• Pohádka

Eva tropí hlouposti (1939)

Jedna z nejklasičtějších romantik pro pamětníky. Nejvíce se mi líbí, i že po miliontém shlédnutí si stále ve filmečku něco najdu a finální scéna u tetičky Pa mě i dnes dojmula k pláči (24.12.2011) Děti, polibte se, ou yes mama. Teměř všechny postavy mají nezapomenutelnou hlášku *** Zdeněk Kolár (Josef Gruss): Halo. … tady jsou dvě možnosti : Buď ho vyzvu na souboj a zastřelím ho nebo si dám ještě jednu oou whisky Arthure *** Johny Camel/Michal (Oldřich Nový) diktuje sekretářce Evě Norbertové (Nataša Golová) Commercial dopis *** Michal se raduje tancem na gauči : Taddám tadám táádadadam anebo Yes, good-bye *** Tetička Pa (Zdenka Baldová) má nejvíce dobrých průpovídek např. :Nemám Angličany ráda, jedí syrové maso a to víš, že šišlají ? a jak se hádá s Klotyldou . :-D:-):-D

Falešná hraběnka (1994) (TV film)

Z některými názory kolegů nesouhlasím, nepřišlo, že filmeček je dějově průhledný, alespoň né ze začátku či průměrný. No nevim nevim srovnávat se Zatímco jsi spal. Spíše náhoda tomu chtěla, že "nevyvedený" synek Dawson falešnou hraběnku Ginu prokoukl. Happyendy u romcom (zajímavý termín MoiJe, člověk se furt učí) rozhodně vyžaduju a náramně si je užívám. Mám pocit, že jsem u tohoto žánru rád, že to dopadne dobře a happy. Kromě vtipných narážek v rozhovoru mezi Dawsonem a Ginou mě kolikrát pobaví i vedlejší postavičky, zde přítelkyně, která chodí s komunistou Ivanem , když se Giny ptá : Oslovení soudružko je projev lásky ?

Forrest Gump (1994)

Myslím, že jako komentář stačí mé oblíbené úryvky: My mama always said life was like a box of chocolates. You never know what you’re going to get. *** Are you stupid or something ? Mama says, „Stupid is as stupid does.“ *** From that day on, we was always together. Jenny and me was like peas and carrots. *** My given name is Benjamin Buford Blue. People call me Bubba, just like one of them of redneck boys. My name’s Forrest Gump. People call me Forrest Gump. *** Where are you boys from in the world ? Alabama, sir ! You twins ? No. We are not relations, sir. … I sure hope I don’t let him down. *** Bubba was my best good friend. *** That’s all I have to say about that. *** Forrest Gump, John Lennon , Welcome home . Can you tell us, what was China like ? In the land of China people hardly got nothin‘ at all No possessions ? And in China they never go to durch. No religion too ? Hard to imagine. Well, it’s easy if you try, Dick *** You ever think about naming this old boat ? It’s bad luck to have a boat without a name. I’d never named a boat before, but there was only one I could think of, the most beautiful name in the wide World. … Bubba-Gump shrimp’s what they got. We got a whole bunch of boats. Twelve Jennys, big old warehouse. *** Mama always had a way of explaining thing so I could understand them. *** He got me invested in some kind of fruit company *** That day, for no particular reason, I decided to go for a little run. *** He got a daddy named Forrest, too ? He’s the most beautiful thing I’ve ever seen. But … Is he smart ? *** DĚKUJI

Francouzský polibek (1995)

Scénář: Adam Brooks *** Mám Meg Ryan rád, bohužel se, ale do top 10 nevešla . Zajímavý kontrast poblazněné láskou, ale spořádané postavy Kate a bohémského podovodníka Luca. Jean Reno v tomto filmu kupodivu nehraje lumpa, pro mě přeqapivé. Hezké, doporučuji

Harlequin 1 - Záměna (1994) (TV film)

Byla to taková roztomilá romantika, ten Jacques by teda padouch hrozná. Henri Chambertin (Ian Richardson) byl opravdu dokonalý módní návrhář. Vidíš já jsem to říkal Francouzi jsou jiní

Harlequin 2 - Jiná žena (1994) (TV film)

Toto je ta správná harlekýnka !, má všechno co tam má být. Napětí, záhada, nenávist a její lepší kolegyně LÁSKA. Zhlédl jsem jedním dechem. Krása vychází z tvého srdce … když budeš věřit sama v sebe bude z tebe přímo zářit. Ty auta měli teda parádní, zvláště ten veterán !

Harlequin 3 - Svůdné krásky (1994) (TV film)

Jason Hollister vypadá trochu jako Mároš Kramár, nevidím, co na něm viděla. Anne Marie z něj byla úplně paf a je to fešanda. Bylo to napínavé až běda. Její šéf jí dává dobrou radu : Udělej si čas na sebe, uvědom si, že máš citu na rozdávání.

Harlequin 6 - Probuzení (1995) (TV film)

Tohle bylo opravdu blbý. Nevím myslím, že co říkal Flynn neplatí : Jediné, co chlap drží celý život je slovo. Mám spíše pocit , že bych to poupravil..., ale s hvězdičkou. Jak Sára, tak Flynn se chovají naprosto divně.

Harlequin 8 - Nezapomenutelná láska (2003) (TV film)

Začalo to všechno výbuchem, manželky Sandry s modrými očima a děj mířil do Jižní Afriky, místa romantiky u vodopádů a nádherné uchvacujicí přírody. Chci vyfotit svého horlivého pojišťovacícho agenta s antilopami !

Harlequin 9 - Zlaté děvče (1998) (TV film)

Bratr Regan byl blbej a slepej. Myslím, že nejste k poznání. Claire: Až tak krásná ?