Hanebný pancharti (2009)

Ty dvě hvězdy jsou jen a pouze za postavu plukovníka Landy a všechny scény, kde se objeví (teda snad až na tu úplně poslední). To je totiž to jediný, co můžu na tomhle filmu pochválit. Ostatní je katastrofa. Všechny další postavy jsou buď zcela nezajímavé a nevýrazné, nebo se chovají jak dementi. A nebo, pokud už to začíná vypadat, že by se přeci jen mohl objevit někdo další, kdo to z té bídy vytrhne, je v podstatě vzápětí oddělán. Schnilou třešnickou na dortu je pak Pittovo poručík. Nejen že, jak píše Monolog, s tou svou vystrčenou bradou skutečně vypadá jak přiblblá opice, ale hlavně tohle má jako bejt velitel speciálního komanda? Buran, co nezná jediný slovo z jazyků lidí, mezi kterýma denně operuje a jediný co ovládá mistrně je vyřezávat hákáče nějakým chudákům na čelo. To opravdu neni hrdina, kterýmu bych chtěl fandit. Korunu všemu pak nasazuje zakončení veškerých dějovych linek. Debilnější vyústění bych si snad ani nedoved představit. Demence chování postav dosahuje vrcholu a historie dostává těžce na prdel. Kdepak, Tarantino je už dávno za zenitem a navíc uplně mimo a zahleděn sám do sebe. De facto už u mě skončil poté, co jsem měl tu pochybnou čest vidět jeho část Grindhouse, tímhle kouskem to jenom potvrdil. Na film bych se normálně ani nedíval, ale musel jsem nějak zabít čas v letadle a palubní nabídka filmů byla prostě omezená. Tak jsem zkusil Quentina, dostal jsem hovadinu jak vyšitou a dobře mi tak.

Sharkyho mašina (1981)

Přepnul jsem na to z fotbalu, kterej nestál za nic, jak byl nudnej. Ale nakonec jsem tuhle krimošku vyhodnotil jako ještě nudnější. Taky co čekat od filmu, kde Reynolds hodinu a půl šmíruje nějakou šlapku. A taky se mi zdálo, že tehnle kus obsahoval snad všecky klišé policajtských filmů.

Circus of Fear (1966)

Německý kriminálky z 60. let jsou všechny na jedno brdo. Teda aspoň těch pár, který jsem já viděl. Hraje si to vždycky na nějakej mix italskýho gialla a klasických kriminálek, ale výsledek je teda úplně jiná liga. A to o dost nižší. Já na koukam speciálně jenom kvůli účasti Klause Kinskiho, kterej ale stejně většinou mívá jenom nějakej štěk a víc jak pět minut na plátně neni. Takže sledování těhle podřadných fláků asi brzo necham, protože to za to fakt nestojí. Nicméně tenhle film sliboval i Christophera Lee, tak jsem si řikal, že by to zas tak blbý bejt nemuselo. To jsem ale ještě netušil, že Christopher Lee bude mít prakticky celej film přes ksicht kápi. Ach jo. No a ještě navrch všeho je v každý týhle německý kriminálce obsazenej Eddie Arent, kterýho už nemůžu ani cejtit. Je to takovej německej Luděk Sobota, co postava, to idiot a pořád stejnej hereckej projev.

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Remake, který je, jak je u nich obvyklé, mnohem horší než originál. Původní film měl spád, tohle je zbytečně dlouhé a utahané. O napětí a atmosféře se tu dá mluvit akorát při scéně na koncertě, zbytek je nezáživný. Hitchcock chtěl překonat sám sebe, jenže naopak posral, co se dalo.

Joe z Tokia (1949)

Zatim největší kravina, co jsem s Bogartem viděl. Je to jakási pochybná variace na Casablancu, prolezlá proamerickou propagandou a s otřesně klišovitým závěrem, kde ještě režisér navrch předvádí to nejlacinější citové vydírání. Takže když příběh stojí za hovno, zachránit to můžou už jedině herci. Jenže i Bogart zklamal, působí tu strhaně a unaveně, scény kde praktikuje judo jsou směšné už tak a v kontrastu s jeho ospalým výrazem jsou navíc ještě neuvěřitelně trapné. Ženská hrdinka nemá ani špetku charismatu a hezká taky neni a její filmový manžel byl tak nevýrazný týpek, že jsem si pět minut po zkončení filmu nedokázal vybavit jak vlastně vypadal. Tohle prostě už nikdy víc.

