Pearl Harbor (2001)

Akci Bay zvládá, o tom žádná. Soundtrack je skvělý, o tom žádná. Film má jasný úkol a to zapůsobit na domácí publikum a na jejich americkou hrdost. Ben Affleck a Josh Hartnett jsou mladí, hloupí a nevím jestli se tam oba úplně hodili. Milostný trojuhelník mezi hlavními představiteli je pouze na pozadí historické tragédie. Řekl bych, že inspirace Titanicem je jasná. Ale v Titanicu to funguje, tady ne. A je také s podivem, že si štáb nemohl dát pozor na dobovost uniforem.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Tak tohle už bylo slabší, tak jako většina pokračování bývá. Ale některé scény přeci jen stojí za to.

Příšerky s.r.o. (2001)

Výborný animák se skvělým scénářem a hlavně novým nápadem. Pixar prostě ví jak na to. Mike Wazowski :)

Rychle a zběsile (2001)

Film, který dal za vznik značce a dalo by se říct, že v mnohých ohledech jde o kultovní blockbuster, přihlédneme-li k vývoji značky F&F. Na jedničku nedám dopustit, má vše co od tohoto žánru divák může chtít.

Zpátky na zem (2001)

Typická komedie Chrise Rocka. Film na který se znovu záměrně nepodívám, ale při dlouhé zimní neděli mi v televizi vadit nebude. Až na ten konec, který byl nedotažený.

24 hodin (2001) (seriál)

1. série - 4 1/2*, 2. série - 4*, 3. série 5*, 4. série - 5*, 5. série - 5*, 6. série 3 1/2*, 7. série - 4 1/2*, 8. série - 4 1/2*. Tento seriál se zařadil mezi ty na které nedám dopustit. Role která sedne Kieferovi na tělo jak ušitá. Každá série má své "mouchy" a ne všechny mě celé bavili tolik, ale když se na to podívám zpětně, jednoznačně jeden z nejlepších seriálů.

Americké psycho (2000)

Christian Bale je famózní. Slušný thriller z oblasti upravených kravaťáků z Wall Street. Nové vizitky, rezervace v nejlepších restauracích a další snobské hry, kterými si dokazují nadřezenost jeden nad druhým. Pod povrchem všeho snobství se v Patricku Batemanovi skrývá něco kompetně jiného. Psychopat. Strašně moc se mi líbilo zpracování a vůbec způsob jakým je film natočen. Arogance. Scéna, kdy se Patrick Bateman sesype patří k tomu nejlepšímu.

Grinch (2000)

Taková komedie pro Američany na Vánoce. Jinak spíš nic než moc.

Requiem za sen (2000)

Neskutečně syrově naservírované bez žádného balastu, z čehož vám bude pořádně úzko. Zvlášť na konci filmu. Dlouho jsem neviděl film, který by mě po emocionální a hlavně po psychické stránce dostal jako Aronofskyho dílo. Začíná to celkem nevinně, s nadějí. Končí absolutní beznadějí a prázdnotou.