Insidious 3: Počátek (2015)

Jen by mě zajímalo, jestli si jeden jediný z vás myslel, že kvalita se třetím dílem nepůjde dolů. Jestli se někdo takový naskytne, tak se můžu opravdu jen zasmát:D. a teď vážně: Whannell odvedl řemeslně slušno práci, která ale naprosto neobstojí minulým dílům. Trojka si jede vlastní bomby, na jedničku a dvojku jako svý rodiče očividně chrchle zvysoka a stává se z toho naprosto průměrná záležitost, kterou vyzdvihuje hlavně skvělá "novodobá Jamie Lee Curtis" Lin Shaye, ostatní herci neprojevují moc snahy nějak ústřední postavu zachraňovat a tak jen přihlížejí, co se děje okolo. Další kapitolou je znatelný pokles atmosféry. Pryč jsou geniální pocity úzkosti při prvním objevováním the Further v jedničce či cestování časem a komunikování s mrtvými ve dvojce, tady sice pár odkazů najdeme, ale jinak se zde vlastně nikdo z originálních démonů neobjeví, což by ani na škodu nebylo, pokud by zdejší démon dostal více prostoru než v závěrečné dvacetiminutovce v perfektním souboji s Lin Shaye. Samotný démon vypadá dost děsivě, ale detailní záběry se nekonají, což atmosféru znatelně pohoršuje. Lekačky nefungují, ze sedadla jsem vyskočil pouze třikrát, z toho jednou se mi chtělo na záchod. V závěru jsme tedy dostali klasický, průměrný prequel, ale zklamán nejsem, věděl jsem do čeho jdu. A kdo ví, třeba se James jednou k Insidious vrátí a vše bude jako dřív. 50%

Láva (2015)

Nejdojemnější písnička za posledních x let...hejtujte si mě jak chcete, já u toho uronil nejednu slzu.

Lost After Dark (2015)

Je mi jasné, že hodnocení už víc nevyleze a film za chvíli upadne do zapomnění, ale já se bavil. A byl to dobrý film. Začátek dost nudí, ale hned po nalezení "the house" se to rozjede. Hrdinové správně jako pocta 80kovým slasherům sou hloupí, myslí jen na hulení a šukačky, kterých se ani nedočkáme, ale začnou padat jako mouchy sice dost neoriginálním, ale mnohdy i zajímavým způsobem (vidle skrz auto, oko na střep okna). Posledních 15 minut je pak výborná naháněčka, která se nemůže Pátku ani Halloweenu, ale i třeba novodobému Orphanu ani podívat do očí, ale pokud s minimálně jednou postavou aspoň trochu soucítíte, budete se bavit. Za mě doporučení. 70% P.S: Za novou slasher sérii, kterou mohlo být toto dílo, bych vraždil:D

Marťan (2015)

Ridley i Damon toho Oscara chtějí, o tom žádná. A musím říct, že tímhletím by ho u mě měli zajištěnýho na 100 procent. Vtipný a okouzlující Damon si svoji skoro one man show vypracovává opravdu dokonale, sotva mu letos ještě někdo bude konkurovat. Fórky ho skvěle doplňují, posádka Hermese taktéž. Do toho krásně vytvořené prostředí nehostinného Marsu podryté skvělou kamerou. Nelituju toho, že sem za film ty peníze vyplázl, pro mě je to zážitek roku. 100%

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Pro mě asi nejlepší díl MI, Cruise s Peggem stejně jako v Ghost Protocolu excelují, vtipná atmosféra přináší filmu krásně odlehčený spád (narozdíl například od jinak ne moc neppodobnému Skyfallu), s příběhem tentokrát není žádný problém, atmosféra na konci by se dala jen kráet. Za mě 5.

Oblast 51 (2015) odpad!

Tak toto sem opravdu nečekal :D Jako je mi jasný, že Peli asi po tom úžasným a famózním "nastartování" vlny found footage hororů (ve skutečnosti to byl výborný REC, ale to si nikdo nechce přiznat) chtěl natočit film o něčem zajímavým, ale natočit 30 minut tmy, popř. blábolů, 5 minut porna, 30 minut další tmy a 15 minut "akce", to už je velká odvaha. Za ty prachy, co dostal z PA, si dokonce ani ty kvalitní herce sehnat nedokázal, natož někoho, kdo aspoň hrát umí. Samotnej ejlien je pak okopírovanej ítý na druhou, akorát ještě pro lepší případ je buď ve tmě či neviditelnej. Není co dodat, Oren si vysloužil krásnej odpádek a může se s mojí pozorností rozloučit. P.S: Víte kdo je Susan Lanier-Bramlettová? Skvělý comeback! (Edit k 10.10: Tak vidím že tato sláva se chystá na HBO - tomu ovšem říkám dobrá volba)

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Není co řešit. Po tom, co po čtvrtém dílu utichl hype a průměrný spin-off sérii zakopal, Ghost Dimension zároveň vykopává a zároveň ukončuje za mě dobrou a přinejlepším celkem děsivou sérii Paranormal Activity, která si jakožto ukončení žádala trošku větší kvalitu...která dorazila a Mr. Plotkin sic lacinými, nýbrž fungujícími lekačkami vyjebává s haterama a parádním koncem dokončuje kousky skládačky z posledních dvou dílů + spin-offu. S touto sérií se se skvělým kinozážitkem a husí kůží loučím. 90% Edit k 24.10: Koment byl napsán včera v 22:00, v tu dobu bylo hodnocení v červeném (!!!) alias 72%, dnes ráno o 7% míň :D

Poltergeist (2015)

"Dad, sorry for me being a stupid bitch." Naprosto nezajímavá duchařina, kterou si někdo dovolil šoupnout do kina, ničím nevyniká nad současnými skvosty (Insidious) či průměrovinami (Ouija), Saxon Sharbino je sice pěkná kost, ale v I Spit on your Grave dokázala, že má větší potenciál než na tohle, Rosemarie DeWitt zde nepřekvapivě podává nejlepší výkon a nudného Rockwella zastiňuje a film trochu pozvedává z úplného dna. Dvě povedené lekačky taky na dojmu přidají, ale protože byly evidentně nechtěné, necháme si to pro sebe. Za mě velké zklamání, trailer jednou zas ukázal až příliš mnoho :-(

Rezistence (2015)

Tak tady můžu opravdu s chutí a jistotou říct, že je to jen slabý odvar knihy a prvního dílu, z novodobé trojice Hunger Games a maze Runner teda rezistence je určitě ze všech nejhorší, Ale jako popkornovka na jedno zhlídnutí rozhodně není zlá. 60%

Sinister 2 (2015)

Očekávaně horší než jednička, a to především díky absenci skvělého Hawka, ale budiž. Na to, že Foy je nezkušenej mlaďoch, si s tím poradil vcelku dobře. Atmosféra tam je. Kdesi. Ale vyskytne se. Lekačky taky. Hlavně v první polovině. Malé ufňukané dvojčata se taky daly přestát, kompenzovaly je pěkné masky duchů. Je vidět, že Sinister šel, stejně jako třeba REC, ve druhém díle víc do akce, odpoutal se od komornosti a postupného budování atmosféry, ale bohužel to funguje tak nějak napůl.