Digimon (1999) (seriál)

Jako malé se mi to líbilo stejně jako podobní Pokémoni. 5/10

Next A-Class (2012)

Úplně normální reklama na auta, akorát delší a anime. A jenom kvůli tomu ji za nadprůměrnou považovat nebudu. Jinak zajímavý nápad a pěkná animace. 5,5/10

Kiddy Grade (2002) (seriál)

V době kdy jsem toto dílko viděla se mi líbilo. I napříč tomu, že jsem mu moc nerozuměla, protože jsem ještě neuměla tak dobře anglicky. Zajímavý nápad, zajímavé postavy, zajímavý svět i příběh, pěkná animace, skvělý soundtrack, fajn opening, krásný ending. Teď už bych se na něco takového ale s největší pravděpodobností nedívala. 5/10

Princess Princess (2006) (seriál)

Docela nudný gender-bender seriál, i když sám koncept vtipný je. Animace není špatná, soundtrack neurazí, opening ujde, ending zavání shounen-ai (kéž by, hned by to bylo zajímavější). Jak píše Zíza, nedá se dívat na víc dílu najednou. 4/10

Death note: Následník (2008) (TV film)

Platí to samé jako u prvního filmu - zbytečnost. Opět pouhá rekapitulace. Fanoušci seriálu nedostanou nic nového, nezasvěcení lidé se nechytnou. 4/10

Death Note: R – Genši suru kami (2007) (TV film)

Pouhá rekapitulace děje, nahuštěná do jednoho filmu. S tím, že přidali navíc jednu jedinou scénu, kterou si klidně můžete najít na youtube a ušetřit si čas. Pokud se na tohle rozhodnete podívat a náhodou jste neviděli seriál (VELKÁ chyba), o spoustu přijdete a stejně se nechytnete. Zbytečné. 4/10

OBAN - nebeské lodě (2006) (seriál)

Tento seriál jsem občas sledovala když ho ještě dávali v televizi, takže jsem neviděla všechny díly a pokud ano, tak ne v tom správném pořadí. Zajímavý příběh, sympatické postavy, pěkná animace, opening i ending. Ale nikdy mě to nijak extra nechytlo. Třeba se k němu ještě někdy dostanu a změním názor. 6,5/10

Detroit Metal City (2008)

Naprosto absurdní, zběsilá šílenost, skýtající neuvěřitelnou zábavu. Místy úchylné i nechutné (ten plivanec mě bude strašit do smrti), ale nezapomenutelné (Tokyo Tower), úžasné postavy (od hlavního hrdiny ať už jako citlivého, nevinného zajíčka nebo démonického Krausera, přes zbytek kapely a jejich ujetou manažerku, až po fanoušky), jednoduchá, ale dostačují animace, nářezový soundtrack, skvěle kontrastní opening a ending. GO TO DMC! 8,5/10

Mušiši tokubecu hen: Hihamu kage (2014) (TV film)

Trochu delší návštěva kouzelného světa mushi. Moc pěkný příběh, zajímavé postavy, skvělá atmosféra, animace i soundtrack. Velká spokojenost. 9/10

Mušiši zoku šó (2014) (seriál)

Po dlouhých letech se vrací sympaťák Ginko, aby svým pomalým tempem znovu procházel všechna zákoutí starého dobrého magického světa s nezaměnitelnou atmosférou, plného různorodých mushi. Seriál je opět epizodický a skáče z jednoho příběhu do druhého bez nějakého většího provázanějšího příběhu. Animace, soundtrack i nový opening jsou stejně nádherné jako dřív. Prostě všechno se drží původního formátu první řady a diváka znovu čeká krásná podívaná. Doporučuji pro líné, upršené neděle s šálkem dobrého, voňavého čaje. 8,5/10