Nine (2009)

Když jsem se doslechl, že je to od tvůrců Chicaga, čekal jsem výborný muzikál, kde díky době budou ještě třeba nějaké digitální efekty, které uchvátí a Nine bude ještě lepší než Chicago. Avšak opak je pravdou. Film neukázal vlastně nic. Písničky byly tak nějak nemastné neslané a vůbec celý příběh mě moc nenadchnul. Možná proto, že sem pořád porovnával, možná proto, že to opravdu nebylo tak dobré.

Habermannův mlýn (2010)

Můj první pocit po skončení filmu byl, že se stydím za to, že jsem Čech. Po odchodu z kina jsem si uvědomil, že Němci dělali stejně hrozné věci a davová psychóza se prolíná skrze všechny národy. Avšak přeci jenom trochu mě to táhne k tomu, že ať v dnešním světě děláte jakkoliv dobré věci, ať se snažíte nevměšovat a dělat si to svoje, tak stačí jen jedna maličkost a lidi jsou schopní na vše zapomenout. A když si představím, že v tomhle filmu, za to mohla jedna vesnická klepna, tak se zase pomalu vracím ke svému prvnímu pocitu, protože je to taková česká soutěživost, přinést co největší drb. Ať je to pravda nebo ne. Každopádně z mojí strany velice povedený film.