3:10 Vlak do Yumy (2007)

Další remake a další zklamání. Jak to jenom říct a neurazit? Průměrný western. Dost nudný, bez překvapení, bez nápadu, bez atmosféry a s řadou naivních scén s patetickými dialogy. Rozhovory hlavních postav postupně ztrácejí logiku a lidský smysl, chybí pud sebezáchovy a na konci se prostě skáče podle scénáře z jedné hloupé věty na druhou. Typické westernovské hlášky či moudra zde vyznívají tak nějak do prázdna. Navíc nestojí za nic. Kdo čekal akční western, má smůlu. Kdo čekal baladu ve stylu Tenkrát na západě, má rovněž smůlu. A ten závěr? Rutinní záležitost, která mě nechala chladným. Nepatřím mezi lidi, co se nechají nálakat na pěkný obal, ale obsahu již nevěnují dostatečnou pozornost. Vlak do Yumy rozhodně nedorazil, zastavil se někde na půli cesty. Najdete v něm od všeho něco, ale pořádný film to dohromady nedá. A to je škoda, protože Christian Bale má rozhodně navíc. (i když on zase ten film zachránil :-) Pusťte si Sedm statečných, nebo Nesmiřitelný a jízdenku na vlak do Yumy spalte.

Já, legenda (2007)

První půlka filmu je snad na stovku. Jak to u těchto survival akčních hororů je, vždycky začátek, tajemný, budující atmosféru zastíní málo akční pasáže ve druhé části filmu. Trošku to zamrzí, obzvlášť když se film honosí takovým titulkem. Žádných legendárních momentů se nedočkáte, ale pohled na vylidněné město je neskutečně mrazivý. Film mi připomíná Resident Evil nebo třeba Potomky lidí. Lekačky jsou parádní a akce střízlivě natočená, žádné monstrózní efektní orgie se nekonají. Já Legenda je prakticky ve všem lepší než poslední tragický R.E. s Millou Jovovich, ale pořád si říkáte, mohlo to být o chloupek lepší. A já si ten chloupek nechávám pro I am Legend 2. 70%

Supervixens (1975)

První film z tvorby Russa Meyera co jsem viděl a byl jsem celkem mile překvapený, jaké filmy se v 70.-80. letech točily. Toto je mix hned několika žánrů - erotiky, komedie, thrilleru a dramatu. A přitom to vše působí jako jeden celek. Vše ve filmu s předponou Super je tak trochu naddimenzované, ale o to Meyerovi jde. Ukázat věci větší, přehnanější a tím pádem paradoxnější než ve skutečnosti jsou. A nejde jenom o ty prsa.

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Nejdřív jsem chtěl dát pouze 2 hvězdičky, ale nakonec mě závěrečný souboj na Eiffelovce přesvědčil, že jde o nadprůměrný akční film. Trojka ztrácí sice dech ve všech aspektech, které zdobily předchozí dva díly, ale já to Křižovatce odpustím. Už jenom kvůli scénám s francouzským taxikářem, kde si opět rýpli do američanů s velkou grácií.

Skóruj! (2007)

Zklamání jako prase. Tlusťoch, který si myslí, že může zahrát Jacka Blacka je vesměs trapný, nemá takové charizma a cit pro vtip. Chtěl jsem dát odpad, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem se asi 3x zasmál. . Zajímavý nápad s ping-pongem je zničen nulovou pointou ve vtipech a podprůměrnými gagy. Závěrečný klip v titulcích je lepší než celý film. Abych si spravil chuť, jdu si pustit špičkový Dodgeball. Od něj by se mohl pan režisér Garant učit.

Jak jsem se stal psem (2006)

Vyloženě rodinný film, který ocení nejen majitelé věrných pejsků, ale i všichni milovníci zvířat. Tim Allen se snaží a dělá co může, aby na dětských tvářích vykouzlil nejeden úsměv. Celkem se mu to daří, ale občas vtipné pasáže střídá trapná chvilka. Pro rodiny ideální komedie o vítězství dobra nad zlem.

Satan (2006)

Veliké překvapení, které je především zásluhou ve filmu krásně odpudivého, výstředního a poblázněného Josefa (V. Cassel). Již začátek filmu nám napovídá, že ve Francii něco o filmu vědí a také to umí prodat. Není to film pro každého. Trocha násilí, vzrušení, erotiky, ale hlavně ta podivná pachuť něčeho zkaženého dělá z tohodle hororu nevšední zážitek. Je to dáno kombinací prostředí diskotéky, poté změna v osamělé panství, podivné postavy, vzrušení, realistické dialogy a hlavně výběr postav se povedl. Celou dobu si říkáte, na tomhle místě bych teda nechtěl být. Vynikající hudba (hlavně na začátku na diskotéce), herecké výkony Cassela a i ostatních na špičce a i nakonec i nějaká ta menší, povedená zběsilá bitka.

Hamiltonovi (2006)

Celý film jsem měl pocit, že se dívám na studentský snímek začínajících filmařů (což nemusí vždy být špatné), ale bohužel tento "horor" postrádal jakékoliv napětí, nebo alespoň náznak strachu. Očekával bych více šokujících záběrů (od debutujícich Butcher Brothers), detaily, prostě více in-natura. Od odpadu dělí Hamiltonovi pouze trochu netradiční závěr, jež neodpovídá standardům popcornových snímků této kategorie.

Tvoje, moje a naše (2005)

Mám rád rodinné komedie, ale v této bylo na mě trošku moc dětí :O) a navíc, žádná sláva, tedy zábava to není.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Asi nejděsivější horor, který se zabývá tématem zombie. Je tak syrový, tak realistický a uvěřitelný, že vám husí kůže ještě dlouho po jeho shlédnutí bude zdobit celé tělo.