Krásná neděle (1947)

Film o totálním hovně a nudnej jak hospodářský noviny. Ono to nebylo jenom Nora inu, Kurosawa měl těch slabých chvilek asi víc.

The Terror of Tiny Town (1938)

Jelikož jsou všichni zúčastnění v tomhle filmu liliputáni, čekal jsem nějaký pořádně zábavný úlet. Bohužel nic takového to není. Příběh je naprosto obyčejný, jako z průměrného westernu, kterých se v té době točlili stovky. Padouch proti sobě rozeštve dvě rodiny, aby získal jejich půdu a dobytek, v čemž mu pomáhá zkorumpovaný šerif. Ale potomci z obou znepřátelených rodin se do sebe zamilují a snaží se své otce usmířit a zábranit tak krveprolití. Herci jsou do jednoho otřesná dřeva, navíc ty jejich hlasy připomínající Chipa a Dalea jim na vážnosti taky moc nepřidají. A pak jsem moc nepochopil proč má filmové městečko, kde žijí výhradně trpaslící, veškeré vybavení a domy postavené pro normálně vysokého člověka? V praxi to vypadá tak, že do saloonu chodí pode dveřma, na basu musí hrát dva lidi a sklenice, ze kteých pijou pivo jsou větší než jejich hlava .

Zkamenělý les (1936)

Herecký projev Leslieho Howarda a vůbec celá ta jeho postava mi šla už od začátku šíleně na nervy. A vzhledem k tomu, že to byla hlavní role, měl jsem docela problém ten film dokoukat. Učinil jsem tak pouze kvůli Bogartovi, který, jak se později ukazálo, byl taky to jediné, co zde za něco stálo. A pak vlastně ještě konec, který sice nebyl nijak objevný ani výjmečný, avšak pro mě byl po hodině Howardovo nesnesitelného žvanění velkým zadostiučením. Takže ve finále dvě hvězdy s odřenýma ušima.

Vzpomínky jako kapky deště (1991)

Zatím rozhodně nejslabší anime studia Ghibli, které jsem viděl. Animace je sice jako vždy velmi vydařená (tedy až na tu dospělou hlavní hrdinku s tlustými tvářemi a nemožným účesem) a i hudba je povedená, ale k příběhu můžu říct jen to, že je to nuda nudoucí. Zbytečně zabitý dvě hodiny.

To je ale bláznivý svět (1963)

Tenhle snímek mi připravil jedno z největších filmových zklamání. Když mi bylo asi šest let, tak jsem ho viděl v televizi, ale z nějakýho důvodu jsem ho nemoh dokoukat. Tehdy se mi hrozně moc líbil a já se od tý doby nemoh dočkat až ho někdy budou opakovat, abych zjistil jak to vlastně s tim velkým W dopadne. No tak teď jsem se dočkal a nestačil jsem divit. První dvě hodiny filmu jsou neskutečná, nevtipná, trapná, ubíjející nuda. Postavy, až na čestnou výjimku, anglickýho plukovníka, nesympatický, kraviny blekotající idioti. Nejvíc jsem trpěl, když se na scéně objevila ta nesnesitelná tchýně, tý jsem celou dobu přál, aby jí chytil nějakej vandrák, dlouze jí mučil a pak brutálně zmasakroval. V poslední půhodině se film docela rozjede, že mě to i začalo dost bavit, ale všechno opět zazdil debilní závěr, kdy postavy dostávají elektrický rány, který by zabily vola a v podstatě nic se jim nestane, nehledě na to jak hloupě celej ten film vlastně dopadne. Tříhodinová, bláznivá, udajně komedie, během který jsem se nezasmál ani jednou. Snad i ty dvě hvězdy jsou moc.