Na divoké vlně (2012)

Já osobně nepohrdnu takovýmto filmem jako je Na divoké vlně, spíše tím myslím film jako sportovní drama. Kdybych na to nahlížel jen z této stránky, byl by to pro mě špičkový film. Nezáleží jaký je to sport, ale když je to správně natočené a vidíte i to úsilí, které je k úspěchu potřeba, nakonec prostě podlehnete a začnete film prožívat a máte dobrý pocit když, hrdina dosáhne vytouženého cíle. S tímto jsem byl spokojen, ale některé aspekty filmu se mi nezamlouvaly. Postava Frostyho se mi tam trochu nehodila. Nemyslím tím z hlediska borce-surfaře, ale z hlediska náhradního táty, který rozdával rady, jakoby snědl všechnu moudrost světa. To mi trochu nesedělo. Další věc, kterou bych vytkl byl milostný příběh, vím že není důležitý a osobně bych ho tam nějak necpal, ale chápu tvůrce, že to k tomu patří. Nelíbilo se mi jak se najednou dali dohromady, ale jak jsem řekl, není to důležité a celkově bych film zahrnul do mého pomysleného žebříčku jako úspěšný. 79%

Mama (2013)

Takový ten horor, při kterém nevidíte jen úpěnlivou snahu autorů o strašení, ale i trochu honosnější filmové tvorby. Jak jsem viděl na začátku v titulcích jméno Del Toro, věděl jsem, že nebudu zklamán. Sice jsem nebyl tak polekaný, ale důvěryhodnost prvků filmu, kterou jsem cítil se mi líbila. Nikolaj Coster-Waldau mi připomněl můj oblíbený seriál Games of Thrones a tudíž další plusové body. It means 75%

Let (2012)

Výborné celkové zpracování filmu spolu se skvělým Danzelem Washingtonem ve mě zanechal uspokojení. Velmi dobrý scénář, který mě neustále držel v pozoru. Líbilo se mi to.

Vražedná hra (2012)

Přišlo mi to všechno jako nedotažené do konce... Prakticky nulový příběh, nudné dialogy a hlavně bídný hlavní hrdina. Nic proti Tyleru Perry, ale buď měl opravdu ten nejchytřejší mozek na světě, nebo řežisér trochu přestřelil. Tak či tak, jediný kladný bod podle mého je Matthew Fox. Myslím, že záporáka fanatika zahrál obstojně. Tím jak zhubl a vyholil se působil dobře, jako psychouš.

Paralelní světy (2012)

Nelíbilo se mi to. Nečekal jsem až tak romantickou slaďárnu. To mě trochu zklamalo, avšak kdo to očekával, ten mohl být spokojen. Je škoda, že se dávala přednost lásce, před pořádnými sci-fi prvky a dějem. Vizuální efekty se povedly, jinak podprůměr.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Pocta dobré filmařině! Ač neoriginální téma na děj, jiným zpracováním z toho vznikl opravdu dobrý filmový zážitek. Pro mě to tak určitě platí. Tento film ve mně dokázal vzbudit emoce, které moc filmu nevzbudilo. Povedené dílo!

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Já bych toto dílo neodsuzoval. Není to taková ta pecka, která by ve mně vzbuzovala nějaké nadšení, ale hezky jsem si vychutnával sledování. Nebýt Brolina a Goslinga, šel by tento film do kytek. Zaplaťpánbůh za ně! A když se k tomu přidala Emma Stone, třešnička na dortu. Zloduch se mi taky líbil, Sean Penn mistrovsky zahrál. Až na slabší dialogy a více propracované střílečky to byla pěkná podívaná.

Loupež po italsku (2003)

Porovnávání s Dannyho parťáky je pochopitelné. Jsou to srovnatelné vylupovačky, ačkoliv Parťáci přece jenom v sobě měli takové to kouzlo a šarm. Myslím si ale, že tato partička rozhodně nezklamala a v čele s nádhernou Charlize jsem se dobře pobavil. Velmi dobré obsazení, už předurčovalo kvalitu filmu. 75%.

Argo (2012)

Nedivím se, že Argo získalo 3 Oscary. Velmi kvalitní snímek vykreslující situaci v té době. Ben Affleck ukázal opět své kvality jako režisér, o hereckým výkonu bych taky nehovořil zle, hodnotím ho velice dobře, ale řekl bych, že Ben by se měl držet už spíše režírování. Film vás velmi rychle vtáhne do děje a pak už jen s napětím sledujete, jak to všechno dopadne. 80%!