Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Těším se na další pokračování. Svižný příběh plný vtipu. A hláška: "Tomu nerozumím" mě v podání mých synů bude zřejmě pronásledovat.

Middletonská romance (2013)

Tenhle film možná nejvíc ocení stejná věková kategorie. Byl mi blízký. A to, že se chovali jako puberťáci, jak tady kdosi píše? Ano, člověk se současně cítí mladý a současně vidí, jak mu mládí prokluzuje mezi prsty..... A Vera Farmiga je velmi, velmi sympatická....

Něžné vlny (2013)

Opět mám pocit, že zdejší hodnocení je podle hesla, co je úspěšné, je podezřelé. Vše vyjadřuje jeden povzdech v zdejším komentáři jiného českého filmu: Za ten rozpočet mohlo být natočeno několik filmů začínajících tvůrců. Problém je, že naprostá většina filmů začínajících českých tvůrců je naprosto úděsná. Tohle je příjemný film, který pobaví... Zkušený režisér, dobrý kameraman, výborní herci. Scénář se vyhnul tradičním klišé, kterak zlí po listopadu úspěchu došli, včas skončil a zanechal lehký úsměv. Nemyslím si, že film, který přináší lehkou zábavu a jistý sentiment , musí být špatný, a tento opravdu není. O hvězdičku méně kvůli zvláštnímu výběru hlavního představitele a za pár drobných klišé a stereotypů.

Lásky čas (2013)

O takovém životě snad každý sní. Vše důležité je tu.... Jinak Curtisovou poznávačkou jsou mírně střelení sourozenci hlavních hrdinů, jaképak sourozence má asi on.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Začínám se těšit, že někdo konečně natočí film s bludičkami, hejkaly a vodníky. I klekánice nebo polednice by proti upírům a vlkodlakům byly příjemná změna.

Kick-Ass 2 (2013)

Nechápu. Takhle zkazit Kick -Ass.....

Elysium (2013)

Jedno z největších zklamání roku. Naivní agitka s "velkou" výpravou. Naprosto nelogické a nesmyslné scény jakéhosi politického boje na umělém satelitu pro smetánku a boje o život na Zemi. Bída se zobrazuje špínou v obličeji a obrázkem LA budoucnosti, které vypadá jako města bídy u velkoměst rozvojových zemí. Seznam nelogičností, vědeckých nesmyslů by vydal na knihu, děj je naprosto předvídatelný....děs. Mávneme kouzelným proutkem a všichni budou šťastní a bohatí a konečně si umyjí obličeje. Tak tomu by nevěřil ani Marx. Co se týče filmové akce průměrný film. Zbytečně to zabralo čas Damonovi, který se mohl věnovat lepší práci.

Jasmíniny slzy (2013)

Filmy se v podstatě dělí na 2 druhy. Pohádky a pokusy zobrazit život. Kdo se jde do kina jen bavit, ten bude zklamán, ale ten kdo hledá různé pohledy na skutečný život, ten může být velmi a velmi....vlastně pobaven. Dovedl jsem na tento film přítelkyni, která nemá ráda Allenovy filmy....ty typické, sarkastické a někdy bláznivé. Byla nadšená. V tom je Allenova síla, umí stále překvapit a je mistr filmař. Jinak mě pobavila účast herců Cannavala a Sarsgaarda, kteří společně vystupují i v jiné současné premiéře - Lovelace. Zajímavá náhoda. A Cate Blanchett? Pro mě další ze zrzavých hereček (např. Streep, ale i Geislerová), které umí být krásné, škaredé....a vždy úžasné herečky!!!

Revival (2013)

Já se chodím do kina bavit. Nevypínám přitom mozek, takže Babovřesky apod. mě neosloví, ale rád se zasměji. A tuhle touhu mi Revival beze zbytku splnil. Dávám 5 hvězdiček, abych také povzbudil ostatní režiséry, aby se nebáli v kině diváka bavit a necílili pouze na diváky, kteří odcházejí z filmu spokojeni pouze, když neví, o čem je. Ale také, aby se vyhnuli řitnímu alpinismu v pozadích voličstva našeho prevoschoditelstva Zemana. Nějaké zdejší řeči o nevkusu filmu jsou v této konkurenci směšné. Nevkus je zde přesně v té míře, jakou může přinést a přináší život. Už jsem viděl filmy o návratu skupin (Strange Fruits ad.), ale u tohohle jsem se pobavil nejvíc.