nemám slov.

Finanční krize (2010)

Vynikající, srozumitelný pohled na příčiny a důsledky finanční krize. Ovšem dosti frustrující...

Iron Man 2 (2010)

Téměř neexistující story kompenzují skvělí herci a jiskřivé dialogy.

Kick-Ass (2010)

Ano, koukat se na malou holku, která brutálně zabijí své protivníky a pronáší hlášky jako: "Okay you c*nts let's see what you can do now." je poněkud znepokojující, ale v rámci nadsázky přijatelné a zábavné. Bohužel tvůrci ke konci nešťastně zvážní a naruší tón vyprávění. Škoda.

Králova řeč (2010)

Poměrně předvídatelný (ale doposud málo známý) příběh zaujme über-inteligentními a často vtipnými dialogy, téměř bezchybným obsazením (Timothy Spall je vynikající herec, ale jako Churchill je tentokrát skutečně strašný) a režií, která se za každou cenu snaží potenciálně televizně vypadající snímek ozvláštnit seč to jde.