• Pohádka

Sherlock - Unaired Pilot (2010) (TV film)

Asi určitě bych se na další díl podívala. Informace jsou divákovi předkládány srozumitelněji než v official verzi. Tenhle díl proto působí průměrněji a jednodušeji. To se mi ale na originálu líbí - člověk je chvíli zmaten, než dostane konečné rozuzlení. Londýn je předveden hůře, celkové prostředí působí osaměle. Akční Watson je ale komičtější, v dobrém slova smyslu. Je přitažlivější a vážně mě baví. Donovanová je také sympatičtější. Sherlock víc přístupný, není tak protivný a navíc jsou si s Johnem možná o trochu blíž než v ofiku. Jediné co působí nezvykle, ne až tak vhodně, je hudba. Její sci-fi nádech se tam vážně nehodí. Přes všechny tyto klady je oficiální verze nedotknutelná. :)

Gravitace (2013)

Říkala jsem si, o čem to tak asi může být, dvě hodiny ve vesmíru. Stopáž je však příjemně tak akorát dlouhá, napínavý jak to má být a je to zase něco jinýho. Vidět to ve 3D by asi byl jiný zážitek. Ale i tak bylo krásný koukat na ty úžasný záběry. Osobitý film o snaze přežít v podmínkách, které si skoro nikdo nedokáže představit. EDIT: Po druhém shlédnutí je to snad ještě lepší.

Sherlock (2010) (seriál)

Konečně Sherlock jak si ho představuju. I když jsem tomu z počátku moc nevěřila, naštěstí to není žádnej kung-fu trapák jako Downey. Inteligentní humor miluju! 4,5*.... EDIT po s02e01: Jo, a co se týče dabingu, viděla jsem oba (AXN, ČT2), a musím říct, že než AXN, tak radši originál, ale než originál, radši Dyka. S dabingem si více užiju reakce a výrazy postav, a to co předvedla ČT2 s dabingem i s nápisama je nádhera. Nic proti Šťastnýmu, ale jeho Sherlock je naštvaný zuřivě, zato Dykovo je naštvaný tak nějak hravě a více to k němu sedí. EDIT po s02e03: A ta geniální kamera! V životě jsem neviděla propracovanější záběry (např. když se bavili před krbem nebo odraz na náhrobním kameni). Vždy jsem na něco takového čekala. A až doteď jsem to nedostala. A nejvíc miluju tu dokonalou dvojku. Každý sám ujdou, ale spolu to je teprve klasa. (I když Martin Freeman je stejně nejlepší :)) Já nevím co víc říct. :) A ani nevím proč dále váhám dát tomu plnej počet hodnocení. Kamera, herci, vtip, Anglie, přátelství, génius, který nezapadá, všechno sedí! A omlouvám se za tento emoční výstup, normálně se mi to nestává (a zase dlouho nestane), ale nemohla jsem si pomoct. 1. série - 85% (95%, 75%, 85%), 2. série - 100% (100%, 85%, 95%), 3. série - 70% (45%, 70%, 90%)

Rivalové (2013)

Rozhodně to není to nejlepší co jsem kdy viděla, ovšem je to to nejlepší, co jsem viděla za poslední dobu. Takže si to těch 5* každopádně zaslouží. Ničím nenaštvalo, neurazilo, jen mile převyprávělo příběh jednoho, resp. dvou závodníků. Proč ne...? Nemám za co ubrat hodnocení. A taky je to rozhodně jediný způsob, jak jsem se donutila koukat na jindy tak nudné závody formulí. ;)

Slavné dny (2010) (pořad)

Dostatečně krátké, aby to nezačalo nudit; dostatečně zajímavé, aby si to člověk pustil; dostatečně poučné, aby se člověk něco dozvěděl; dostatečně vysvětlené, aby to pochopil každý a příjemným hlasem popisované včetně všech důležitých souvislostí. Kéž by takhle byly vyučovány dějiny na školách. :)

127 hodin (2010)

V půlce filmu jsem si řekla, že jestli to dokáže tak dám 5*. V případě pomoci jiných či vůbec žádné, bych tak vlídná nebyla. Přesně jsem chtěla (a dostala) konečně film o vlastní síle. Vím, že ten film vypadá jako klišé, ale podstatu v něm dělá to, že se to fakt stalo. Pro mě je takovýhle film až moc, obyvkle těmto snímkům dávám o hvězdičku míň. Ale tady nemůžu jinak. Tu poslední přidávám za to že to fakt dokázal sám. Myslím, že já bych to nedala. Ale těžko soudit, když to člověk neprožil. EDIT: Jak tak čtu ty komentáře tady, tak velké plus vidím v tom, že jsem o tomhle film věděla akorát to, že je to film podle skutečné události a na fotce nějaký skály. Nic víc. Proto jsem nemohla být zklamaná, když jsem netušila co můžu čekat a jak to má dopadnout. Jeho představy mě, pravda, moc nenadchly, ale to realistické podání dojem vyrovnalo. Film mě však nedojal a od začátku mám z hlavního hrdiny pocit sebestředného floutka. Což je umocněno tím, že s tím pokračuje ve velkém. Kdyby ten zážitek poznamenal alespoň jeho ego, aby se nyní mírnil... Každopádně James Franco excelentní.

Honest Trailers (2012) (seriál)

Twilight forever :D Škoda, že už nemám místo v oblíbených...

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Jasně, bez jedničky by to nebylo ono, ale TOHLE je teprve ONO! Konečně na mě ten film působil stejně vzácně jako knížka. Konec byl sice mírně slabší, ale co víc si můžu přát?

Ladíme! (2012)

Asi zvýším na plný počet. Není to sice nejlepší film, ale nedokážu na něj přestat myslet, a i po měsíci si pouštím stále dokola soundtrack a občas i celý film. A líbí se mi čím dál víc.