Ore dake Level Up na Ken - If I Had One More Chance (2024) (epizoda)

Krásně to vystihlo předlohu, jsem rád že se to nebojí brutality (která není úplně explicitní, což je jen dobře). Jsem opravdu rád, protože tohle je jedna nejlepších a nejsilnějších pasáží předlohy a ten převod do pohyblivé formy se zde opravdu povedl. Ta neprostá přesílenost nepřátel a bezmocnost proti nim cokoliv udělat z toho přímo čiší. Snad to udrží tempo a kvalitu i do dalších dílů. 90 %

Saidžaku tamer wa gomi hiroi no tabi o hadžimemašita. - Hitori no Tabi e (2024) (epizoda)

Ačkoliv trailery vypadali opravdu zle, tak první díl se jim vůbec nepodobá. Je to zajímavě meditativní věc se skvělou animací, vcelku zajímavými vnitřními monology hlavní hrdinky, s jistou dávkou milosti až roztomilosti. Já jsem velmi pozitivně překvapen. Jen si nejsem jistý, jestli to bude mít i v dalších dílech co nabídnout. Uvidíme. Zatím jasné 4*. 80 %

Čiju mahó no mačigatta cukaikata - Jigoku no Hajimari! (2024) (epizoda)

Úplně se tomu nedaří prodávat postavy. Ačkoliv je to vyprávění pocitově pomalejší než v manze, tak to nezvládá správně vypíchnout ty důležité momenty pro vykreslení charakterů. Normálně bych to možná dal na 4*, ale jelikož jsem nedávno četl předlohu, tak musím jít níž, protože vím, že se to dalo vyprávět lépe. Příští epizoda by nám mohla pěkně ukázat jaké jsou skutečné produkční kvality, jelikož nás v lese čeká trocha toho bojování a souboje jsou dobrá metrika pro zhodnocení kvalit animace. 65%

Metallic Rouge - Kurenai wa Akatsuki ni Kanaderu (2024) (epizoda)

Animace vypadá skvěle. Ten futuristický sci-fi svět je super a uvěřitelný. Hudba pěkná. Souboje zajímavé. Tak proč tam sakra musí být ty hnusné hranaté mini-mechy a ta takřka "pohádková" transformace do nich? 🤦‍♂️ To úplně kazí výsledný dojem. Nebýt toho, tak v klidu dám 4* a řeknu, že to je adept na nástupce Ghost in the Shell. Takhle ale nemůžu jít přes 70 %

Sengoku jóko - Warera Ransei o Ureu Mono (2024) (epizoda)

Vypadá to celkem zajímavě. Má to jedinou nevýhodu pro našince, protože evidentně staví na japonské tradiční mytologii (a předpokládá po divácích, že ji budou znát také) a tak jsem v těch pojmem co se tam užívali trochu plaval. Ale čekám, že další díly s tím snad trochu pomůžou. Pravděpodobně půjde o čistokrevný středověký shounen šmrncnutý mystikou a trochou fantasy, jelikož už první díl měl minimálně půlku stopáže zaplněnou souboji. A ty souboje vypadaly vcelkou průměrně (choreograficky i animačně), tak snad se to ještě zlepší, protože čistokrevný shounen s potřebuje kvalitní bitky. 65 %

Išura - Alus Hvězdný běžec (2024) (epizoda)

Přehršel nicneříkajících jmen a lokací, přehršel patetických prázdných slov a jeden ošklivý polo-CGI souboj. To vše proto, aby jsme se dozvěděli, že nějaká superschopná ještěrka umí dobře bojovat a je to rogue. Takhle fakt ne, tohle mě opravdu nebaví. Skip? 35%

Šin no nakama dža nai to júša no Party wo oidasareta node, henkjó de Slow Life suru koto ni šimašita - Season 1 (2021) (série)

Mělo to své světlé momenty, ale taky hromadu problémů. Paradoxně asi nejlépe fungovala ta naivní romantická linka mezi ústřední dvojicí. Ale to tempo, hlavně na začátku je to strašně utahané, ale ty ubíjející momenty se tam projevují i později. Pak je tu scénáristická tragičnost, kdy se postavy často chovají, psychoticky a nelogicky, někdy se pohybují na stejném místě aniž by na sebe interagovali nebo se viděli a celé to hrdinské konání a zvraty kolem nějak naprosto postrádá elementární logiku. Nemastné, neslané i když někdy to mělo ty dobré momenty, tak to nikdy nevystoupilo do nadprůměru. 50%

Gekai Elise - Tsugunai (2024) (epizoda)

Takhle úplně úvod do revers isekai shoujo asi vypadat nemá. Takové nemasné neslané a uslzené. Vlastně jsme se nedozvěděli nic o hrdinčině prvním životě, ale neustále dokola jsme slyšeli jak je nejlepší doktorka na světě. Zároveň se jí strašně stýská po světě, kde jí upálili a kde se asi ke všem chovala příšerně (musíme jen usuzovat), aby se pak (z náhlého pohnutí mysli asi) v druhém životě chovala naprosto vzorně. Prostě celá ta výstavba té první epizody je taková divně stavěná a úplně mě to neláká k dalšímu sledování. Když si navíc představím, jak tam v budoucnu budou nejspíš na sílu tlačit hrdinčiny lékařské schopnosti, tak nevím nevím, protože si nějak nedokážu představit situaci, kdy klasická shoujo princezna žijící na zámku bude někomu operovat srdce, aniž by to nevypadalo divně. Ještě jeden díl Elise dám, ale moc od toho nečekám. 50 %