Podraz (1973)

Perfektní scénář, kterej mě fakt dostal. Rozjedz byl podle mě takovej volnější, ale i tak to byla paráda. Postupem času jsem si film začal oblibovat, ještě ktomu když se tam i hrál poker, což je má oblíbená hazardní hra. Poté byly také perfekntí výkony jako vždy suprového Paula Newmana a Roberta Redforda, kteří to spolu zase rozjeli. Konec celého filmu vše dovršil, poté jsem měl už jasno že dám pět hvězdiček, nic jiného by totiž nepřišlo v úvahu. Musim říct že jsem to chlapců žral až do úplnýho konce, ale vyvrcholení bylo vážně parádní.

Mechanický pomeranč (1971)

Film explicitního násilí, vulgarity, zvrhlosti a pro nějaké obecenstvo i film zbytečný nebo i snad absolutně o ničem. Kubrick pro mě žádný velký režisér není (vždy se mi líbil od něj pouze Osvícení), ale zde mi přinesl i druhý jeho snímek, který mě vážně nadchl. Dávky násilí, rabování a sexuální harašení společně s písní "Singin In The Rain" nebo Ludwigem ve mě vytvořili krásný pocit (jsem úchyl?!) a plné hodnocení je jasnačka.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Jeden z nejlepších westernů, co kdy vůbec byl a asi nejspíš i bude. Poslouchat ten suprovej hudební doprovod ve filmu, dodává správnou westernovskou atmosféru a je to celý potom paráda. A Paul Newman a Robert Redfort jsou praví Butch Cassidy a Sundance Kid a jde jim to výborně.

Půlnoční kovboj (1969)

Paráda ! Paráda ! Parádní drama s ještě perfektnějším Dustinem Hoffmanem a hned za ním stojí Jon Voight. Prostě filmy z šedesátejch let válí, a bude to tak furt. Těšil jsem se na tento film, až se na něj podívám, když jsem zjistil že ho zrovna dávaj v televizi. Ani jsem neváhal když jsem viděl Dustina Hoffmana, a vlít jsem se na to koukat. Byla to fakt paráda. Výkon Dustina Hoffmana, ten ani nemůžu komentovat, protože to snad ani nejde. Ani nevím jestli byl lepší zde a nebo v The Graduate. Ale oba dva jsou na jedničku s hvězdičkou. Úplná paráda. Skvělej příběh, skvělý obsazení a Oscar za nejlepší film a scénář jsou určitě velice zasloužené.

Spalovač mrtvol (1968)

Hodně jsem se na Spalovače těšil, a doufal jsem že to bude jeden z českých, československých nejlepších filmů vůbec. A podle mě to tak je. Rudolf Hrušinský podává skvělý herecký výkon, za který by bylo hodno jakkéhokoliv ocenění. Výborný psychologický thriller, který svou atmosférou vážně dokáže i postrašit. Nesmím zapomenout ani na skvělou režii a kameru, i toto má veliký podíl na kvalitě tohoto filmu.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Knížku jsem nečetl, žánr sci-fi nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale režie Kubricka mě táhla až moc. Bohužel od očekávání velkého napětí a úchvatnosti mě čekaly dvě hodiny nudného utrpení, které sem tam hodilo něco racionálního. Největší zážitek z filmu je začátek, opice byly vážně precizní, to musím uznat. Za ně a těch pár málo momentů dávam ty tři hvězdy, jinak vážně film, který mi absolutně nic nepřinesl.

Absolvent (1967)

Jednoduché, originální, bombové, suprové a ani nevím kolik ještě takto podobných slov by mě postupně napadalo při komentování tohoto vážně božího romantického dramatu s komediálními prvky. Celej příběh je úplně super, Dustin Hoffman dokázal svou roli záhrat na jedničku s hvězdičkou, a když k tomu připočtu ještě hodně vtipných zcének z celého filmu, tak musím říct, že jsem nebyl ani na chviličku sklamaný. Nakonec vše dovršuje skvělá hudba, která doprovází celý film.

Hombre (1967)

Ozývá se ozývá "Hej Hombréé" a já si zavzpomínám na chvilky z tohoto filmu. Je to suprovej western, kde se Paul Newman zase ukáže v tom nejlepším světle, jak v roli indiána (ke který si myslim se až tak moc nehodil), ale také v roli Johna Russela neboli Hombreho. Ale nejvíce mě dostala scéná přepadení a poté Newmanovy výstřeli ze zbraně. Celkovej film je prostě parádní western.