victim42

okres Opava

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 25.10.2017  08:36

Nenudí. A je to úplně zbytečné. Tom a Jerry v ději nic nepřinášejí, vše se odehrává přesně v kolejích originálu. Naschvál pro ně vytvoří zádrhel, který je nechají zahladit. Najdou ztracené pantofle a lístek, zmáčkou tlačítko... Pokud myslíte, že vaše děti nemají mentální kapacitu na Willyho Wonky a továrny na čokoládu, nepodceňujte je. Já to jako malý zbožňoval, i když mi to dalo víc zabrat.

• 15.12.2016  05:16

Skvělý film. Těmhle doprovodným filmům moc sluší komornější děj a temnější tón. Atmosféra, výkon scénáristů všechno si zaslouží potlesk. Jen rozhodnutí využít CGI místo dubléra mi kazí dobrou polovinu filmu. Přítomnost a charisma jsou důvody, proč jsou herci tak dobře placení. Nedají se nahradit sebelepší animací. Skleněné oči a přehnaná mimika to okamžitě prozradí. Jen se bojím, že si ostatní vezmou dobrý příklad a filmy teď zaplaví nevkusné makety mrtvých hvězd.

• 28.11.2016  11:53
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

První díl sliboval, že to bude fajn, jen protkané úplně hluchými vtipy. To jsem ještě netušil, že už to vlastně nikdy nebude o autech. Ohromný rozpočet, chudý scénář.

• 27.10.2016  20:59

Stejně provedené, hůře zapamatovatelné. Určitě tomu chybí kouzlo originálu. Tohle pro vás jedině pokud doopravdy nesnesete pohled na čtyřicet let starý film. Neuděláte chybu, když dáte šanci aspoň tomuhle. Za mě meh, ale vzhledem k specificky úchylné předloze je meh obrovský úspěch. V roce 2016 je k šokování diváka udělat víc.

• 12.10.2015  21:12

Dokument čpí stylem devadesátých let. Vypravěč je nevtipný a nevynechal jedinou příležitost předvést svou neomalenost. Je ale důležitý, protože mluvící hlavy nedostaly ve střižně žádný řád, prostě jen mluví a jen a pouze vypravěč drží kousky v nějaké dějové linii. Vrcholem jsou prolínačky, kde se záběr točí kolem dokola. Mám moc rád Jackieho Chana a doporučuji přečíst si jeho životopis. Obstál by i jako beletrie, natolik je to zajímavé čtení. Dokument není informačně špatný, prostě jen nedůstojně zastaral.

• 16.12.2014  21:49
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Přidám se k menšině. Mně se konec zamlouval moc. Že na sebe lidi zbudou je závěr jako ze života.

• 5.6.2014  20:36
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

Osmý díl eskaluje naprosto nevídaným způsobem a já si užil každou sekundu. Tento seriál je přesně podle mého vkusu, odehrává se vždy několik dějových linií najednou, právě tolik, aby byly vždy využity všechny postavy. Oblíbil jsem si je všechny. Zejména blízké k srdci je mi pojetí, které se neohlíží na BFU, prostě buď chápete o čem je řeč, nebo se běžte koukat na něco jiného. Jestli vám TBBT přijde jako řadový sitcom, nerozeznatelný od Friends, tenhle vás uspokojí mnohem víc. Žádná polévka pro romance chtivého Frantu.

• 12.2.2014  20:14
    Mladí Titáni do toho! (TV seriál) (2013)

Pozornému divákovi neuniknou všudypřítomné narážky na Marvel a DC Universe. Já nejsem největší komiksový fanda pod sluncem, ale tenle seriál si užívám nesmírně - já se nepochechtával, zažil jsem pořádné salvy smíchu. Jednotlivé postavy jsem si zamiloval. Ocenění zaslouží zejména megalomanští scénaristi, kteří se nerozpakují nechat třeba umřít všechny hlavní postavy jen kvůli závěrečnému gagu.

• 15.8.2013  22:33
    QI - na vše máme odpověď (TV pořad) (2013)

Nečekal jsem ani zdaleka, že by se česká verze vyrovnala britskému originálu. To bych ani nikdy nepřipustil, protože originál s duem Fry - Davies přímo zbožňuji. Zpráva o remaku s Marešem a Hezuckým ve mě rozblikala oranžová varovná světýlka, která zčervenala, když jsem jsem je všechny chvíli poslouchal a došlo mi, že důstojnost dostala košem a bude se jenom šaškovat. Po prvních minutách trapností, zdržovaček a stupidně položených otázek jsem se vzdal všech nadějí. Korunu tomu nasadil pan psychiatr, který získal body tím, že prostě prohlásil, že správnou odpověď řekl, když ho nikdo neposlouchal. Ten mi dluží nová varovná světýlka, která shořela v nevídaném odstínu šarlatové.

