• Western

Princ a chuďas (1971) (TV film)

Tento dobrodružný film na mne v dětství velmi silně zapůsobil. Vyniká působivou a realistickou atmosférou prostředí a doby staré Anglie. Kvalitní herecké výkony Petra Kostky a Romana Skamene.

Blb a blbec (1994)

Tato westernová komedie nedosahuje úrovně předchozích filmů této populární dvojice. Slabší hudba, chybí vtip, kladně mohu hodnotit snad jen obraz. Z nostalgie dávám hvězdičku navíc.

Pirát Blackie (1971)

Typický odpočinkový film s duem Hill-Spencer. Pirátská komedie při které jsem se několikrát zasmál, také s dobrou hudbou. Hill a Spencer zvládli změnu prostředí z westernového k pirátskému celkem slušně.

Příkopy (2007) (seriál)

Souhlasím, že tento seriál zvedl úroveň tohoto žánru po odpadech poslední doby typu Ordinace v růžové zahradě, Letiště, Rodinná pouta,Ulice atd. Bylo jich už dost.. Herecké výkony pánů Munzara, Labudy, Postráneckého se mi líbí.

Boží pole s. r. o. (2006) (TV film)

Tento televizní film se povedl. Také herecké výkony J.Schmitzera, M.Etzlera a Z.Norisové lze hodnotit kladně.

Dobrodružství Robina Hooda (1938)

Krásný obraz, středověké domy a ulice, příroda a dobrodružství dělá tento klasický film zajímavým. K dalším kladům patří výprava a herecké výkony Errola Flynna a Olivie de Havilland. Nechybí zde ani troška vtipu. Film při kterém si člověk odpočine.

Chalupáři (1975) (seriál)

Jedna z nejlepších komedií sedmdesátých let, seriál u kterého si člověk odpočine, dobová klasika. Skvělé herecké obsazení a výkony pánů Sováka,Kemra,Menšíka,Hlinomaze, Vinkláře a dalších. Už se těším na další reprízu v TV!

Černý korzár (1976)

Dobrodružný film mého dětství, který jsem shlédl po mnoha letech. Hudba je skvělá, také Kabir Bedi, jemuž tato role padla jako ulitá. Slabinou filmu jsou bojové scény a režie. Líbil se mi závěr filmu s nádernou hudbou. Raději se budu dívat desetkrát na tento film než jednou na Piráty z Karibiku! Stačí srovnat hlavní hrdiny těchto filmů....

Útěk v řetězech (1958)

Klasika svého žánru. Krimi-drama popisující osud vězňů na útěku. Patří k nejkvalitnějším stejně jako podobné filmy o vězních Štvanice nebo Frajer Luke.