Windscale: Britain's Biggest Nuclear Disaster (2007) (TV film)

Dokument rozprávajúci príbeh prvého britského jadrového reaktora. Od výstavby, cez využitie na výrobu plutónia pre jadrové bomby a špeciálne modifikácie pre H-bombu až po incident, ktorý bol podľa doložených dát iba otázkou času. Veľký prím v dokumente hrá rozobratie politických tlakov a napätie medzi UK a USA po skončení druhej svetovej vojny. Dokument jednoznačne odporúčam k videniu pre "fanúšikov" jadrových zbraní, alebo jadrových reaktorov.

In Search Of The Great Beast 666 - Aleister Crowley (2009)

Dokument popisujúci veľmi dopodrobna celý život Aleistera Crowleyho. Mimo rozprávača tu hrajú aj vedľajšie postavy a postava Aleistera, ktoré sa vyjadrujú k práve rozoberanému obdobiu vlastnými slovami.

Bojové stroje (2003) (seriál)

História slávneho tanku T-34. Od jeho návrhu, cez priemyselnú výrobu až po jeho použitie pri Stalingrade, Kursku a útokoch na Nemecko. Dokument poteší originálnymi zábermi, ako aj výpoveďami skutočných posádok týchto jednoduchých, ale účinných strojov, ktoré boli nástrojom víťazstva Sovietskeho zväzu nad fašizmom.

Changes: Godsmack (2004) (koncert)

Výborný zostrih z koncertu skupiny Godsmack z Pennsylvánie s neprekonateľným súbojom na bicích. Už len kvôli tomuto jednému momentu sa oplatí pozrieť!

Paramore: The Final Riot! (2008) (koncert)

Aj bez svojich neskorších "najväčších" hitov z nasledujúceho albumu Brand New Eyes (2009) skvelý koncert. Prekvapivo dobré po muzikálnej stránke spolu so skvelou, aj naživo, spievajúcou frontmankou. Bravo!

Mafiánovi (2013)

Po absurdných filmoch ako American Beauty, Idiocracy a Erik the Viking sa tento film zaraďuje na môj rebríček obľúbených filmov s absurdným a nekonvenčným humorom. Silná zostava, De Niro, Pfeiffer, Lee Jones a samozrejme Besson nesklamali, priam ešte príjemne prekvapili. Plných a oprávnených 100%.

Erik Viking (1989)

Láska na prvý pohľad, asi takto by sa dal popísať môj vzťah k tomuto filmu. Dej odohrávajúci sa na ďalekom severe v období stredoveku s absolútne absurdnými a často krát aj veľmi vtipnými udalosťami. Jednoducho skvelý zážitok.

AC/DC: Live at River Plate (2011) (koncert)

Aj keď som mal v určitých okamihoch pocit, hlavne pri pesničke Thunderstruck, že sa celý štadión pod náporom skákajúcich fanúšikov zrúti, všetci nakoniec prežili a užili skvelú šou tejto rockovej legendy okorenenú "striptízom" Angusa Younga. Nedá sa nič iné, iba odporúčať.

Chariots of the Gods? The Mysteries Continue (1997) (TV film)

Po filme Posolstvo Bohov prichádza Erich s "novými" objavmi na poli archeoastronautiky. Vidieť dôkazy o existencii starovakých civilizácií naozaj stojí za to.