• 11.6.2013  18:42
    Rození obchodníci (TV pořad) (2003)

Poslední série trochu postrádá to hlavní a sice rýpání se v autě. Někomu to ale může vyhovovat. Jde o to počátečních 3000 USD (opravdu dolarů, už ne libry) nákupem a chytrým prodejem aut rozmnožit na 30 000 USD a koupit supersport. Mike u toho cestuje po celém světě, ale musí to stihnout za šest dílů.

• 31.1.2013  19:45

Měl jsem rád Dead or alive jako šestnáctiletý a film nabízí naprosto přesně to samé, co hra. A sice nápaditou mlátičku a čtvereční kilometry holé kůže. A dokonce i poměrně rozumný děj. Já jsem spokojený.

• 26.7.2012  13:12

Není to nejlepší film na světě s nejlepšími výkony. Ale osvěžuje. Spousta splněných přání v jednom filmu, to je lepší než terapie :-)

• 29.5.2012  22:04
    Drsný Harry (1971)

Uznávám význam tohohle filmu a těšil jsem se na něj. Ale většinu času jsem ho musel popohánět dopředu. Tak natahované scény jsem neviděl ani v mnohem starších filmech. Záběry jako běh přes celé nábřeží, kulhavec schází ze schodů, nekonečné nájezdy na budovu doopravdy kazí dojem z filmu. Ani to nedodává realismu, jediné, o čem se dá mluvit je zoufale špatný střih. Bez prstu na šipce doprava bych ubral dvě hvězdičky.

• 4.5.2012  22:55

Stejný brak jako většina Bollywoodské produkce. Jedno, kdo píše scénář a kdo režíruje. Rozdíl je v tom, kdo to platí. Střih, kamera a soundtrack jsou třetinu filmu naprosto nesnesitelné. Oskaři za tyto kategorie působí jako blbý vtip. Poslední dobou doporučení většiny a nadšené ohlasy zaručují otřesné zklamání.

• 13.4.2012  07:44
    The Bleak Old Shop of Stuff (TV seriál) (2011)

Pilot je tak skvělý, že bych jej z fleku vysadil na post "hlavní" vánoční pohádky. Tři oříšky a podobné se vůbec nechytají. Vynikající charaktery se naivně plácají v nekompromisním ději a vy fandíte úplně všem. Klaďasové i záporáci jsou všichni k zulíbání, Zejména Fry. Děj bleskurychle střídá krutost sarkasmus se sladkým idilismem a kupodivu u toho zvládá šlapat. Škoda jen, že vlastní seriál vedle výborného pilotu vypadá jen jako splácaná a nepovedená parodie. S každým dalším dílem si odečtěte jednu hvězdičku. Zůstává ponurá viktoriánská atmosféra, ale milé postavy, které ji vyvažovaly a které jste si zamilovali v pilotu umírají jedna za druhou, jen aby byly nahrazeny šablonovitými poskoky děje. Dá se to zachránit, prostě se na seriál dál už nedívejte :-)

• 23.3.2012  13:12

Ve filmu je dohoromady tak sedm postav a asi patnáct vražd. Osobně se mi ten poměr moc líbí a při překombinovaném a na hlavu postaveném ději si chrochtám.

• 16.3.2012  17:25

Mnohem lepší než předchozí dílo. Nadhled je fajn, nesnaží se o přehnanou frašku jako v Supersize me. Výměna střihače filmu taky nesmírně prospěla!

• 16.3.2012  17:22

Snažím se být objektivní, ale tři čtvrtiny lidí, co se objevují na obrazovce bych vyliskal. Skvělý námět a forma dokumentu. Hvězdička dolů za hudbu a další dvě za příšerný střih a hluchá místa.

• 4.2.2012  19:08
    Eddie Murphy Delirious (TV pořad) (1983)

19. nejrozporuplnější film na ČSFD? To si snad Delirious ani nezaslouží... Stand up komedie se přizpůsobuje času a nárokům diváka a Eddie byl prostě nejlepší ve své době. Dneska se diváci raději nechávají zesměšňovat a sami se smějí předstíranému nezájmu nebo neschopnosti pamatovat si text. Eddieho výkon mi přijde mnohem profesionálnější.

