• Romantický

Zločin (2011) (seriál)

Nevím, jak to ti amíci dělají, ale já ujíždím na jejich seriálech a v originále. Jsem zarytý odpůrce dabingu a kdybyste tento seriál neviděli v originále, tak přijdete o skvělý přízvuk i hovorovou angličtinu Joela Kinnamana v roli svérázného policisty. Atmosféra nepřestávajícího deště dodá na mysterióznosti a už už si myslíte, že je pachatel odhalen a vždy vyjde něco nového najevo. Zbožňuji konce dílů, kdy se v dynamické hudbě poodhaluje vždy něco nového. A konec 2 série - jak jízda na lyžích po nádherně upravené sjezdovce - takový zážitek. The Killing právem patří mezi skvosty detektivek. Baví mě i obsazení, já nevím, mají snad amíci lepší herecké školy? Já těm hercům prostě fandím a to jsem si nejdřív říkala, že se mi hlavní představitelka nebude zamlouvat. Vám se zamlouvat bude a jak! Těším se na její nový film s Bradem Pittem.

Samsara (2011)

Dílečko povedené, jen mi u jednotlivých krás i nekrás chyběly titulky, kde se zrovna nacházím. Podruhé bych to ale vidět už nemusela.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nevím, co mám mít radši Pána prstenů nebo Hobita. Asi jako velký fanda Tolkiena, radši nevybírám a s nadšením sleduju, jak mi pomalu všechno s PP zapadá. Potěšila mne scéna s Glumem, který se stal předobrazem všech schizofreniků! Nemohu se dočkat dalšího dílu!

Nespoutaný Django (2012)

Tak Quentin mě zase dostal. Nenudila jsem se ani chviličku, nádherné záběry ze západu, role jako ušitá pro Christopha Waltze (jak kdyby Tarantino psal pro svého oblíbeného herce roli přímo na tělo), rozlobený Leo a scény, kterými se režisér v každém svém filmu rád podepisuje. Vychutnala jsem si každou scénu šarmantního doktora Schulze (Waltz), jeho parádní smysl pro vtip a nenapodobitelný přízvuk i skladba vět. Stává se mým oblíbeným hercem a zlatého globa si zasloužil. Budu mu fandit i na Oscarech. Příběh je opravdu skvostný, Django udělá vše pro to, aby zachránil svojí milovanou. Dokonce nehne brvou ani při zabíjení černocha. Slizoun roku - Samuel L. Jackson!

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Když jsem byla na tomto skvostu v kině, nijak obzvlášť mne neuchvátil. Julia se mi zdála moc stará a pyskatá, nějak mi to přišlo hrozně utahané, některé pasáže přehrávané a přišlo mi to nějak nereálné. Po dvouleté pauze jsem filmeček shlédla s mojí kamarádkou, která se nachází na podobném rozcestí, co hlavní hrdinka v JMM a film jí mnohými moudry pomohl. Pokud film dobře pochopíte, zjistíte, že Vám předává pár důležitých message pro život a tím jsou: 1. užívej si života, dokud jsi mladá a bezdětná; 2. nezůstávej s někým pouze z toho důvodu, abys nebyl sám/sama; 3. neboj se změn a vezmi svůj život do svých rukou 4. vyzkoušej a ochutnej vše, co Ti život nabízí. Na film se dobře kouká z hlediska překrásných exteriérů a labužníci si přijdou na své. Během filmu dostanete hlad:-)

Temné stíny (2012)

3 hvězdičky dávám za úzkostně vyhlížejícího Deppa, krásnou Evu Green, kostýmy, obrazovou barevnost a 1. polovinu filmu. Jinak je to pátý přes devátý, trošičku slátaninka a upřímně - posledních 20 minut by tam asi vůbec nemuselo být. Upřímně jsem se zasmála tápajícímu upírovi, který po 2 stoletích objevuje zázraky techniky a reklamy na Mc Donalds. Jeho věta: "Probudilo mě velké M" nemá chybu:-)Moje oblíbenkyně Helena mohla získat nějakou výraznější roli. Jo a Michelle je pořád kus, i když tam má tunu makeupu. Burton ale určitě nezklamal, co se pestrosti a až přehnaně excentricky vystupujících hrdinů týče.

Šumař na střeše (1971)

V nějakém filmu, který jsme viděla, zazněla melodie ze Šumaře na střeše a moc se mi líbila, tak jsem se rozhodla, že se na tento skvost kinematografie podívám. Melodie jsou krásné, příběh nám napoví více ze židovského prostředí a jejich tradic. Děj se odehrává kolem roku 1905 za carského Ruska a vypráví o slastech i strastech Žida Tovjeho s nádechem předleninského období. Film se natáčel v Jugoslávii a má tedy překrásné "kulisy". Herec Topol byl nominován na Oscara, toho mu vyfoukl Gene Hackman za film Francouzská spojka. No nevím, až se podíváte na úžasné obličejové emoce a tanečky vždy pozitivního Žida Tovjeho, asi nebudete chápat, proč nedostal Oscara právě on!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Doufám, že tento seriál nikdy neskončí!!! I když bude Sheldonovi 60, nepřestane mě rozesmívat. Tento seriál potřebuji jako dobrou kávu, čokokádovou zmrzlinu nebo kvalitní víno. Co díl, to perla. Nikdy se mi nestalo, že bych se u nějakého dílu nudila. Mým snem je potkat se s Jimem a vlepit mu pusu za to, jak neuvěřitelně dobře hraje. A jedna rada, která je zároveň varováním: Nikdy, opravdu nikdy se na tento seriál nedívejte v českém dabingu! Ztratí to grády, ztratí to vtip, češi prostě neumí ani vybrat hlas k Indovi.Je to smutné! Takže varuji vás - všechny hlasy se musí slyšet v originále.

Vzpomínky na lásku (2004)

Tenhle film se musí vidět - od začátku až do konce. Neskutečně poutavé téma a emoce číší z každého záběru. Kvůli tomuto filmu jsem začla milovat jihokorejskou kinematografii. To bylo opravdu tak silné, že vás to pohltí a přejete si, aby to nikdy neskončilo.

Můj týden s Marilyn (2011)

Příběh nic moc, trochu nedůstojně ukazuje problémy MM v době jejich drogových a emočních závislostí. Co je však důležité v tomto snímku vystihnout, jsou herecké výkony Michelle Williams, Eddieho i Kennetha. Trochu bych Michelle ještě lépe nalíčila, aby byla výraznější, ale naivní chování tehdejší ikony vystihla skvěle. Asi nikdo se skutečné Marylin již nikdy nemůže podobat, proto jsem ponechala srovnávání vizáže a zaposlouchala se do hlasu a smíchu, jak jej ztvárnila právě Michelle. Úchvatné. Hvězdičku strhávám za to, že mi troooošičku něco chybělo v tom celém příběhu.