Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jeden z nejlepších filmů co kdy spatřil filmové plátno. Výborná režie Miloše Formana a skvělý Jack Nicholson v hlavní roli. Tenhle film musí každý povinně vidět, jinak neví o co přichází.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Jako další ze zástupu českých komedií i z této nám hlášky zlidověli. Super komedie.

Kmotr II (1974)

Pokračování brilantního Kmotra je jedním z mála filmů, kdy se pokračování vyrovná originálu. Troufám si říct, že je v mnohých ohledech je ještě lepší a vypilovanější, alespoň podle mého názoru (za což jistě vděčí mnohem většímu rozpočtu). Opět budu jen těžko vychvalovat všechny aspekty tohoto klenotu, protože bych pouze parafrázoval slova tisíců lidí, kteří už své poklony vysekli. Opravdu těžko hledám nějaké, byť drobné, chybičky. Mám pocit, že v tomto filmu žádné nejsou. Coppola ustál tlak a naservíroval nám pokračování v čele s famózním Al Pacinem. Robert De Niro si jako mladý Vito Corleone právem zasloužil Oscara. Al Pacino však také a vůbec nerozumím tomu, proč ho akadmie přehlédla. V neuvěřitelných 193 minutách (které uběhnou jako voda) dostaneme opravdu vytříbený snímek bez jediné vady na kráse. "Pokud nás dějiny něco naučily, zabít je možné kohokoliv." 100%.

Kmotr (1972)

Co více dodávat k tomuto do detailu vyladěnému skvostu, který nám připravili páni Coppola a Puzo? Zprvu asi to, že lepší filmovou adaptaci na jakoukoliv knižní předlohu zřejmě nikdo nenatočí. Kniha je, podle mého názoru, něco dokonalého. Film však splňuje všechny nároky s elegancí a lehkostí. Asi nevadí, když řeknu, že knihu mám radši, ale Coppolův Kmotr je mistrovské dílo. Tříhodinové filmové orgie, které vám nabídnou vše. Marlon Brando a Al Pacino jsou famózní. Jedním slovem famózní.