• 19.12.2011  00:01

Neskutečná slátanina, ale s přítelkyní jsme se výtečně pobavili :-) Jestli rozumíte pojmu "roztomilá béčkovost" a fandíte hezkým ksichtíkům a výstihům, pobavíte se dobře :-)

• 23.10.2011  18:27
    QI (TV pořad) (2003)

Kdybych zkoukl všechny série, stal bych se pro své okolí nesnesitelným, jak chytrý bych byl. Nejlepší zábavný/soutěžní/vědomostní hybrid, jaký jsem kdy viděl. Až pořad nasbírá dostatečný pocit hodnocení, aby se mohl zapsat do Čsfd žebříčku, nasadí se rovnou do první desítky. (Zatím je tu 96%.)

• 9.9.2011  21:42
    Drž hubu! (2003)

Ti blbci to dávají dnes o půlnoci a já přesto přemýšlím, že spánek vynechám, tak skvělá komedie to je.

• 17.8.2011  11:23

Nehodnotím, neviděl jsem. Jen se musím pozastavit nad tím, jak jsou všichni překvapení, že je to kravina. Vždyť jste věděli, že námět je jak dort od pejska a kočičky...

• 16.8.2011  13:55

Všichni se tváří smrtelně vážně, ale já to radši budu považovat za zdařilé pokračování Disneyovky. A tak mi nevadí šíleně zažrané prázdné postavy a sem tam nějaký ten nesmysl, co jim padá z pusinek. Bavil jsem se dobře.

• 16.8.2011  07:04
    Ostrov (2005)

Skvělý námět, efektní zpracování, žádné kompromisy v obsazení. Hodně důstojné - Vyhnout se těm hluchým místům, hodnotil bych absolutně.

• 5.8.2011  18:42

Tohle překonává Begins jenom v jednom ohledu a sice jak NEKONEČNĚ DLOUHÉ to je. Neviděl jsem snad ukecanější akční film. Dvě a půl hodiny a z toho sotva půlhodina se dá považovat za akci. Zbytek jsou kecy a ukázky vysokého rozpočtu. Přidám hvězdičku za famózního Ledgera a Cainea, ale tím končím.

• 5.8.2011  18:32

Nevím, jak moc mám vypnout mozek u tohohle díla. Když ho nevypnu, slyším stupidní dialogy a sleduju uhozené věci, které mi film předkládá jako fakta. Když ho vypnu, vidím Neda Flanderse, jak zachraňuje svět :-)

• 30.7.2011  20:07
    AD/BC: A Rock Opera (TV film) (2004)

Slibovalo to skvělou zábavu. Strašně ji ale sráží trapné vyzpívávání úplně banálních dialogů. Slibné momenty se objevují, ale jen když jsou všichni smrtelně vážní. Raději bych, aby se o parodie nepokoušeli. Nebo aspoň nestřídaly postavám hlasy, jako třeba když je na place Ayoade a kromě něho evidentně zpívají jeho part dva další lidé. Stačí ukázat osazenstvo IT crowd o třicet let mladší a višchni budou spokojení :-) Pořád nevím, jestli je to vážné nebo ne.

• 22.7.2011  18:57
    Šéfkuchař nadivoko (TV seriál) (2005)

V seriálu nenarazíte na jiného chlapa než atraktivního a jinou ženu než prsatou a v předklonu. Naštěstí děj nezaostává za eye candy faktorem a celek prostě tak nějak funguje. Už dlouho jsem se tak nezasmál. V gastronomii nedělám, ale kvůli tomuhle seriálu to seriózně zvažuju... Edit: Po letech jsem se kouknul znovu, mezitím jsem přečetl i knihu od Anthony Bordaina, na které je seriál volně založen. Miluju každou scénu stejně jako poprvé! Druhá série vzniknout nemohla, protože prostě nebylo z čeho. Knihu vyčerpali až na minoritní historky do mrtě.

• 28.6.2011  23:24

Nové vtipy jsou skvělé a staré jsou tu pořád svěží. Rozsah parodií se neomezuje jenom na akční filmy a hry, sahá až někdam k Simpsonovým... Rozhodně to stojí za to. Zasloužených pět hvězdiček, už jenom za scénář.

<< předchozí 1 2