Čisté ruce (2015)

Celkom slušná rodinná dráma, kedy je žena iba "vydržiavanou pipenkou" starajúcou sa o deti a muž síce milujúcim manželom a otcom, no nenapraviteľným dílerom drog. Potom ako sa Syl rozhodne od manžela utiecť sa všetko stáva menej racionálnym a do popredia sa prediera agresia a neprimeraná spontánnosť.

NON-STOP (2014)

Keby si na začiatku filmu odpustili tú kameru bez statívu, tak by som dal 5*. Za tento totálny nedostatok 4*!

Mafiánovi (2013)

Po absurdných filmoch ako American Beauty, Idiocracy a Erik the Viking sa tento film zaraďuje na môj rebríček obľúbených filmov s absurdným a nekonvenčným humorom. Silná zostava, De Niro, Pfeiffer, Lee Jones a samozrejme Besson nesklamali, priam ešte príjemne prekvapili. Plných a oprávnených 100%.

Poslední hrdinové dne D (2013) (TV film)

Dvojdielny dokument mapujúci deň D z uhľa pohľadu veteránov letectva, rangerov a pechoty. Dokument nemapuje iba samotné vylodenie na francúzskych plážach, no sumarizuje aj operácie, ktoré prebiehali vo vnútrozemí po leteckých výsadkoch, ktoré boli pre celú operáciu kľúčové.

Vedlejší účinky (2013)

Keď som išiel na tento film myslel som si, že bude naozaj o niečom úplne inom. Nakoniec sa z toho vykľukla iba klasická naplánovaná okrádačka s nevynnými obeťami. Vo filme veľmi vadili vety ako: "ale v reklame tí ľudia po užití tabletiek vyzerajú tak šťastne", alebo "mne keď býva zle dávam si lieky XY, YZ, ZA a XZ." V reálnom živote to podľa mňa až takto prehnané nie je. Čuduj sa svete sa však nakoniec tento film môže tešiť z môjho hodnotenia vo forme ***.

Bunkry pro soudný den (2012) (pořad)

Paranoidní ľudia, z ktorých poväčšine ide strach, investujú desaťtisíce dolárov, aby si so svojimi rodinami zabezpečili podzemný úkryt v prípade nečakanej udalosti. Či už sa jedná o zbytočné vyhadzovanie peňazí alebo nie, vyzerá to na skvelý biznis!

Dead Season (2012)

Myslím si, že celkom vydarený Zombie film, ktorý sa odohráva najprv v mestskom prostredí a následne sa dej presunie na takmer neobývaný ostrov, na ktorom sa rapídne míňajú zásoby a hlavní hrdinovia sú nútení pojedať svojich doposiaľ živých spolubojovníkov... Asi takto nejako si predstavujem, ako by to na tomto svete vyzeralo, keby niečo takéto prepuklo... Žiadny happyend nečakajte, proste je to určitý časový úsek z už bežného života tých, čo prežili...

HammerFall - Gates of Dalhalla (2012) (koncert)

Dobrý koncert s kopou hostí, no obecenstvo so slabou, povedal by som tak nanajvýš 5000-ovou, účasťou všetko úplne spláchlo do záchoda... :-/

Lost Woods (2012)

Partia piatich kamarátov ide do lesa kempovať, no narazí na sasquatcha a začína sa boj o prežitie. Jedna z posledných scén je akoby vystrihnutá z filmu Predátor. Ešte musím podotknúť, že celý film je točený asi domácou kamerou, takže žiaden HD zážitok nečakajte. Jediné čo sa aspoň trošku podarilo je kostým danej obludy. Preto si film u mňa vyslúžil **.

MacGyver and the New Citan (2012)

Po 18 rokoch sa vracia Richard Dean Anderson do role famózneho MacGyvera, ktorý dnes pracuje ako údržbár a využíva auto od Mercedesu. Pri jednej práci počas víkendu sa objavia v budove v meste teroristi a iba on môže zachrániť vzniknutú situáciu. Napokon sa mu podarí, samozrejme za pomoci nového Mercedesu Citan odstrániť zbraň (robota), ktorú teroristi odcudzili!