• Western

Plíživý měsíc (1968)

Velmi napínavý western patří mezi mé nejoblíbenější filmy tohoto žánru. Důvodem je hudba, herecký výkon Gregory Pecka, drsná a krásná příroda ve které se děj odehrává. Je to jeden z oblíbených filmů mého dětství mezi které patří také např. Podivné dědictví, Černý korzár, Dívka ze západu.

Roucho (1953)

Příběh má společné rysy s filmem Ben Hur, ale Ben Hurovi se nevyrovná. Chybělo mi přeci jen trošku více akčních scén. Oceňuji, že se film držel předlohy a také mne poučil o významném období světových dějin. Očekával jsem lepší obraz.

Kapsy plné dynamitu (1971)

Sergio Leone a Ennio Morricone si dokáží získat pozornost diváka a také ho udržet v napětí. Western na téma mexické revoluce. Kvalitní film jemuž dominují herecké výkony Jamese Coburna a Roda Steigera. Přesto dávám přednost "dolarové sérii" či Tenkrát na západě.

Buck a kazatel (1972)

Originální western v režii Sidnye Poitiera, který si zde vedl na výbornou také v hlavní roli. Též Harry Belafonte v roli kazatele zde pobavil. Hlavním tématem je boj za nezávislost černošského obyvatelstva. Zaujala závěrečná přestřelka ve skalách a potěšil mne také "happy end"! Nesmím zapomenout na pěknou hudbu, která dolaďuje atmosféru westernu. Indiáni zde hrají také kladnou roli.

55 dní v Pekingu (1963)

Film ve mne vzbudil zájem o část čínských dějin, je příliš dlouhý a některé dialogy jsou únavné. Historické filmy ze šedesátých let jsou kvalitnější než ty nové. Charlton Heston zářil více ve filmech Ben Hur a Cid. Přesto mne tento film obohatil.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Ještě působivější western než první část "dolarové série". Největší podíl na plném počtu bodů má Morriconeho westernová hudba, vynikající Clint Eastwood, stejně jako Lee van Cleef, zaujal mne nádherný obraz, přírodní scenérie, westernová městečka! Toto dílo patří právem do zlatého fondu westernového žánru!

Cromwell (1970)

Dominantní herecký výkon Richarda Harrise v hlavní roli. Postava politika i vojevůdce Cromwella si mne získala. Film bezohledu na skutečnost, že popisuje politiku v 17.století, je poučný i pro 21.století. Působivá a realistická výprava. Líbil se mi starý Londýn i další anglická sídla a domy tvořící pozadí tohoto historického filmu. Kvalitní hudba dotvářela působivou atmosféru tohoto díla. Vydařené bitevní scény.