Acid House (1998)

Prva poviedka ok, druha velmi dobra (bolo mi toho chlapa fakt luto) a tretia v podstate uplne bizarna zlatanina, ale celkom zabavna (to decko bolo smiesne a strasidelne zaroven). Mam z toho trochu zmiesane pocity, ale svojou ujetou originalnostou ma to oslovilo, takze sa priklonim k vyssiemu hodnoteniu. Zrovnavanie s celistvejsim, hlbsim a omnoho kvalitnejsie spracovanym Trainspottingom ale podla mna nie je velmi na mieste, navyse ja by som toto ani neoznacil ako film o drogach. 70%

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

Tento typ humoru mi pride naozaj stupidny.

Apokalypsa (1979)

Za tych 196 minut som sa vobec nenudil, prave naopak, ale druha polovica mi pride predsa len vyrazne slabsia a ten zaver, na to kolko dostal priestoru, ma velmi nedostal. Ma to niekolko vynikajucich scen (nalet vrtulnikov za Wagnera, surfovanie) a sialenstvo vojny a jej dopad na ludi to vykresluje presvedcivo a naturalne - u mna vyhrava scena na lodi so steniatkom. Tie Brandove filozoficke uvahy som teda ale moc nezral a jeho postava mi prisla trochu zbytocne predramatizovana.

Argo (2012)

O tom, ze Ben Affleck je vyborny reziser, som sa presvedcil uz v jeho predoslych dvoch filmoch. Jeho treti kusok je opat technicky velmi dobre zvladnuty, ale mna zasiahol zdaleka najmenej. Je totiz tak trochu zahladeny do seba a na ukor kvalitneho prevedenia divak nedostava priestor poriadne sa ponorit do pribehu, comu slabo vyprofilovane postavy s nevyraznym hrdinom a ustrednou sesticou, o ktorej toho vieme malicko, velmi nepomahaju. Dozvedel som sa nieco nove o americkej historii a utvrdil sa v tom, ze Benove filmy sa oplati sledovat aj nadalej, no tento rozhodne nebude patrit medzi tie najoblubenejsie.

Atlas mraků (2012)

Parada! Originalne, putave, vizualne aj pribehovo podmanive, emocionalne vygradovane a vobec cely ten koncept rovnakych hercov v roznych liniach a ulohach mi hrozne sadol. Omnoho viac ako by som niekde v tretine filmu predpokladal. Nelamte nad Cloud Atlas-om palicu, ak sa spociatku budete stracat v rychlom striedani pribehov alebo vas bude trapit nedostatok suvislosti. Ono si to cestu k divakovi nakoniec najde. P.S. 5 vybornych pribehov (2 z buducnosti brilantne), ale co ti dochodci? Nemozem povedat, ze by mi vyslovene vadili, ale v kontexte ostatnych pribehov posobia zbytocne a zdaleka nie tak humorne, ako by si zelali.

Avengers (2012)

Ked som to videl prvy raz v kine, nebol som fanusikom marveloviek, netusil som kto je Thor ci Captain America a zrejme hlavne preto ma to nijak zvlast neohurilo. Zameskane som ale medzicasom napozeral (z coho prvy menovany bol dokonca velmi dobry a druhy tiez nie na zahodenie), dal som si Avengers znovu a musim uznat, ze v ramci tohto subzanru je to naozaj solidna pecka. Downey a Ruffalo tradicne vyborni, Scarlett sexy, zaporak s patricnou armadou aj mentalnym vysinutim a finale epicke.

Až vyjde měsíc (2012)

Fuuha :) Skoda slabsej poslednej tretiny (aj ked uplny zaver je opat vyborny), inak by to bolo jasnych 5. Dokonale obsadene a zahrane, s perfektne napisanymi dialogmi a skvele uletenou hudbou. Velmi nevsedny film, ktory sa pre jedneho divaka stane nezabudnutelnym a pre druheho uplne nepochopenym. Ja som zatial zostal visiet niekde tesne pred tou prvou moznostou...

Balls of Steel (2005) (pořad)

Polhodinove studiove sessions, odkial sa uvadzaju a premietaju rozne humorne a sialene skece tocene v britskych uliciach. Niektore napady a scenky, ako napriklad vacsina Neg's Urban Sports su jednoducho genialne. Vsetko najdete na youtube.

Banditi (2001)

Pre mna velke sklamanie. Postavy, s ktorymi som akosi nemohol sympatizovat a viac ma otravovali nez zabavali. Bruce Willis, jeden z mojich najoblubenejsich hercov, ma tu nielen ze nezaujal, ale pripadal mi totalne umely a "nesvoj". Zaverecne rozuzlenie sice pobavi, ale ani na tie 3* to nestaci. 50%