Vlny (2016)

Syrový autentický film o dvou učenkách kadeřnicích z nefunkčních rodin. Všichni kouří a mladá děvčata mluví vulgárně. Další depresivní setkání s životem současné většinové populace kdekoli na světě a zároveň důkaz toho, že budoucnost už není to, co bývala... 10 % nahoru za silný závěrečný moment. 70 %

Jupiter vychází (2015)

Kdybych byl teenager, musím dát nutně 5 hvězd. Jako dvacátník nebo třicátník bych asi dal 4, ale ve svých letech už musím dát maximálně 3, a to ještě jenom za skvělou vizuální stránku.

Vyhoštění (2007)

Příliš dlouhé a rozvláčné a příliš banální sdělení na konci. Pro mě zatím nejhorší Zvjagincev.

Tenkrát v Anatolii (2011)

Natěšen Zimním spánkem pustil jsem si hned druhý den režisérův předcházející film a jsem poněkud rozpolcen a lehce zklamán. Po skvělé první půlce s nočním road movie, zakončené brzce ranní hostinou u starosty jakési díry u cesty, přišla až nesnesitelně utahaná druhá, denní, půlka. S rozplizlým koncem a hlavně morem všech uměleckých filmů - mnohaminutovými záběry do obličejů aktérů, ze kterých se mi tentokrát nepodařilo vyčíst žádnou nadstavbu. 70%

Pohádka pohádek (2015)

Strašlivá slátanina. Ale nádherně udělaná!!!

Za tím (2015)

Ach jo, kouká se na to docela dobře, ale na konci si člověk řekne: A co nám to pan režisér chtěl vlastně sdělit? Milovníci vysokohorské turistiky nechť si k hodnocení přidají jednu hvězdičku...

Zbrusu Nový zákon (2015)

Hned v prvních okamžicích filmu mladá hrdinka oznámí, že její otec je Bůh a bydlí v Bruselu (který stvořil jako první). Pak se diváctvo nutně rozdělí do dvou skupin - na tu, která tuto zjevně nesmyslnou a v celém filmu ničím nepodloženou informaci okamžitě vezme za svou a prohýká se celým filmem, jako ten pán za mnou. Druhá (samozřejmě mnohem menší) skupina nevěřícně kroutí hlavou, jak se mohli nechat zlákat jít na belgickou bláznivou komedii. Film pro horký letní podvečer do letního kina s flaškou vína a partou. Jinak je to jen pokus o mix Lásky Nebeské a Amélie z Montmartru, který až tak nevyšel. Festivalové publikum na MFF KV 2015 ho odměnilo bouřlivým potleskem. Takový je bohužel trend. Kdysi „sůl“ festivalu, tzv. batůžkáři, u jen trochu složitějších filmů zívají a houfně prohlížejí displeje svých mobilních telefonů. Není nad pořádnou řachandu…50%

Heil (2015)

70%. Ač to ze začátku vypadalo všelijak, nakonec se z toho vyklubala ne jen prvoplánová komedie. Pobavilo