Perníkový táta (2008) (seriál)

Jediný seriál, který mě od prvního dílu uvěznil u obrazovky a nedal mi takřka spát. Breaking Bad skvěle nakombinoval pohled do života klasické rodiny, výroby/distribuce drog, léčení rakoviny a krize středního věku. Jedná se o mimořádné dílo, kterému jeho až westernový nádech dodal nezapomenutelný dopad na srdce diváka, včetně toho mého. Kudy chodím, tam doporučuji a jediné, co mě mrzí je fakt, že jsem tento tragikomický epos neviděl už dávno. 10/10

Aquaman (2018)

Co chtít víc od moderního blockbusterů, než skvělé akční atrakce, spoustu nádherných lokací, výborné bojové choreografie a především - přímočarý příběh. Ok, není to žádná intelektuální podívaná, ale já jsem to Wanovi snědl i s navijákem. Tenhle zavodněný chlapák mě skvěle zabavil a těším se na jeho pokračování. 9/10

Gentlemani (2019)

Trvalo to dlouhých dvacet let, než můj oblíbenec Guy Ritchie nalezl své umrtvené koule po střetu s Madonnou a opět to rozjel jako za starých časů. Sherlock i Král Artuš sice ukázali, že na to tento britský čipera stále má, nicméně to stále nebylo ono. Gentlemani jsou ryzí gangsterkou přesně tak, jakou jsme od tohoto mága očekávali a v koutku duše doufali. Je velmi vtipná, místy překvapivě vážná a dokonce i velmi trendy, takže si ji užijí i neodkojení Ritchieho fanoušci a milovníci nekorektního humoru. Gentlemeni mě zkrátka velmi potěšili. Co scéna, postava.. to audiovizuální skvost. Pokud by měl Guy točit takové perly a prokládat to Disney filmy na objednávku, nemám nic proti. Pecka všech pecek, kterou jsem si s radostí dal hned třikrát a obávám se, že u tohoto nezůstane. Ritchie na hrad. 10/10

S čerty nejsou žerty (1984)

Nejlepší pohádka na celém světě se skvělými hereckými výkony, výborně padnoucí hudbou Jardy Uhlíře a takřka dechberoucí kadencí hlášek. Písnička vztahující se k mému jménu je jen pomyslnou třesničkou na dortu. Kam se hrabe Popelka.. tohle je ta pravá klasika! A víte proč? protože peklo se nikdy nemýlí.. 10/10

Zvíře (1977)

Nejlepší komedie S Bébelem, mému srdci nejblíže. 10/10

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Překrásné dlouhé záběry na krajinu střídá naprosto fenomenální akce. Asi jako kdyby se v Bournovi tolik nestříhalo - tak to vypadá. No co vám budu dál povídat, je to prostě nářez od začátku do konce. Střídmější pětka ale i přesto vítězí. Fallout je ale i tak s přehledem druhý nejlepší díl série a už se těším na Huntovu cestu do vesmíru. 9/10

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Konečně Ritchie jakého známe a film plný věcí pro co ho milujem. Jeho fantasy gangsterka má skvěle padnoucí soundtrack, přesvědčivé herce a dobře vybudovanou atmosférou. Občas nepřehledné souboje mě sice sraly, zbytek mě ale prostě dostal a strašně rád bych viděl pokračování, ač se mi to asi nikdy nesplní. Po nepřesvědčivých trailerech velmi příjemné překvapení a jedno z nejlepších dospělých fantasy za hodně dlouhou dobu. 9/10

Mandragora (1997)

Jedna z nejlepších českých komedií porevoluční éry s neuvěřitelně trefnou hudbou, herci a hláškami, kterým se filmy jako Kouř, Samotáři či Gympl opravdu nevyrovná. A že to má být spíše thriller? věřím, že pro některé i je, ale pro mě spíše velmi zábavnou prevencí, abych se náhodou neuchýlil jednoho dne stejnou cestou jako Marek. Pokud by to někomu nestačilo, doporučuji i dva dokumenty od stejného režiséra na toto téma. https://www.youtube.com/watch?v=dEWwa60rjGY

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Poctivé řemeslo, které mě zahrnulo naprostým klidem a uspokojením. Oproti vynucenému dojáku v podobě Forresta Gumpa je tohle jako balzám na duši a tím víc mě zaráží, že to nedostalo ani jednoho plešouna. Darabontuv filmek z vězenského prostředí by si to kurva zasloužil. 9/10

Pravdivé lži (1994)

Film plný skvělé akce, režie, s uvěřitelnými teroristy a dokonce s vtipným Arnoldem k tomu. Prostě akční devadesátka jak mý být. Takový fim se už asi jentak nenatočí. Cameron je pán! (Uvidíme co budu říkat po Avatarovi) 9/10